بانک مسکن از تکنولوژیی‌های نو در ساخت پروژه‌های مسکونی استقبال می کند

بانک مسکن

با همکاری بانک مسکن و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان تعاونی مسکن‌های استان فارس، همایش بزرگ نظارت بر تعاونی‌های مسکن برگزار شد.

به گزارش به تام به نقل از ایسنا، بنابر اعلام بانک مسکن، در این همایش علاوه بر تجزیه و تحلیل عملکرد تعاونی‌ها و نقش آنها در اقتصاد کشور به بررسی راهکارهای همکاری پرداخته شد و فعالیت‌ها و خدمات بانک مسکن برای حمایت از رونق بخش مسکن تشریح شد.

مدیر شعب بانک مسکن استان فارس ،در این همایش طی سخنانی به سه رویکرد نوین این بانک در توانمندسازی و حمایت از تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و مخاطبان صنعت مسکن و ساختمان اشاره کرد.

اولین رویکرد نوین این بانک را کمک به افزایش توان خانوارها برای خرید خانه و رویکرد دوم را حمایت از انبوه‌سازان برای تولید خانه‌هایی با توجه به نیازها و ارتقای سطح توان خانوارها به ویژه خانه اولی‌ها ذکر کرد.

وی درباره ماهیت و نوع خدمات‌رسانی از طریق صندوق پس‌انداز مسکن یکم توضیح داد و به مدیران تعاونی‌ها پیشنهاد کرد تا فعالیت‌های خود را به سوی بافت‌های فرسوده شهری سوق دهند.

وی با بیان اینکه بانک مسکن از تکنولوژی‌ های جدید و تولیدات ناب در ساخت پروژه‌های مسکونی استقبال می‌کند، پرداخت وام ۱۵۰ میلیون تومانی برای احداث هر واحد را نمونه‌ای از خدمات بانک مسکن برای تشویق انبوه‌سازان به استفاده از فناوری‌های نوین ذکر کرد.

کمالی ایجاد بانک‌ها و موسسات محلی را سومین و جدیدترین رویکرد این بانک برشمرد و در این رابطه گفت: با موافقت شورای پول و اعتبار با راه‌اندازی موسسات محلی برای نخستین‌ بار، از این پس موسسه مالی تحت پوشش بانک مسکن می‌توانند علاوه بر تأمین مالی برای بهبود بخش مسکن و ساختمان تسهیلات ارائه کند.

وی همچنین به سازندگان پیشنهاد داد تا در ساخت ساختمان‌ها از نشانه‌های تاریخی و فرهنگی کشور استفاده کنند.

در انتها وی ضمن دعوت از حاضران برای برگزاری جلسات تخصصی در حوزه مسکن، آمادگی بانک مسکن برای حمایت و برداشت گام‌های موثر در احداث پروژه‌های با کیفیت و قیمت تمام شده کمتر را اعلام کرد.

تحریریه به تام