هود آشپزخانه مناسب برای طراحی داخلی فضای آشپزخانه را چگونه انتخاب کنیم ؟
0

هود آشپزخانه ؛ همانطور که بارها در مقالات طراحی داخلی و دکوراسیون خانه اشاره کرده ایم ، آشپزخانه قلب یک خانه می باشد و باید در انتخاب تجهیزات مربوط به آن در کنار دکوراسیون و طراحی داخلی آن دقت کافی داشته باشیم . هر کدام از اعضای خانواده زمان زیادی را در آشپزخانه می گذرانند و به همین علت باید فضا و شرایط آشپزخانه به نحوی باشد که در کنار زیبایی و شیک بودن حس آرامش هم ایجاد شود .

یکی از نکات مهم در آشپزخانه و به طورکلی فضای خانه تهویه هوا و ایجاد هوای پاک و مطبوع در فضا است .کار اصلی هودهای آشپزخانه هم بهبود کیفیت هوای آشپزخانه است که به علت پخت و پز و خصوصا پخت غذاهای سرخ کردنی و ایجاد دود و بوی روغن در صورت عدم تهویه بسیار آزار دهنده میشود.

هودآشپزخانه یکی از وسایلی است که در خانه های امروزی جز لاینفک و جدایی ناپذیر آشپزخانه ها می باشد . بنابراین انتخاب و خرید هودآشپزخانه مناسب و کارا در کنار زیبا و لوکس بودن بسیار در طراحی داخلی خانه و آشپزخانه اهمیت دارد .

با چند سوال و جواب و نکته در این مقاله نکات مهم در انتخاب هود مناسب برای آشپزخانه را شرح می دهیم :

هود آشپزخانه مناسب باید دارای چه میزان سرعت جریان هوا باشد ؟

میزان گردش هوای هود و یا به عبارتی سرعت جریان هوا در هودها یک نکته مهم در انتخاب هود است . اما شاید بتوانیم بگوییم که سرعت جریان هوای در گردش در هود آشپزخانه نسبت به نوع فیلتر در اولویت های پایین تری قرار دارد . و میزان سرعت جریان هوای مناسب هود آشپزخانه معمولا بر اساس اندازه و فضای آشپزخانه تعیین میشود. در مورد نوع دودکش دار هودآشپزخانه فاکتور سرعت جریان هوا از اهمیت بالاتری برخوردار است .

اگر تصمیم به خرید هود آشپزخانه دارید می توانید برای دیدن انواع هود آشپزخانه لتو به این صفحه مراجعه کنید .

زیبایی هود آشپزخانه را هم در کنار کاربردها در نظر بگیرید

شاید یکی از جنبه های اصلی کاربرد هود آشپزخانه در آشپزخانه های امروزی جنبه زیبایی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها باشد . هودآشپزخانه دارای طرح و رنگ های متنوع است که می توان برحسب رنگ و طراحی داخلی آشپزخانه و تجهیزات آن رنگ و طرح هود را انتخاب کرد .

هود آشپزخانه
هود آشپزخانه

فیلتر زغالی یا فیلتر آلومینیومی در هود آشپزخانه ؟

یکی از مهمترین اجزای هر نوع هودآشپزخانه فیلتر آن است . معمولا انتخاب هودآشپزخانه با فیلتر مناسب وابستگی زیادی به نوع پخت و پز خانواده دارد . فیلترهای ذغالی بسیار مناسب آشپزخانه هایی هستند که در آنها میزان سرخ کردن و استفاده از روغن در حرارت های بالا زیاد است . اما اگر سبک غذایی خانواده بیشتر روی حالت پخارپز و جوشاندن است فیلترهای آلومینیومی مناسب تر هستند . فیلترهای آلومینیومی با دست یا حتی ماشین ظرفشویی قابل شستن هستند اما فیلتر هودهای قدیمی زیر کابینتی که در گذشته از جنس پشم شیشه ساخته میشدند قابل شسشو نیستند و حتما در صورت مصرف زیاد باید با یک فیلتر جدید جایگزین شوند .

چه میزان هزینه برای خرید هود آشپزخانه در نظر گرفته اید ؟

مشخصا یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب هر نوع تجهیزات آشپزخانه بحث بودجه مورد نظر است . در مورد انتخاب هود هم قیمت هود آشپزخانه یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب هود مناسب است . معمولا عامل تعیین کننده علاوه بر جنس و کیفیت بیشتر جنبه زیبایی هود است . به صورت کلی هودهای آشپزخانه استیل و ضد زنگ معمولا گران تر از سایر هودها هستند .

برای دیدن انواع هودآشپزخانه لتو می توانید به این صفحه مراجعه کنید .

هود آشپزخانه
هود آشپزخانه

سر و صدای مزاحم در هود آشپزخانه

شاید یکی از دلایلی که معمولا در خانه ها افراد ترجیح می دهند از هود در هنگام پخت و پز کمتر استفاده کنند و از تهویه از طریق پنجره ها بیشتر، این است که معمولا هودها سر و صدای زیادی در هنگام کار کردن دارند . این صدا ها گاهی بسیار آزاردهنده میشود . و معمولا هم در انواع هودها به علت استفاده از فن های قوی شنیدن این سر و صدای مزاحم اجتناب ناپذیر است .

محدوده صدای استاندارد برای هودآشپزخانه مناسب بین 53 تا 63 دسی بل تعریف میشود .برای بررسی سطح صدای ایجاد شده توسط هر نوع از هود آشپزخانه بهتر است میزان صدا را برای دورهای 1 تا نهایتا 3 در نظر بگیرید چون حتی با کیفیت ترین هودها م در دور 4 و  5 به خاطر قدرت مکش بالا صدای زیادی ایجاد میکنند .

نکته مهم دیگر که باید مورد ایجاد سر و صدای هودآشپزخانه در نظر بگیرید این مطلب است که بهتر است خروجی هود با خروجی آشپزخانه تطابق لازم را داشته باشد چون در غیر این صورت صداهای آزار دهنده هود افزایش می یابد .

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

تهویه هواخرید هود آشپزخانهطراحی داخلیفیلتر آلومینیومیفیلتر زغالیقیمت هود آشپزخانهمدل هود آشپزخانههودهود آشپزخانهویژگی هود آشپزخانه

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X