استفاده از رنگ های خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از تجهیزات منزل به بخشی از هنر طراحان دکوراسیون تبدیل شده است و هر ساله با توجه به معرفی یک رنگ به عنوان رنگ سال، معمولاً سعی می‌شود که رنگ دکوراسیون نیز با توجه به آن انتخاب شود. در سال 2018 رنگ بنفش به عنوان رنگ سال انتخاب شده و طراحان سعی می‌کنند در ایده‌های خود به شکل بهینه‌ای از این رنگ بهره ببرند. اما یکی از خلاقیت‌هایی که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی صورت گرفته است، استفاده از رنگ‌های خنثی در کنار رنگ های سال است که به خلق شیوه‌های جدید منجر شده است.

در این مطلب ما قصد داریم به معرفی ۱۰ مورد از رنگ‌های خنثی که می‌توانند نمای بهتری به رنگ سال ببخشند و از آن‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده شود بپردازیم و تأثیر هر کدام از آنها را شرح دهیم. پس با ما همراه باشید!

رنگ سربی خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی

این رنگ به دلیل طبیعت گرم و دلنشین معمولاً در فضاهای بزرگ و باز مورد استفاده قرار می گیرد که با رنگ‌های فیروزه‌ای، قرمز و یا نارنجی پررنگ استفاده شود. گرم بودن این رنگ و نمای خاکستری رنگ آن را کمک می‌کند که بتوان از آن همراه با رنگ بژ و یا سایر رنگ‌های گرم در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

رنگ سربی در طراحی دکوراسیون داخلی

 سفید خنثی

رنگ سفید همیشه به عنوان یک رنگ متعادل بین گرم و سرد شناخته می‌شود. این رنگ یکی از منعطف‌ترین وزیباترین رنگ است که می تواند در طراحی دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن نقش مهمی برعهده داشته باشد. از رنگ سفید و خنثی می‌توان در کنار رنگ‌های گرم و تند استفاده کرد، اما امکان استفاده از آن در بخش‌های مختلفی از آشپزخانه و سرویس بهداشتی نیز وجود دارد.

رنگ سفید خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی

 خاکستری خنثی

از آنجایی که رنگ خاکستری یک طیف رنگی متعادل بین قهوه‌ای و سیاه  به وجود می‌آورد امکان کاربرد آن به همراه رنگ‌های مختلف وجود دارد، اما در برخی موارد انتخاب آن و نحوه استفاده از آن برای طراحان سخت می‌شود. به طور کلی در طراحی دکوراسیون داخلی سعی می‌کنند که از این رنگ در کنار رنگ‌های شاداب و یا رنگ و های سفید و درخشان استفاده کنند.

رنگ خاکستری خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش خنثی

این رنگ می‌تواند به عنوان ژاکت بنفش رنگ و گرم برای منزل استفاده شود. به همین دلیل طراحان دکوراسیون توصیه می‌کنند که از آن در تمامی اتاق خواب‌ها استفاده شود و برای سرویس مبلمان نیز از این رنگ انتخاب شود. کاربرد رنگ بنفش خنثی همراه با رنگ‌های سبز، خاکستری، بادمجانی و شکلاتی ایده جالبی به نظر می‌رسد که می‌توان از آن برای ایجاد طراحی دکوراسیون داخلی لابی استفاده کرد.

رنگ بنفش خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی

 قرمز خنثی

رنگ قرمز خنثی برخلاف رنگ قرمز اصلی از هیجان کمتری برخوردار است و استفاده از آن سختی کمتری دارد. کسانی که با هنر کشورهای کلمبیا، نقاشی‌های اتریشی و یا فرشهای ترکیه آشنایی دارند از تأثیر شگفت انگیز این رنگ بر روی محصولات مختلف مطلع هستند. رنگ در اینجا به یک دکوراسیون و فوق العاده گرم و جذاب انتخابی ایده‌آل است و می‌تواند کمک زیادی به پوشش دادن سایر بخش‌های طراحی دکوراسیون داخلی کند.

رنگ قرمز خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی

آبی خنثی

طبق  نظر طراحان دکوراسیون داخلی، رنگ آبی خنثی  در ایجاد فضای آرام و در عین حال مکمل بسیار مناسب است. در طراحی دکوراسیون داخلی از این رنگ می‌توان همراه با رنگهای سبز یا رنگ لاجوردی استفاده کرد و به نوعی رنگ ملایم و متناسب به وجود آورد. طرز کامل کردن این رنگ با رنگ سبز آبی به همراه کف سفید براق و همچنین لکه‌های آبی پر رنگ بر روی دیوار برای ایجاد یک نمای منحصر به فرد انتخاب خوبی به شمار می‌رود.

[irp posts=”18946″ name=”17 راهکار عالی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک”]

رنگ آبی خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی

زرد خنثی

کامل کردن رنگ‌های سفید و رنگ کرم با استفاده از رنگ قهوه‌ای خنثی یکی از ایده‌هایی است که برای طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان از آن بهره برد. در واقع این رنگ برای دیوارهای قابل شستشو و همچنین بخش‌های ورودی ساختمان که با تغییرات نور متعددی مواجه هستند مناسب است. معمولاً در فضاهای بزرگ و سالن‌ها از رنگ قهوه‌ای خنثی استفاده می‌شود.

رنگ زرد خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ یاسی خنثی

اگرچه رنگ یاسی به عنوان یک رنگ زنانه شناخته می‌شود اما هنگامی که بارنگ‌های غلیظ و قوی مانند زغالی، سیاه یا آبی غلیظ ترکیب می شوند نوعی زیبایی را به صورت خنثی به وجود می‌آورد. این رنگ به صورت اشباع در قسمت‌های نورگیر ساختمان به کار برده می‌شود و معمولاً سعی می‌شود که در قسمت‌هایی مانند سقف کتابخانه یا کابینت‌های کرم رنگ از آن استفاده شود.

رنگ یاسی خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی

 رنگ سنگی خنثی

یکی از طبیعی‌ترین رنگ های ممکن همین رنگ سنگی است که وابستگی بسیاری به نور دارد و معمولاً سعی می‌شود که در بخش‌های نورگیر ساختمان از آن استفاده شود. در ضمن طبیعت ویژه این رنگ باعث شده است که به عنوان یک پوشش مات بر روی دیوارها استفاده شود و در طراحی دکوراسیون داخلی امکان ترکیب کردن آن با رنگ سفید و براق وجود دارد.

رنگ سنگی خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ قهوه‌ای خنثی

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که رنگ قهوه‌ای خنثی همان رنگ بژ است. اما در طراحی دکوراسیون داخلی این دو رنگ کاملاً با هم متفاوت بوده و معمولاً سعی می‌شود که از این رنگ به همراه رنگ‌های سبز جنگلی، آبی آسمانی قهوه‌ای کمرنگ استفاده شود. غذاخوری، اتاق خواب و حتی اتاق کودک فضای خوبی برای استفاده از این رنگ هستند.

رنگ قهوه ای خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی و هماهنگ کردن آن با چیدمان منزل بحث سلیقه‌ای و شخصی است که می‌توان با بهره گیری از انتخاب‌های مختلف به گزینه‌های بیشتری رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

[irp posts=”19066″ name=”ایده‌های برتر برای طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸”]

tamep2