نکاتی برای انتخاب هوشمندانه هود آشپزخانه
0

هود آشپزخانه وسیله‌ای برای از بین بردن بوی پخت‌ و پز در آشپزخانه‌ است. آشپزخانه برای بسیاری از آدم‌ها کارگاهی است که در آن غذاهایی خوش طعم و مزه برای خودشان و عزیزان‌شان آماده می‌کنند. اما کار پخت و پز حاوی یک سری محصولات جانبی نیز هست: روغن، رطوبت و بو! تهویه ی مناسب می تواند اثرات قطرات چربی را به حداقل برساند و بو را از بین ببرد.
هرچند انتخاب هود آشپزخانه مهم ترین بخش تغییر دکوراسیون و زیباسازی منزل نیست، اما انتخاب نوع تهویه برای آشپزخانه تان باید یکی از تصمیمات اصلی شما باشد. قبل از اینکه در مورد ظاهر هود تصمیم بگیرید، مسائل فنی آن را نیز در نظر بگیرید. موارد زیادی هستند که با رعایت آنها می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. این نوشتار کمک‌تان می‌ کند که نسبت به نکات مهم و تاثیرگذار برای خرید هود آگاه شوید.

هود آشپزخانه
هود آشپزخانه
  1. قدرت هود

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید قدرت هود است. عملکرد این دستگاه بر اساس فوت مکعب در دقیقه (CFM) اندازه گیری می شود. هر چقدر عدد CFM بالاتر باشد، دستگاه میزان هوای بیش‌تری را در زمان یک دقیقه می‌ تواند از بین ببرد.

اینکه رقمِ CFM هود شما چقدر باید باشد، بستگی به سایز و نوع اجاق گاز شما دارد، و همین طور به نوع غذایی که می پزید و تعداد دفعات غذا پختن تان در خانه. به عنوان مثال، رقم CFM هود برای یک گاز شش شعله ی بزرگ باید بیش از یک اجاق گاز برقی کوچک باشد. رقم CFM  برای هود یک اجاق برقی باید بین 300 تا 450 باشد، در حالی که این رقم برای اجاق گازی باید حدود 600 تا 1200 باشد.

2. سون (واحد اندازه گیری بلندی صدا)

بسیاری از آدمها از هود آشپزخانه شان استفاده نمی کنند چرا که سر و صدای آن را دوست ندارند. با طراحی جدید آشپزخانه تان جلوی این اتفاق را بگیرید. میزان صدای فن این دستگاه با سون (واحد اندازه گیری بلندی صدا) اندازه گیری می شود.  تنظیمات سرعت فن ها معمولا سه تا شش نوع است. در طول فرایند پخت و پز سرعت را روی حالت کم بگذارید، که معمولا حدود 3 سون (که صدایی در حد صدای یخچال ایجاد می کند) صدا تولید می کند، اما برای پخت و پزهای کوتاه و سریع، می توانید سرعت را روی زیاد که صدای 7 سون تولید می کند بگذارید.

هود آشپزخانه
هود آشپزخانه

3. محل قرار گرفتن دمنده ها
برای کاهش سر و صدای فن هود گزینه ی دیگری نیز دارید: بخش دمنده ی یک فن را می توان در 3 قسمت متفاوت جاسازی کرد. به طور معمول آن را در بدنه ی اصلی دستگاه قرار می دهند. این مدل بلندترین صدا را ایجاد می کند.
یک دمنده ی درون خطی نیز وجود دارد، که در وسط کانال هوا قرار دارد، یا روی لوله ی بالای هود که به سقف وصل می شود.

اگر در شرف خرید یک محصول گران قیمت هستید، به دنبال یک دمنده ی خارجی باشید. به این ترتیب به طور قابل توجهی سر و صدا کاهش می یابد. دمنده های خارجی اغلب برای ایجاد یک سیستم تهویه سفارشی به کار می روند. به محل قرار گرفتن دمنده ی خارجی دقت کنید. اگر چه شما می توانید آن را به هر دیوار بیرونی یا هر نوع سقفی نصب کنید، اما بهتر است آن را در مسیرهایی که عبور و مرور زیادی دارد و فضاهای کاربردی نصب نکنید.

هود آشپزخانه
هود آشپزخانه

4.سیستم هوای جبرانی

فن هایی که قدرت بالایی دارند حجم زیادی از هوا را بیرون می کشند. اگر هوا به همان میزانی که توسط هود خارج می شود، وارد فضا نشود، فشار هوای بیشتری در خارج از ساختمان در مقایسه با داخل ساختمان ایجاد می شود (اثر خلاء). یک سیستم هوای جبرانی هوایی را جایگزین می کند که توسط سیستم اگزاست ساختمان، خارج می شود، و اطمینان ایجاد می‌کند که سیستم های اگزاست تان به درستی کار می کنند و هوای مناسبی ایجاد می‌کند که می تواند گرم، خنک یا مرطوب شود یا از رطوبتش کاسته شود تا برای محیط زندگی‌تان مناسب شود.

5 . ارتفاع نصب
این مورد اشاره دارد به ارتفاع نصب و راه اندازی دستگاه: فاصله ی بین فیلتر هود اجاق گاز و شعله های روی اجاق گاز.
فاصله ی استاندارد بین اجاق گاز و هود معمولا بین 76 تا 91 سانتی متر است. برخی از مدل های زیر کابینتی و ترکیب مایکروویو و هود در ارتفاع پایین تری نصب می شوند.
هر چه هود بیشتر از دیوار بیرون بزند، بیشتر به صورت تان نزدیک خواهد بود. و هر چه قدتان بلندتر باشد، موقعیت نصب هود بیشتر روی شما تاثیر خواهد گذاشت، بنابراین لطفا فقط پایبند ارتفاع نصب و راه اندازی استاندارد نباشید و این دستگاه را در جایی نصب کنید که برای خودتان راحت باشد. اولین و مهمترین موضوع این است که آشپزخانه تان باید برای خودتان مناسب باشد.
اما در نظر داشته باشید که قدرت مکش هوا توسط هود کاهش می یابد اگر که فاصله ی آن با اجاق گازتان خیلی زیاد باشد. یک فن با قدرت کافی انتخاب کنید و سر و صدای بیشتر آن را هم در نظر داشته باشید.

هود آشپزخانه
هود آشپزخانه

6. چرخش هوا
اگر تهویه ی هوا از طریق یک کانال برایتان ممکن نبود، گزینه ی دیگری نیز برای تهویه وجو دارد. هودهایی وجود دارند که دارای کیتی هستند که از طریق یک فیلتر کربن هوا را تمیز می کند و محصولات جانبی پخت و پز را (روغن و بو و …) از بین می برد. هنگامی که هوا از فیلتر کربن عبور می کند، دوباره وارد آشپزخانه می شود، بدون اینکه در آن اثری از چربی و بو باقی مانده باشد.
نکته ی قابل توجه در مورد این مدل هودها این است که باید به طور منظم فیلترهای آنها را تمیز کنید.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

طراحی آشپزخانههود

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X