زلزله کرج؛ داستانی تکراری!

زلزله کرج

زلزله ‌ای به بزرگی 4 و 2 دهم ریشتر دیشب شهرهای کرج، ملارد و شهریار را لرزاند و مردم این شهرها را مجبور به خوابیدن در خیابان کرد.

به گزارش واحد خبری کلینیک ساختمانی به تام، بامداد چهارشنبه ساعت 1، زلزله‌ ای به بزرگی 4 و 2 دهم ریشتری بسیاری از شهرهای اطراف کرج را لرزاند و باعث ایجاد اضطراب و نگرانی در بین مردم این نقاط شده است.

در این حادثه، که خوشبختانه شدت آن بالا نبود، تعداد 46 نفر مصدوم شده‌اند که تنها 4 نفر از آنها بستری شده است. لازم به ذکر است که حادثه زلزله ملارد خسارت مالی و جانی به دنبال نداشته و تنها نگرانی و ازدحام جمعیت در حین فرار باعث مصدومیت این افراد شده است.

نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ضمن تکذیب شایعه‌های مختلف در مورد زلزله‌های بزرگتر یا پس‌لرزه‌های احتمالی افزود: در کشور روزانه حدود 60 تا 70 زلزله رخ می‌دهد و امکان پیش‌بینی زلزله وجود ندارد. هم‌وطنان عزیز ضمن گوش دادن به اخبار رسمی توجه داشته باشند و از شایعه‌پراکنی بپرهیزند.

در طی این حادثه، نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در مجلس ضمن ابراز نگرانی از وضعیت موجود و انتقاد از امکانات شهرستان ملارد اعلام کرد که پس از 12 سال از شهرستان شدن ملارد، هنوز هم امکانات پایه در این محدوده وجود ندارد و حتی یک بیمارستان موقت نیز ساخته نشده است.

مرکز زمین‌شناسی آمریکا نیز با تأیید زلزله ملارد، عمق آن را در 10 کیلومتری زمین گزارش کرده است و جالب‌تر اینکه مرکز زلزله تنها 42 کیلومتر با شهر تهران فاصله دارد. باوجوداین موضوع، نجار اعلام کرده است که در حال حاضر هیچ خطری گسل‌های تهران را تهدید نمی‌کند و نگرانی در مورد گسل‌های پایتخت وجود ندارد.

در پی حادثه زلزله بامداد چهارشنبه، کلیه مقاطع تحصیلی در شهرستان‌های قدس، چهاردانگه، بهارستان، رباط‌کریم، شهریار و ملارد که امتحان نهایی نداشته باشند امروز چهارشنبه تعطیل است.

کلینیک ساختمانی به تام ضمن آرزوی سلامتی برای هم‌وطنان عزیز، توصیه می‌کند که اخبار خود را از منابع رسمی به دست آورید.

[irp posts=”14932″ name=”به هنگام زلزله چکار کنیم”]

tamep2