کابینت آشپزخانه ،مهمترین قسمت از قلب خانه !
0
کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه بخش مهمی از طراحی خانه است و نقش قابل توجهی در قیمت گذاری یک خانه دارد. و البته از پرکاربرد بودن آنها در خانه نیز نمی توان غافل شد! بنابراین برای انتخاب آنها باید نهایت دقت و سلیقه را به خرج بدهید. به این منظور ابتدا باید اولویت هایتان را مشخص کنید و همچنین دقیقا بدانید که دوست دارید آشپزخانه ی جدیدتان چه شکل و شمایلی داشته باشد. برای داشتن آشپزخانه ای زیبا و کاربردی، نکاتی مهم تر از قیمت، سبک و انتخاب متریال کابینت نیز وجود دارد. به هر حال مسلم است که عوض کردن کابینت ها می تواند پرهزینه و وقت گیر باشد، بنابراین قبل از انتخاب متریال و محصول نکات زیر را در نظر داشته باشید تا پس از اتمام کار از نتیجه راضی باشید:

1. طرح کلی کابینت آشپزخانه تان را مشخص کنید.

کابینت آشپزخانه یکی از کاربردی ترین قسمت های هر خانه ای است. قبل از اینکه مدل کابینت را انتخاب کنید، تمام اندازه گیری های لازم را انجام بدهید. مثلا کف زمین و پنجره ها. همچنین جای کلید و پریزهای برق و شیر آب را از قبل مشخص کنید. طرح باید جای هواکش، لوله های گاز و وسایل برقی را نیز مشخص کند. همچنین از قبل سایز لوازم داخل آشپزخانه را (از جمله یخچال، ظرفشویی، اجاق، هود، مایکروویو و سینک) مشخص کنید. همچنین فراموش نکنید که باید از فضا به بهترین نحور ممکن استفاده کنید. اجاق گاز، یخچال و سینک در فاصله ی مناسبی از هم باید قرار داشته باشند زیرا بیشترین کاربرد را در آشپزخانه دارند. بنابراین پیش از آنکه کابینت های آشپزخانه ی جدیدتان را سفارش بدهید، اطمینان حاصل کنید که خوب روی طرحی که قرار است در آشپزخانه تان پیاده شود فکر کرده اید.

2. رنگ کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه چوبی به رنگ روشن، باعث می شود که فضا دلبازتر و بزرگ تر به نظر برسد. کابینت های تیره فضایی دراماتیک تر ایجاد می کنند. حتی امروزه استفاده از رنگ های شاد در آشپزخانه ها هم رواج یافته است. جرات به خرج بدهید و رنگ مورد علاقه تان را در فضایی که وقت زیادی را در آن به سر می برید، انتخاب کنید.

همچنین می توانید از دو رنگ در کابینت ها استفاده کنید. این دو رنگ می توانند از میان رنگ های مکمل هم انتخاب شوند یا نه، خیلی راحت رنگی خنثی برای کابینت هایتان انتخاب کنید و با استفاده از یک رنگ تند یا روشن به فضا جذابیت و زیبایی بدهید.

3. سبک مورد نظرتان را انتخاب کنید.

تعویض کابینت آشپزخانه کاری بسیار هزینه بر و وقت گیر است. بنابراین باید در انتخاب سبک مورد نظرتان به اندازه ی کافی دقت کنید تا سالها بتوانید از کابینت هایی که برای خانه تان انتخاب کردید لذت ببرید. مسلما کابینت چیزی نیست که قرار باشد زود به زود آن را عوض کنید. اگر بین انتخاب دو سبک کابینت ، دچار تردید و دودلی هستید، خیلی راحت می توانید هر دو سبک را به طور ترکیبی در آشپزخانه تان استفاده کنید.

4. صفحه ی پیشخوان آشپزخانه را فراموش نکنید.

پس از آنکه تصمیم نهایی را در مورد کابینت آشپزخانه خود گرفتید، صفحه ی پیشخوان آشپزخانه را طوری انتخاب کنید که ظاهر کابینت ها و آشپزخانه تان را به خوبی تکمیل کند. همچنین از آنجایی که پیشخوان آشپزخانه یکی از پرکاربردترین قسمت های آشپزخانه است، باید در انتخاب آنها، کیفیت را نیز مد نظر داشته باشید. صفحه ی روی پیشخوان را از جنسی انتخاب کنید که هم دوام بالایی داشته باشد و هم به آسانی قابل تمیز کردن باشد. مثلا سنگ گرانیت می تواند گزینه ی خوبی باشد.

کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

5. بازسازی کابینت های قدیمی تان را هم در نظر بگیرید.

 اگر کابینت آشپزخانه فعلی تان هنوز هم سالم و محکم هستند، به بازسازی و تغییر دادن رنگ آنها فکر کنید. برای اینکه این کار را به خوبی انجام بدهید، ابتدا درها و کشوها را دربیاورید و داخل کابینت ها را حسابی تمیز کنید. سپس درها و کشوها را با رنگ مورد نظرتان رنگ آمیزی کنید. به این ترتیب تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد. البته فراموش نکنید که اگر فکر می کنید در زمینه ی رنگ کردن، استعدادی ندارید، کار را به یک فرد متخصص در این زمینه بسپارید.

کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه

6. کار را به کاردان آن بسپارید.

اگر فکر می کنید نمی توانید در مورد طرح و رنگ مناسب فضای آشپزخانه تان تصمیم درستی اتخاذ کنید، بهتر است این کار را به خود کابینت ساز بسپارید. با توجه به اینکه آنها تجربه ی زیادی در این زمینه دارند و برای آشپزخانه هایی به سایزها و شکل های مختلف کابینت ساخته اند، می توانند در انتخاب بهترین طرح و رنگ های ممکن کمک تان کنند. شما در نهایت می توانید از میان پیشنهادات آنها، طرح و رنگی را که بیشتر به دلتان می نشیند، انتخاب کنید.

7. سخت افزار به کار رفته در کابینت ها بسیار مهم هستند.

شاید تصور کنید دستگیره کابینت ها و کشوها اهمیت چندانی ندارند، اما باید بدانید آنها جزو ریزه کاری های بسیار مهم محسوب می‌شوند و باید با باقی جزئیات آشپزخانه سازگار باشند. تا حدی که برخی از طراحان و کابینت سازان از سخت افزار کابینت ها با نام “جواهرات آشپزخانه” یاد می‌کنند. آن‌ها در واقع بازتاب دهنده ی ذوق و سلیقه ی شخصی تان هستند.

کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه

دستگیره ها به شکل ها و جنس های مختلف (شیشه‌ای، فلزی، کریستالی، سرامیک و چوبی) و به هر رنگی که دوست داشته باشید، در بازار موجود هستند. حسابی جستجو کنید و دستگیره ی متناسب با طرح و رنگ انتخابی تان پیدا کنید و ظاهر آشپزخانه را با یک انتخاب درست تکمیل کنید.

حتی دستگیره هایی وجود دارند که مخصوص افراد ناتوان ساخته شده اند، با این هدف که فضاهای کاربردی برای افرادی که دچار ناتوانی فیزیکی هستند قابل دسترس باشند. پس اگر یکی از اعضای خانواده تان با چنین مشکلی روبروست، روی این نوع دستگیره ها نیز می توانید فکر کنید.

8. قیمت کابینت

قیمت کابینت بستگی  طرح و مدل کابینت کابینت ،جنس کابینت و کلاسیک و یا مدرن بودن آن و اکسسوری کابینت (دستگیره و قفل)تاثیر دارد.

  • استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X