چه رنگ هایی را با رنگ های خنثی در دکوراسیون ترکیب کنیم تا خانه ای شاد و جذاب داشته باشیم

استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی مانند فیلی یا خاکستری روشن و کرم و بژ به عنوان مثال برای رنگ آمیزی دیوارهای خانه و یا حتی وسایل و مبلمان خانه ها معمولا طرفداران زیادی دارد .  اما مشکل بسیاری از افراد با استفاده از رنگ های خنثی در فضای خانه یا محیط کار کسالت آور شدن و یکنواخت شدن فضا است .

اگر شما هم جزو افرادی هستید که سالهاست از رنگ های خنثی در دکوراسیون خانه خود استفاده کرده اید ولی جذابیت قبل را برای شما ندارند و در فضای خانه احساس کسالت آور و تکراری بودن دارید می توایند این راهکارها را برای روح و جان بخشیدن به این رنگ های خنثی  و آرامش بخش به کار ببرید .

در این مقاله می خواهیم ترفندهای مربوط به ترکیب رنگ های خنثی با رنگ های دیگر را برای شاد کردن و روح بخشیدن به فضا را بررسی کنیم :

ترکیب رنگ های خنثی با رنگ آبی آسمانی

رنگ آبی آسمانی یکی از رنگ هایی است که در دسته بندی معمولا در رنگ های سنتی دسته بندی میشود اما رنگ آبی فیروزه ای و آبی دریا جزو رنگ های مدرن به حساب می آیند .

اگر رنگ های خنثی مثل بژ و یا رنگ استخوانی با رنگ های سبز و یا آبی ترکیب شود به فضا و محیطی که در آن استفاده میشود ظاهری مدرن و شیک و لوکس می دهد . از چه وسایلی برای اضافه کردن رنگ آبی به محیط استفاده می کنید ؟ می توانید از قالیچه ای که در آن از رنگ های آبی و سبز استفاده شده یا کوسن های آبی – سبز استفاده میکنید .

رنگ سبز در ترکیب با رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی
رنگ سبز در ترکیب با رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی

ترکیب با شکوه رنگ های خنثی با رنگ قرمز

تمام تناژهای رنگ قرمز از جمله قرمز لاکی و زرشکی در کنار رنگ های خنثی بژ و کرم و استخوانی ایجاد جلوه ای شیک و زیبا میکند .

وقتی رنگ های خنثی در کنار رنگ های قرمز در فضا یا وسیله های خانه استفاده کنید ترکیبی گرم و شاد ایجاد میشود. اگر جسارت زیادی داشته باشید می توانید مبلمان قرمز انتخاب کنید و اگر جسارت لازم را نداشته باشید می توانید در مقدار کم و در وسایل کوچک تر استفاده کنید .

ترکیب رنگ صورتی با رنگ های خنثی ، ترکیبی متفاوت

برای اینکه رنگ های خنثی از حالت کسالت آور خارج شوند یکی از بهترین راه ها ترکیب رنگ های خنثی با رنگ صورتی و نارنجی در دکوراسیون خانه می باشد .

مثلا می توانید روتختی اتاق خواب یا بالشتک های روی مبلی را صورتی یا نارنجی انتخاب کنید .اگر باز هم می خواهید فضای اتاق متفاوت تر و زیبا تر به نظر برسد سقف اتاق را صورتی ملایم یا تیره کنید .

رنگ آبی و سبز در دکوراسیون داخلی
رنگ آبی و سبز در دکوراسیون داخلی

ترکیب نارنجی خرمالویی با رنگ های خنثی ترکیبی شاد و ساده

رنگ نارنجی خرمالویی یکی از رنگ های گرم و تیره برای انرژی بخشیدن به رنگ های خنثی بسیار می تواند استفاده شود . این رنگ نه خیلی شاد و تند است نه کسالت آور . رنگ نارنجی خرمالویی می تواند در مبلمان خانه استفاده شود .

ترکیب رنگ قهوه ای و کرم با رنگ های خنثی ترگیبی گرم و جذاب

ترکیب رنگ قهوه ای دانه های قهوه با رنگ کرم شیر در خانه فضای اتاق را به یک نسکافه دلچسب تبدیل میکند ! استفاده از سایه روشن رنگ های کرم و قهوه ای می تواند کنتراست زیبایی در فضا ایجاد کند . پس از ترکیب رنگ های قهوه ای کرم و نسکافه ای با دیوارهای خنثی مانند بژ و استخوانی غافل نشوید .

ترکیب رنگ سبز و طلایی با رنگ های خنثی

استفاده از آباژورهای که رنگ سبز چمنی دارند و یا یک آیینه و کنسولی که به رنگ طلایی رنگ شده اند در کنار دیوارهای بژ و استخوانی جلوه فوق العاده زیبا و جذابی ایجاد میکنند . از ترکیب این دو رنگ با رنگ های خنثی در مبلمان ، آثار هنری و کوسن ها می توان استفاده کرد .

[porto_block id=”17769″ name=”interordecorationrelatedproducts”]

تحریریه به تام
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • آموزش آشپزی 21 شهریور 1396 / 4:15 ق.ظ

    ممنون از سایت خوبتون

دیدگاه ها بسته شده.