دکوراسیون آشپزخانه ؛ 9 ترفند انتخاب رنگ مناسب در طراحی داخلی آشپزخانه
0

دکوراسیون آشپزخانه ؛ انتخاب رنگ درطراحی دکوراسیون آشپزخانه بستگی به رنگ عمومی خانه و سلیقه ی ساکنین دارد.

در این مقاله سعی بر این شده است که به چند نکته ی کاربردی در مورد انتخاب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه پرداخته شود تا فضایی دلنشین در کنار خانواده ایجاد شود.

با توجه به اثرگذاری رنگ در دکوراسیون آشپزخانه بر ایجاد صمیمیت ، گرمی و جذابیت و همچنین  افزایش اشتها ، این امر دقت و ظرافت خاصی را در طراحی نیز دارد.به همین خاطر طراحان داخلی با بکارگیری ترکیب مناسب و همچنین استفاده از تضادهای رنگی سعی بر دستیابی به بهترین طرح مورد نظر را دارند.

به طوری کلی بهتر است در آشپزخانه های رو به شمال از رنگ های گرم و برای آشپزخانه های رو به جنوب از رنگهای سرد استفاده شود.همچنین در انتخاب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه ، رنگ های تیره در سطوح پایین آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد تا سنگینی به زمین منتقل شود.

بسیاری ترجیح میدهند از رنگ های کلاسیک و سنتی برای انتخاب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنند.رنگهایی مانند رنگ چوبی و سفید. کسانی که تمایل به استفاده از رنگ های متنوع در آشپزخانه ندارند سفید ، ساده ترین ودر عین حال زیباترین انتخاب می باشد.

هماهنگی تک رنگی یکی از ساده ترین و در عین حال آرامترین ترکیب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه می باشد.برای ایجاد هماهنگی مکمل یک رنگ در آشپزخانه به عنوان زمینه انتخاب می شود و در کنار آن  ، برای ایجاد تنوع ، یک یا دو رنگ از همان خانواده ولی با ارزشهای مختلف به آن اضافه می شود.

انتخاب رنگ در  دکوراسیون آشپزخانه رابطه ی مستقیمی با تغذیه دارد.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

چند نکته ی کاربردی در انتخاب رنگ در  دکوراسیون آشپزخانه:

  1. انتخاب رنگ سفید در  دکوراسیون آشپزخانه

رنگ سفید رایج ترین رنگ در آشپزخانه می باشد. زیرا به خوبی می تواند با دیگر رنگها ترکیب شود و یا حتی به تنهایی در دکوراسیون آشپزخانه ، رنگ کابینت ها و دیوارها ،استفاده شود . البته افزودن چند شی رنگی ترکیب را زیباتر میکند. همچنین رنگ سفید نمادی از تمیزی و بهداشت  است و کسانی که به ظاهر تمیز و مدرن اهمیت میدهند بهتر است رنگ کابینت ها سفید باشد.

در فضای آشپزخانه میتوان فضایی دو گانه و جذاب به کمک رنگ کابینتها ایجاد کرد . به طوریکه کاینت های بالا و پایین با یکدیگر متفاوت باشند. مانند سفید و مشکی.

ترکیب رنگ در آشپزخانه با خاکستری ، فلز ، سنگ مرمر و سفید برای کسانی که خیلی دلشان نمی خواهد آشپزخانه ای پر از رنگ داشته باشند ، پیشنهاد خوبی است. این ترکیب برای کسانی که رنگهای خنثی را می پسندند مناسب است و خسته کننده نیز نیست.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  1. انتخاب رنگ کرم قهوه ای در دکوراسیون آشپزخانه

این نوع ترکیب از جمله طرح های موفق رنگ در آشپزخانه های ایرانی می باشد. ترکیب رنگی فوق برای آشپزخانه مدرن و آشپزخانه کلاسیک مناسب  است. این رنگ زیبا می تواند فضای آشپزخانه را مدرن و زیبا کند .پیشنهاد قرار دادن گیاهان خانگی در این فضا بر زیبایی و جذابیت آشپزخانه می افزاید.

  1. انتخاب رنگ های اشتها آور در  دکوراسیون آشپزخانه

رنگ ها اثر مستقیمی بر روی اشتها دارند.رنگ های گرم مانند :قرمز ، نارنجی، زرد  اشتها را افزایش می دهند. و بر عکس رنگهایی مانند آبی و نیلی اشتها را کم میکنند. همچنین حضور افراد را در آشپزخانه کمتر میکند. در صورتیکه رنگ قرمز افراد خانواده را دور هم جمع میکند.

  1. رنگهای روشن  در دکوراسیون آشپزخانه

این رنگ ها برای فضاهای کوچک و تنگ مناسب است. زیرا ظاهر شاد و تازه ای به این نوع آشپزخانه ها میدهد.

  1. رنگ های خنثی در آشپزخانه کوچک وشلوغ

رنگ های خنثی همه چیز را به هم مربوط میکند و آشپزخانه ی شما با وسایل متفاوت ، بزرگتر و ساده تر به نظر میرسد.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه
  1. رنگ آبی در  دکوراسیون آشپزخانه

رنگ آبی با توجه به اینکه آرامش بخش میباشد ، می تواند در آشپزخانه با درجات مختلف استفاده شود. برای کابینت ها با سبک کلاسیک رنگ آبی میتواند بهترین انتخاب باشد. این رنگ در آشپزخانه نور را جذب کرده و آشپزخانه همیشه گرم و پرنور می شود.

  1. رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه

رنگ سبز در کنار زرد میتواند ترکیبی زیبا باشد ولی بهتر است برای اینکه بی روح دیده نشود از رنگ مشکی میتوان استفاده کرد. برای این منظور میتوان برای مثال سنگ گرانیت را برای روی کابینت در نظر گرفت. رنگ زرد نور را به خوبی منعکس میکند و برای آشپزخانه های کم نور گزینه ی مناسبی میباشد.

  1. رنگ سیاه در  دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از رنگ سیاه به صورت براق  برای کابینت ها مدرن میباشد .استفاده از رنگ سیاه برای کابینت ها باید در کنار رنگ های روشن برای سایر وسایل باشد تا تعادل در فضا پدید آید .

  1. انتخاب رنگ های خاص برای دکوراسیون آشپزخانه

رنگ نارنجی فضای آشپزخانه را انرژی بخش کرده و همچنین آنجا را شلوغ نشان میدهد . بنابراین از قرار دادن وسایل اضافی باید بپرهیزیم.

رنگ بنفش برای رنگ کابینت ، حتما باید عنصرهای دیگری را با این رنگ در فضای آشپزخانه در نظر گرفت.  این رنگ از رنگ های اشرافی و لوکس می باشد.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X