لیست مکان‌هایی که می‌توان از سرامیک سایز بزرگ (سرامیک اسلب) استفاده کرد

لیست مکان‌هایی که می‌توان از سرامیک سایز بزرگ استفاده کرد

سرامیک سایز بزرگ یکی از پرمصرف‌ترین مصالح ساختمانی است که در بخش‌های مختلفی کاربرد دارد و همین کاربرد آن را محبوب کرده است. این سرامیک که با عنوان سرامیک اسلب نیز شناخته می‌شود، نسبت به سرامیک و کاشی‌های معمولی اندازه بزرگتری دارند و سطح یکپارچه بیشتری ایجاد می‌کند. از طرفی سطح بزرگ آنها بدین معنی است که در نمای سازه شکاف کمتری دیده می‌شود و از این لحاظ یک انتخاب ایده آل برای نمای داخلی و خارجی ساختمان محسوب می‌شود. همچنین سطح یکپارچه و بدون منفذ سرامیک کمک می‌کند که آلودگی کمتری بر روی آنها تجمع کند و برای حمام و سرویس بهداشتی انتخابی خوب باشند.

استفاده از تجهیزات مختلف مانند دستگاه چاپ فلت بد باعث شده است که امکان سفارشی کردن سطح سرامیک سایز بزرگ وجود داشته باشد و از آنها در لابی و اتاق نشیمن استفاده شود. بنابراین می‌توان ادعا کرد که سرامیک اسلب را می‌توان در بخش‌های مختلف ساختمان به کار برد و اتفاقاً جواب مناسبی هم داده است. در این مطلب به ارائه لیستی از مکان‌هایی که می‌توان از سرامیک سایز بزرگ در آنها استفاده کرد خواهیم پرداخت و دلیل آن را شرح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید!

سرامیک سایز بزرگ (سرامیک اسلب) در حمام و سرویس بهداشتی

استفاده از سرامیک سایز بزرگ در حمام و سرویس بهداشتی را می‌توان از دو منظر مورد بررسی قرار داد. در وهله اول اندازه بزرگ این سرامیک‌ها باعث می‌شود که کمترین درز ممکن بین سرامیک‌ها وجود داشته باشد و در نتیجه سطح حمام و سرویس بهداشتی کمترین آلودگی را به خود جمع کند. از طرفی سطح صیقلی و تنوع رنگ این سرامیک‌ها بدین معنی است که امکان پیاده سازی انواع دکوراسیون با انواع رنگ‌های مختلف فراهم است. برای کسانی که در سرویس بهداشتی خود از وان و جکوزی استفاده می‌کنند، سرامیک سایز بزرگ انتخاب خوبی به شمار می‌رود.

کاربرد سرامیک سایز بزرگ یا سرامیک اسلب در حمام و سرویس بهداشتی

کف ساختمان

استفاده از سرامیک سایز بزرگ در کف ساختمان احتمالاً جذابیت بالایی داشته باشد و اکثر پیمانکاران استفاده از آن را مناسب بدانند. سرامیک‌های اسلب یکپارچه هستند و در صورتی که در کف ساختمان استفاده شوند آلودگی کمتری جمع می‌کنند و نظافت آنها آسان است. همچنین تنوع طراحی بالا در آنها باعث شده است که نیازی به استفاده از پارکت، موکت یا فرش در ساختمان نباشد و زیبایی بیشتری به ساختمان ببخشد. کسانی که از مبلمان چوبی در منزل خود استفاده می‌کنند می‌توانند از سرامیک‌های طرح چوبی بهره ببرند که اتفاقاً دکوری مناسب ایجاد می‌کند.

از طرفی وجود لایه لعاب یکپارچه و نفوذناپذیر باعث می‌شود که هنگام شستشو یا ریختن مواد غذایی بر روی سرامیک سایز بزرگ، امکان نفوذ آن وجود نداشته باشد و تنها با یک پارچه ساده بتوان محل را نظافت کرد.

بین کابینت آشپزخانه

مگر در موارد خیلی نادر، وگرنه اکثر پیمانکاران و سازندگان مجتمع‌های مسکونی ترجیح می‌دهند که پشت کابینت‌ها را خالی گذاشته و تنها فضای بین کابینت آشپزخانه را سرامیک کنند. سرامیک سایز بزرگ انتخاب خوبی برای این قسمت محسوب می‌شود؛ زیرا هم می‌تواند با اندازه بزرگ خود این فضا را پوشش دهد و هم در نورپردازی و ست شدن با دکور آشپزخانه تأثیر داشته باشد.

