راهکارهایی هوشمندانه براي نگهداري وسايل در كابينت آشپزخانه (قسمت اول)
0
كابينت آشپزخانه

كابينت آشپزخانه يكي از مهمترين اجزاي آشپزخانه است. در همه آشپزخانه ها براي سازماندهي وسايل از انواع كابينت استفاده مي شود. تقريبا بيشتر افراد براي جانمايي و طراحي كابينت به شكلي كه درون آن بيشترين فضا براي نگهداري وسايل باشد دچار سردرگمي مي شوند. وسايل زياد، ‌وسايل كوچك و بزرگ، ‌انواع قوطي، انواع ظروف، همه و همه دست به دست هم مي دهند تا جايي خالي در كابينت وجود نداشته باشد.

 

حالا تصور كنيد يك آشپزخانه بزرگ هم نباشد. هميشه مديريت فضاي كابينت آشپزخانه امري مهم بوده است. طراحان ايده هاي بسياري براي كمك به اين موضوع طرح كرده اند. استفاده از اين ايده ها مي تواند به شما براي ايجاد فضاي بيشتر در  كابينت آشپزخانه كمك موثري كند. در اين مطلب ما چندين ايده محبوب و موثر را براي شما تهيه كرديم با اميد به اينكه كمكي براي سازماندهي بهتر فضاي شما شود. اين مطلب در دو قسمت تهيه شده است كه در ادامه قسمت اول آن را مطالعه مي كنيد. براي ديدن تمامي ايده ها حتما به قسمت دوم مراجعه كنيد.

كابينت آشپزخانه
كابينت آشپزخانه

يك آبدارخانه سفارشي درون ديوار.

بیشتر از هر ايده ديگري، اين ايده در ميان مردم محبوبيت دارد. ايجاد يك فضاي بزرگ در داخل ديوار مي تواند فضاي زيادي براي شما ايجاد كند. شما مي توانيد يك فضاي بزرگ در داخل ديوار در نظر گرفته و سراسر آن را به وسيله كابيت پر كنيد. كابينت ها بايد پيرامون فضا را گرفته و بخش جلويي را براي استفاده و باز شدن آنها خالي بگذاريد. كابينت آشپزخانه مورد استفاده در اينجا نياز به طراحي خاصي ندارد و بهتر است از يك سري كابينت مربع و مستطيل شكل ساده تشكيل شود. اين محل براي نگهداري انواع وسايل آشپزخانه مناسب است.

 كابينت آشپزخانه در گوشه ديوار.

قرار دادن  كابينت آشپزخانه در گوشه ديوار و استفاده از آن هميشه يك مشكل بوده است. طراحان در سال هاي اخير با استفاده از ابزار زانويي استفاده از اين نوع كابينت ها را حل كرده اند. اكنون استفاده از گوشه ها به راهي براي ايجاد فضاي بيشتر تبديل شده است. به اين عكس نگاه كنيد ببنيد چطور از يك گوشه كوچك، چندين كشو آماده استفاده است. به عمق كابينت پاييني نگاه كنيد، در اين كابينت هر وسيله اي را مي توان گذاشت و ديگر براي برداشتن وسايل نيازي به نشستن و خم شدن و دراز كردن دست نيست.

كابينت آشپزخانه
كابينت آشپزخانه

كابينت آشپزخانه جا قاشقي.

يكي از بهترين ايده ها براي  كابينت آشپزخانه، استفاده از كابينتي مانند اين عكس است. آيا شما هم وسايل كوچك مانند كف گير،‌ قاشق و ملاقه را در كشو روي هم قرار مي دهيد؟ در صوتي كه بارها براي پيدا كردن آنها كشو را بهم ريخته ايد، اين كابينت مخصوص شماست. در اين كابينت حفره هايي براي قرار دادن وسايل با نظم ايجاد شده و شما مي توانيد حتي آنها را دسته بندي كنيد، يك حفره براي قاشق، يكي براي ملاقه و غيره. اين يك طراحي هوشمند به شمار مي آيد كه جزء محبوب ترين ايده هاست.

كابينت آشپزخانه زير سينك ظرفشويي.

مطمئنا هر كسي كه از كابينت زير آشپزخانه استفاده كرده به بي نظمي حاكم در آنجا پي برده است. به دليل حضور ملزومات سينك ظرفشويي و فضاي اشغال شده توسط آن عملا از اين فضا به درستي استفاده نمي شود. اما با يك طراحي خلاقانه مانند كابينت عكس بالا، نظم و استفاده بهينه از فضا به اين كابينت بر خواهد گشت. همان طور كه مي بيند يك كشوي لولايي در اين كابينت قرار داده شده تا وسايل به آساني بيرون آمده و در دسترس باشند.

كابينت آشپزخانه
كابينت آشپزخانه

كابينت آشپزخانه سطل زباله.

به طور سنتي معمولا سطل زباله در يك كابينت ساده قرار مي گيرد. اما اين تنها ايده براي كابينت سطل زباله نيست. كابينت آشپزخانه طراحي شده مخصوص سطل زباله در اين عكس دو ويژگي منحصر به فرد دارد. اول، سطل زباله داراي مكاني براي قرار گرفتن است و در كابينت تغيير جا نمي دهد. شايد براي شما هم اتفاق افتاده باشد كه در هنگان انداختن زباله درون آن،‌ سطل جابجا شده و زباله روي زمين افتاده باشد. با اين طراحي شما مي توانيد حتي دو سطل زباله را در كنار هم قرار دهيد، در اين صورت مي توانيد به جدا سازي زباله از مبدا نيز فكر كنيد. دوم، درب اين كابينت كشويي طراحي شده است. يك ايده خلاقانه براي جلوگيري از تكراري بودن كابينت سطل زباله كه معمولا لولايي طراحي شده است.

 كابينت آشپزخانه قسمت بندي شده.

اين نوع از  كابينت آشپزخانه مخصوص قرار دادن وسايل باريك و مستطيل شكل مثل سيني و ديس غذا است.

كابينت آشپزخانه
كابينت آشپزخانه

يك  كابينت آشپزخانه بزرگ و باورنكردني.

اگر شما هم از دست انواع و اقسام قوطي هاي كوچك و بزرگ خسته شده ايد و نمي دانيد آنها را در كجا قرار دهيد، به يك كابينت اين چنيني نياز داريد. به عكس نگاه كنيد واقعا وجود اين همه فضا و نظم و ترتيب باورنكردني نيست. اين كابينت يك كابينت آشپزخانه سفارشي است كه توسط يك طراح خلاق طراحي شده است. اين كابينت قادر است تمام قوطي هاي بزرگ و كوچك شما را در خود جا دهد. استفاده هوشمندانه از پشت درب ها و همچنين طراحي يك پنل گردان در وسط كابينت موجب شده تا همه وسايل با نظم و ترتيب قرار گرفته و دسترسي به آنها راحت است. براي يافتن چيزي نيازي به جابجايي وسيله ديگري نيست بلكه كافي است پنل را بچرخانيد تا به وسيله مورد نظر خود برسيد.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

طراحی داخلیکابینت آشپزخانه

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X