جزیره ها و کانترهای بتنی مستحکم و زیبا در طراحی آشپزخانه
0
کانترهای بتنی

کانترهای بتنی سبک جدیدی در ساخت کانتر و پیشخوان برای آشپزخانه های مدرن است . بتن فقط برای استفاده در پیاده‌روها نیست. در طول دهه گذشته، بتن به دليل استحكام و امكان زيباسازي آن یک گزینه محبوب برای پيشخوان کانتر آشپزخانه بوده است.

بر خلاف كانتر سنگ مرمري يا گرانیتي، كانتر بتني به صورت سفارشی برای هر آشپزخانه ساخته مي شود، كه اين امر منجر به كنترل بيشتر شما بر روي جزئيات مي‌شود. در مطلب زير، هر آنچه در مورد كانتر بتني بايد بدانيد بيان شده تا بتوانيد با استفاده از آن يك تصمیم آگاهانه براي آشپزخانه خود بگیريد.

کانترهای بتنی
کانترهای بتنی

سبک کانترهای بتنی

در مقایسه با بسیاری از گزینه ها، بتن دارای ظاهر صنعتی و شهری است. به دليل صنعتي بودن بتن، استفاده از آن براي آشپزخانه هاي مجزا از هال و پذيرايي مناسبتر است. با اين حال، با يك طراحي صحيح مي توان كانترهاي بتني را در هر مكاني با هر سبكي قرار داد. رنگ بتن در مقايسه با رنگ هاي ديگر عمدتا تیره تر است. براي طراحي و جلا دادن لبه هاي آن محدوديت هاي بيشتري نسبت به سنگ مرمر و گرانيت وجود دارد. به طور كلي سنگ هاي مرمر و گرانيتي به راحتي صيقل داده مي شوند و مي توان لبه هاي آن را به زيبايي شكل داد./ تجهیزات آشپزخانه

ساخت کانترهای بتنی توسط شما

ساخت پيشخوان بتني کانتر كاري دشوار و وقت گیر نيست. شما فقط نیاز به مقدار كمي پول و ابزار مناسب داريد. اين كار را مي توانيد در انباري يا پاركينگ خانه خود انجام دهيد. اگر علاقه‌مند به كارهاي دستي و فني هستيد با اين كار مي توانيد پول زيادي صرفه جويي كنيد. اگر تصميم به انجام اين كار نداريد حتما ساخت آن را به يك صنعتگر حرفه اي واگذار كنيد، آنها در كار اشتباه كمتري مرتكب مي شوند و همچنين تمامي ابزارهاي مورد نياز براي انجام صحيح كار را در اختيار دارند. اگر خودتان انجام دهيد حتما چيزهاي جديدي ياد خواهيد گرفت.

کانترهای بتنی
کانترهای بتنی

هزينه و بودجه مورد نياز

هزينه ساخت کانتر بتني براي هر متر مربع حدود يك ميليون تومان خواهد بود. هر چه ضخامت آن را بيشتر كنيد هزينه شما طبعا بيشتر خواهد شد. اگر چه هزینه تهيه مواد بتني زياد گران نيست اما بيشتر پول شما در حين روند توليد بتن و نصب و طراحي آن هزينه خواهد شد. توجه كنيد هزينه توليد و كار با بتن بسیار بیشتر از سنگ مرمر و گرانيت است. ضخامت استاندارد براي پيشخوان كانتر سنگ مرمري يا گرانیتي حدود 2 الي 4 سانتي متر است. اما زماني كه شما از بتن استفاده مي كنيد اين ضخامت را به هر اندازه كه مي خواهيد مي توانيد بيشتر كنيد، اين مورد يكي از مزيت ها استفاده از بتن است. استفاده از بتن با ضخامت بين 5 الي 10 سانتي متر اصلا غير معمول نيست. حتي شما مي توانيد ضخامت هاي بيشتري (درصورت نياز) انتخاب كنيد.

تکنیک ساخت کانترهای بتنی

دو روش اصلي برای ساخت صفحات بتني وجود دارد: در كارگاه ساخته شده و به آشپزخانه منتقل گردد يا در محل مورد نظر ساخته شود. در روش ساخت بيرون از خانه، یک قالب از پیشخوان كانتر ساخته مي شود. در قالب، بتن ریخته می شود و سپس جلا داده مي شود. در روش ساخت در محل بتن يك راست در قالب بالای كانتر ريخته مي شود. به طور کلی روش ساخت در بيرون از خانه بهتر است و مزاحمت و کثیف كاري كمتري دارد. روش ساخت در محل اجازه صيقل كاري و جلا كاري مناسب را نمي‌دهد. اکثر سازندگان صفحات بتني آشپزخانه روش ساخت در كارگاه را ترجيح مي‌دهند.

کانترهای بتنی
کانترهای بتنی

وزن کانترهای بتنی آشپزخانه

برخلاف آنچه ممکن است شما در مورد بتن شنیده باشيد، در واقع نسبت به حجم آن وزني کمتر از سنگ مرمر و گرانيت دارد. با این حال، هنگامی که اقدام به ساخت كانتر بتني با ضخامت هاي بيشتر از 4 سانتي متر مي كنيد، در واقع در حال افزودن به وزن كانتر هستيد. كانتر بتني 7.5 سانتي متري به اندازه دو كانتر گرانيتي وزن دارد،  که وزن زيادي است. استفاده از ضخامت 4 سانتي متري در عين اينكه مي تواند نگراني شما را كاهش دهد اما بسيار نازك به نظر مي رسد، اين يكي از مزاياي استفاده از بتن است.

براي برطرف كردن وزن زياد مي توانيد پايه هاي كانتر آشپزخانه خود را تقویت كنيد. هنگام نصب كانتر اين مورد را با نصاب آن در ميان گذاشته و حتما نصاب كانتر می‌تواند در اين زمينه بيشتر به شما كمك كند.

گزينه ها و امكانات ديگر

شما می توانید براي كانتر بتني آشپزخانه برخي ویژگی های سفارشی مانند قرار دادن يك آب چكان ظرفشويي در كنار سينك ايجاد كنيد. قبل از تصميم در مورد امكانات بيشتر، به صورت آنلاين يا فيزيكي در بازار جستجو كرده و امكانات تمامي كانترها را مشاهده كنيد. با اين كار مي توانيد از ميان ويژگي هايي كه مورد نياز شما مي باشد مهمترین آنها را براي ساخت در كانتر در نظر بگيريد.

  • استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

طراحی داخلیکانتر آشپزخانه

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X