کاربرد سرامیک سایز بزرگ یا سرامیک اسلب بین کابینت آشپزخانه

نصب بر روی کانتر آشپزخانه واوپن

با وجود سرامیک سایز بزرگ، باید اذعان کرد که زمان استفاده از سنگ‌های سنگین و بزرگ اوپن به سر رسیده است. سرامیک سایز بزرگ از لحاظ استحکام در سطح بسیار خوبی قرار دارند و به راحتی می‌توانند کانتر آشپزخانه و اوپن را پوشش دهند. نمونه‌های مختلفی از سرامیک‌های اسلب وجود دارد و هر کدام از آنها در طرح‌های مختلفی ساخته می‌شود؛ بنابراین حیطه کاربردی وسیعی دارند.

کاربرد سرامیک سایز بزرگ یا سرامیک اسلب در کانتر آشپزخانه

نمای پشت تلویزیون

یکی دیگر از کاربردهای سرامیک سایز بزرگ نصب آن در پشت تلویزیون به عنوان یک نقطه کانونی است که می‌تواند به عنوان یک قاب بزرگتر نیز در نظر گرفته شود. با خاتمه یافتن استفاده از زیر تلویزیون و روی آوردن خانواده‌ها به تلویزیون‌های سبک و معلق، رفته‌رفته اکثر طراحان دکوراسیون به این فکر افتادند که شیوه‌ای جدید برای طراحی فضای پشتی تلویزیون در نظر بگیرند و به نظر می‌رسد سرامیک اسلب بهترین انتخاب برای آنها باشد. سرامیک اسلب تقارن خوبی دارد و در ایجاد قاب بسیار مناسب به نظر می‌رسد.

قاب سرامیکی برای آسانسور و درب

سرامیک سایز بزرگ با توجه به طراحی خاصی که دارد و تقارن بالای آن، می‌تواند نقش مهمتری در دکور منزل داشته باشد و همانطورکه می‌تواند به عنوان قاب تلویزیون مطرح شود، می‌تواند به عنوان قاب درب و حتی درب آسانسور نیز استفاده شود. البته استفاده از سرامیک اسلب در قاب درب منوط به مهارت معماری و همچنین برش سرامیک با اندازه‌های مورد انتظار است.

استفاده در لابی و اتاق نشیمن منزل و هتل

لابی منزل و لابی هتل بخش مهمی در ساختمان محسوب می‌شوند و بیشتر جلسات مهم و گردهمایی‌های مهم در این محل برگزار می‌شود. بنابراین زیبایی و نظافت آنها اهمیت بسیاری دارد و با استفاده از سرامیک سایز بزرگ می‌توان فضایی زیبا و منعطف به کار برد. معمولاً لابی و اتاق نشیمن محل تردد افراد غریبه و مهمان است و صاحبخانه‌ها ترجیح می‌دهند که از لحاظ نظافت و زیبایی در بهترین حالت خود قرار داشته باشد. استفاده از سرامیک اسلب این شانس را به آنها می‌دهد که به سرعت لابی و اتاق نشیمن را نظافت کنند. البته کسانی که دوست دارند در طراحی این اتاق‌ها از سلیقه شخصی و طراحی فردی استفاده کنند، می‌توانند به گزینه چاپ بر روی سرامیک سایز بزرگ فکر کنند و طرح مورد نظر خود را در منزل پیاده کنند.

کاربرد سرامیک سایز بزرگ یا سرامیک اسلب در اتاق نشیمن

نمای داخلی و خارجی ساختمان

استفاده از سرامیک سایز بزرگ در نمای ساختمان را از دو جهت می‌توان بررسی کرد. از لحاظ زیبایی شناختی، این سرامیک در نمای داخلی گزینه‌ای ایده آل محسوب می‌شود و طراح دکوراسیون می‌تواند از تنوع رنگی آن برای نمای داخلی ساختمان استفاده کند. اما در نمای خارجی ساختمان فقط بحث زیبایی مطرح نیست و باید فاکتورهایی مانند استحکام بالا، مقاومت در برابر نفوذ آب و تغییرات آب و هوا را نیز لحاظ کرد. سرامیک سایز بزرگ با توجه به قابلیت‌های متعدد خود می‌تواند سد محکمی برای نفوذ آب و سایر نزولات جوی ایجاد کند.

البته طراحان نمای خارجی می‌توانند نمای سازه را با استفاده از دستگاه‌های چاپ تغییر دهند و طرح‌های دلخواه خود را بر روی سرامیک اسلب ایجاد کنند.

[irp posts=”15443″ name=”کاربرد سرامیک سایز بزرگ در نمای بیرونی ساختمان”]

کاربردهای مختلف برای سرامیک سایز بزرگ مورد انتظار است و طراحان و معماران می‌توانند با خلاقیت بیشتر از آنها در بخش‌های مختلف ساختمان بهره ببرند. برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت این محصولات به وبسایت کلینیک ساختمانی به تام مراجعه کنید.


[porto_block id=”17759″ name=”bigsizeceramicrelatedproducts”]

tamep2