اتاق نشیمن از خلاقیت تا اجرا
0
اتاق نشیمن

ایده های خلاقانه طراحی اتاق نشیمن به عنوان یک فضای کاربردی در خانه بسیار مهم است .جایی که در آن اعضای خانواده پس از یک روز کاری طولانی دور هم می نشینند و وقت می گذارنند. حتی غالبا میهمان ها هم درهمین اتاق پذیرایی می شوند. بنابراین راحتی و زیبایی آن اهمیت زیادی دارد. در طراحی اتاق نشیمن مبلمان بسیار مهم است، زیرا گذشته از تاثیری که روی زیبایی آن می‌ گذارد، الِمانی ضروری هم هست. اتاق نشیمن را بدون مبلمان تصور کنید! کجا باید بنشنید؟ چطور از میهمان ها پذیرایی کنید؟ وقت تماشای تلویزیون کجا لم خواهید داد؟

در انتخاب مبلمان اتاق نشیمن ، حتما کیفیت را در کنار زیبایی مد نظر داشته باشید. همچنین یادتان باشد طراحی اتاق نشیمن بر اساس استفاده ای که از آن دارید باشد. البته سبک معماری خانه هم نقش مهمی در این میان دارد. می توانید دکوراسیون اتاق نشیمن تان را بر عهده ی یک فرد حرفه ای بگذارید. اما  اگر چنین قصدی ندارید، نکات قید شده در این نوشتار را بخوانید. با رعایت این نکات، از نتیجه ی کار لذت خواهید برد:

 

اتاق نشیمن
اتاق نشیمن
 1. اندازه گیری فضای اتاق 

اتاق نشیمن تان را به دقت اندازه گیری کنید. به این صورت هر وسیله ای که بخرید، متناسب با فضای اتاق خواهد بود. سپس روی یک تکه کاغذ طرح چیدمان مورد نظرتان را پیاده کنید. به این ترتیب دقیقا می دانید کدام وسیله را باید کجای اتاق بگذارید.

 1.  انتخاب وسایل اتاق نشیمن

انتخاب وسایل اتاق نشیمن پس از به دست آوردن اندازه ذقیق اتاق نشیمن می باشد. به دنبال کاناپه، میز وسط و سایر چیزهای لازم باشید. در انتخاب وسایل علاوه بر زیبایی، راحتی و کیفیت را نیز مد نظر داشته باشید. و البته فراموش نکنید که هنگام خرید، طرحی که روی کاغذ کشیده‌اید را خوب بررسی کنید.

 1. به کاربرد مبلمان و اثاثیه فکر کنید.

قرار است در آن فضا چه کارهایی انجام بدهید؟ این موضوع تاثیری زیادی روی دکوراسیون اتاق دارد.

اتاق نشیمن
اتاق نشیمن
 1. سبک معماری خانه موثر در طراحی اتاق نشیمن 

سبک معماری خانه در طراحی اتاق نشیمن تاثیر دارد.المان های معماری عبارتند از ستون ها، پنجره ها و غیره. به این ترتیب می توانید چیدمان اتاق را به زیبایی انجام بدهید. اگر وجود این المان های معماری را نادیده بگیرید، مبلمان و اثاثیه در فضا زیبا به نظر نمی رسند. هنگام خرید مبلمان، فقط زیبایی و کیفیت مهم نیستند. اگر بهترین ها را بخرید ولی مناسب فضای اتاق نشیمن تان نباشند، نتیجه راضی کننده نخواهد بود.

 1. از طراح داخلی بخواهید یک نقشه برایتان طراحی کند.

طرح اتاق نشیمن را برای خودتان روی کاغذ بکشید اما برای اینکه بهتر بتوانید چیدمان نهایی را پیش بینی کنید می توانید از یک طراح داخلی کمک بگیرید. طراح دکوراسیون داخلی با استفاده از مبلمانی که دوست دارید یک طرح سه بعدی برایتان آماده می کند. شما طرح را می بینید و اگر خوشتان آمد آن را عملی می کنید. به این ترتیب خیالتان از بابت نتیجه راحت خواهد بود.

