راهکارهایی هوشمند براي نگهداري وسايل در كابينت آشپزخانه (قسمت دوم)
0

کابینت آشپزخانه یكي از مهمترين اجزاي آشپزخانه است. در قسمت اول اين مطلب با برخي از ايده اي جذاب و خلاقانه براي كابينت آشپزخانه در جهت استفاده بهتر از فضاي آشپزخانه آشنا شديم. اما جهت ضرورت بهره گيري از اين ايده ها يك يادآوري داشته باشيم.

 

سازماندهي وسايل آشپزخانه از طريق كابينت آشپزخانه امري ضروري است. وسايل زياد و ‌انواع ظروف باعث مي شود فضاي آشپزخانه دچار محدوديت شود. بنابراين كابينت آشپزخانه اي كه درون آن فضاي مناسبي وجود باشد مي تواند در سازماندهي وسايل آشپزخانه به شما كمك كند. در ادامه ايده هاي محبوب را بررسي مي كنيم.

کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه

كابينت آشپزخانه مخفي.

احتمالا شما نيز از فضاي روي كابينت هاي پاييني براي قرار دادن برخي وسايل استفاده مي كنيد. احتمالا بارها متوجه شده ايد كه چقدر شلوغ است و هنگام آمدن مهمان، قصد مرتب كردن آنجا را داشته ايد. اما وسايل را نمي دانيد كجا بزاريد. با اين ايده ديگر نيازي به اين كار نيست. شما يك كابينت مخفي درست مي كنيد. به عكس توجه ويژه داشته باشيد. روبه روي آن گوشه كابينت آشپزخانه يك درب آكاردئوني طراحي شده است كه هنگامي كه باز مي شود مانند اين است كه آنجا كابينت است. ديگر نگران وضعيت آن قسمت آشپزخانه نخواهيد بود.

کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه

كابينت آشپزخانه چرخ دار.

يك كابينت آشپزخانه كه به صورت چرخ دار طراحي شده و توانايي حركت دارد مي تواند به عنوان يك جزيره آشپزخانه مورد استفاده قرار بگيرد. اين نوع كابينت آشپزخانه به ويژه براي آشپزخانه هايي كه فضاي كوچكي دارند و فضايي براي قرار دادن جزيره ندارند كاملا مناسب است.

كابينت آشپزخانه مخصوص ظروف بزرگ.

قرار گرفتن ظروف بزرگ مانند قابلمه و ماهي تابه هميشه مانع دسترسي آزاد به وسايل كناري و پشتي در كابينت آشپزخانه است. اگر شما نيز داراي همين مشكل هستيد اين ايده، مناسب شما نيز مي باشد. در اين كابينت آشپزخانه طبقات كشويي تعبيه شده است، به نحوي كه اين طبقات به راحتي جلو و عقب مي روند و اجازه دسترسي راحت به هر فضايي از داخل كابينت را به شما مي دهند. حتما در آشپزخانه يكي از كابينت ها را به اين طراحي اختصاص دهيد. نكته مهم در اجراي اين طرح، دقت در كار گذاشتن ريل ها مي باشد به طوريكه بعد از مدتي دچار مشكل نشوند. همچنين بايد ورق سطوح كشوي ريلي هم محكم بوده تا تحمل وزن دائمي اين وسايل را داشته باشند.

کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه

كابينت آشپزخانه مخصوص بشقاب.

قرار دادن بشقاب در كشوي كابينت آشپزخانه ممكن است موجب صدمه خوردن به آنها شود. با حركت كشو، بشقاب ها نيز حركت كرده و ممكن است به هم برخورد كنند. براي جلوگيري از اين اتفاق، در كشوي بشقاب ها چندين ستون مناسب طراحي مي شود تا بشقاب ها از جاي خود تكان نخورند. همان طور كه در عكس اين آشپزخانه مي بينيد چندين ستون قرار داده شده و تمامي ظروف در جاي خود محكم قرار گرفته اند.

كابينت آشپزخانه مخصوص چاقو.

يكي از وسايل خطرناك در خانه و آشپزخانه چاقو مي باشد. چاقو در آشپزخانه هميشه بايد در جاي مطمئني قرار بگيرد. چاقو از جمله وسايلي در آشپزخانه است كه حتما بايد فضاي مخصوص به خود را داشته باشد. مهمترين نكته براي مكان قرار دادن چاقو اين است كه تيغه چاقو خطري ايجاد نكرده و همچنين دسته آن بدون خطر در دسترس باشد. در كشوي كابینت آشپزخانه اين عكس همان طور كه مشاهده مي كنيد به شكلي ماهرانه جاي چاقو ها مشخص شده است. تك تك چاقو ها در جاي مناسب قرار گرفته و تحت هيچ شرايط خطري ايجاد نمي كنند. در صورتي كه هنوز از روش هاس سنتي براي نگهداري چاقو استفاده مي كنيد، اين طراح مي تواند كمك خوبي به شما كند.

کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه

كابينت آشپزخانه مخصوص آويزان كردن وسايل.

در آشپزخانه ها محلي براي آويزان كردن وسايل طراحي مي كنند. اما معمولا اين كار در فضاي آزاد و روي ديوار طراحي مي شود. اما براي جلوگيري از شلوغ شدن فضاي آشپزخانه و به دور بودن اين وسايل در ديد، مي توان يك كابينت آشپزخانه مخصوص اين كار طراحي كرد. همان طور كه در اين آشپزخانه مي بينيد يك كابينت به طرز خلاقانه اي براي آويزان كردن انواع وسايل آشپزخانه طراحي شده است. در درون اين كابينت يك ورقه نصب شده است كه مي توان از هر دو طرف وسايل را آويزان كرد. اين كابينت بهترين مكان براي آويزان كردن كف گير، همزن، ملاقه و اينگونه وسايل پركاربرد است كه به دليل سايز آنها گذاشتن و برداشتن آنها از كشو هاي معمولي مشكل است.

كابينت زير سينك ظرفشويي.

در قسمت اول اين مطلب در مورد استفاده از كابينت  آشپزخانه زير سينك ظرفشويي صحبت كرديم. در آنجا به استفاده مناسب از كف آن پرداختيم. اما استفاده از فضاي بالايي كابينت نيز امكان پذير است. شايد اكثر شما به دليل وجود ملزومات سينك در بالاي كابينت زير سينك ظرفشويي از اين فضا هيچ استفاده اي نمي كنيد. اما با طراحي يك نوع كابينت مي توان به بهترين شكل ممكن از اين فضا استفاده كرد. اين كابينت به صورت لولايي باز مي شود و پشت آن مكاني براي قرار دادن وسايل مربوط به شستشوي ظروف تعبيه شده است، از آنجا براي نگهداري اسكاچ، سيم و مايع ظرفشويي استفاده كنيد.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

طراحی داخلیطراحی دکوراسیونکابینت آشپزخانه

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X