 1. مبلمان با کیفیت بخرید.

هر مبلمانی را که به نظرتان زیبا آمد نخرید. کیفیت را حتما مد نظر داشته باشید. مبلمان از کاربردی ترین وسیله های داخل اتاق نشیمن است. شما قرار نیست فقط از ظاهر آن لذت برید.

 1. هارمونی و چیدمان اتاق نشیمن را فراموش نکنید.

برای انتخاب اثاثیه ، فقط خود اتاق نشیمن را در نظر نگیرید. باید مطمئن باشید که اثاثیه ی این اتاق با اثاثیه ی سایر قسمت های خانه تان هارمونی دارد. به خصوص اگر طراحی خانه تان باز است و همه ی قسمت ها دیده می شود. ظاهر اثاثیه تان باید با هم انسجام داشته باشد.

 1. تم اتاق نشیمن تان را بدانید.

برای اتاق نشیمن یک تم انتخاب کنید. سپس مبلمان و اثاثیه را مطابق با آن تم انتخاب کنید. اگر می خواهید فضایی سنتی داشته باشید، مبلمان و اثاثیه را هم مطابق با آن انتخاب کنید. اگر فضای مدرن دوست دارید، به دنبال وسایل مدرن باشید.

اتاق نشیمن
اتاق نشیمن
 1. زیاده روی نکنید.

مثل هر چیز دیگری، زیاده روی در طراحی دکوراسیون داخلی هم کار درستی نیست. به اندازه ی فضا و نیازتان اتاق را پر کنید. اگر بی برنامه خرید کنید و هر چه خوشتان آمد بخرید و به زور در گوشه ای از اتاق جا بدهید، نتیجه یک اتاق شلوغ خواهد بود. قطعا در چنین اتاقی اثری از آرامش و راحتی نخواهید یافت!

 1. اتاق را متناسب با سایزی که دارد طراحی کنید.

یک اتاق نشیمن کوچک هم می تواند جذاب و راحت باشد. اما این در صورتی ممکن است که در طراحی آن نهایت دقت را به خرج دهید. ابتدا نیازها و سبک زندگی تان را بررسی کنید. سپس با توجه به آن هر چه لازم است تهیه کنید. دقت کنید که سایز مبلمان تان مناسب باشد.

می توانید از آباژورهای پایه بلند در دکوراسیون اتاق استفاده کنید. این آبژور ها ارتفاع اتاق را بلندتر نشان می دهند. همچنین می توانید با استفاده از رنگ های خاصی فضا را بزرگتر نشان بدهید. برای مثال رنگ هایی مثل سفید، شیری یا شنی می توانند در بزرگ نشان دادن فضا بسیار موثر باشند. ایده ی مفید دیگر نصب تلویزیون به دیوار است. این کار صرفه جویی در فضاست، چرا که باعث می شود نیازی به میز نداشته باشید.

 1. نورپردازی اتاق نشیمن

اکثر آدمها زمان و پول زیادی را صرف خرید یک کاناپه یا رنگ کردن منزلشان می‌کنند. و البته اغلب آنها اهمیت نورپردازی مناسب را فراموش می کنند. شما در اتاق نشیمن تلویزیون تماشا می‌کنید، کتاب می خوانید، بازی می‌کنید یا از میهمانان تان پذیرایی می کنید. بنابراین نور مناسب هم به لحاظ کاربردی و هم به لحاظ زیبایی اهمیت زیادی دارد. نور می تواند صمیمت خلق کند. پس آن را نادیده نگیرید.

انتخاب اثاثیه و مبلمان  کار جالبی است. احتمالا زمان انتخاب وسایل کلی هیجان زده خواهید شد. و البته وقتی کارتان به پایان رسید، از دیدن آن گوشه ی دنج و راحت در خانه تان لذت خواهید برد. هیچ کس دوست ندارد در انتخاب اثاثیه اشتباه کند. بنابراین قبل از شروع همه ی نکات ذکر شده در این نوشتار را بخوانید. نتیجه قطعا رضایت بخش خواهد بود.

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X