9 ایده خلاقانه برای ترکیب چوب و فلز در دکوراسیون داخلی
0
9 ایده خلاقانه برای ترکیب چوب و فلز در دکوراسیون داخلی

خلاقیت همیشه انجام کارهای سخت و محیرالعقول نیست، گاهی با ترکیبی ساده از چوب و فلز در دکوراسیون داخلی می توانید منزل خود را به بهترین حالت ممکن تغییر دهید. گاهی استفاده از سبک دکوراسیون سنتی و کلاسیک یا به کار بردن دکوراسیون مدرن با تغییراتی ساده در چیدمان وسایل یا استفاده از مصالح اولیه مناسب، زمان تغییرات مناسب و بزرگی به وجود بیاورند.

 برای درک این موضوع 9 ایده خلاقانه با ترکیب چوب و فلز در دکوراسیون داخلی منزل آماده کرده ایم که با نشان دادن تصاویر میتوانید نحوه پیاده سازی آنها را ببینید.

یک قفسه زیبا از چوب و فلز در دکوراسیون داخلی بسازید

قرار دادن یک بوفه به صورت ثابت در کنار کابینت آشپزخانه یا استفاده از یک بوفه چوبی در گوشه اتاق نشیمن اگرچه ایده ای جذاب و جالب است، اما باید بپذیریم که این ایده تکراری شده و باید به سراغ تغییرات برویم. مهم ترین تغییری که در این بخش به کمک ترکیب چوب و فلز می توانید ایجاد کنید، ساخت یک قفسه فلزی با کشو های چوبی برای نگهداری وسایل و تجهیزات تزئینی است. در تصویر زیر یک نمونه کامل از این ایده را نشان داده ایم که شما می توانید با توجه به محل قرارگیری موارد تزیینی، تغییراتی در ساختار قفسه موردنظر به وجود بیاورید.

یک قفسه زیبا از چوب و فلز در دکوراسیون داخلی بسازید

 

نمای جالب میز و صندلی چوبی در کنار دکور چوبی را از دست ندهید

این ایده برای کسانی که در آشپزخانه خود از کابینت چوبی کلاسیک استفاده می‌کنند و رنگ طبیعی آن را ترجیح می‌دهند، مناسب است. اگر به چوب استفاده شده در این طراحی و همچنین نوع اپن و کانتر توجه کنید، متوجه خواهید شد که استفاده از رنگ طبیعی چوب نیز می تواند ایده خلاقانه برای شما باشد. در کنار این طراحی می توانید تغییراتی در رنگ بندی محیط اطراف و نورپردازی به وجود بیاورید که انتخاب بین آنها بر عهده شماست. البته این ترکیب رنگ بندی می تواند به دلخواه شما تغییر کند، اما سعی کنید چیدمان و محل قرارگیری تجهیزات را با توجه به این الگو انتخاب کنید.

نمای جالب میز و صندلی چوبی

 

نمایی گرم با میز چوبی و آباژور ایستاده

اگرچه نحوه چیدمان نشان داده شده در تصویر زیر هم مانند ایده پیشنهاد شده در مورد قبل است، اما هدف ما در این مورد ایجاد تناسب بین آباژور ایستاده کنار مبلی و ترکیب چوب و فلز است. در این حالت می بینیم که از یک میز و صندلی چوبی استفاده شده که در کنار آنها یک آباژور ایستاده قرار گرفته است که وظیفه نورپردازی محیط را برعهده دارد. البته استفاده از لوستر های تزیینی و وجود گلدان در این تصویر می تواند به زیبایی ایده ما کمک کند.

نمایی گرم با میز چوبی و آباژور ایستاده

 

از صندلی های چوبی در کنار اوپن استفاده کنید

 استفاده از صندلی های چوبی در کنار اپن شاید چندان جدید به نظر نرسد، اما به کار بردن ترکیبی وسایل مختلف مانند آباژور ایستاده، پرده های کلاسیک و صندلی های چوبی در یک فضای گرم، ایدهای جذاب و خلاقانه است. این شیوه بهترین فرصت ممکن را به شما می دهد تا از ترکیب چوب و فلز در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید و از این طریق نمایی جذاب و در عین حال گرم و صمیمی در منزل خود به وجود بیاورید.

صندلی های چوبی در کنار اوپن

 

ترکیب چوب و فلز در سرویس بهداشتی؟!!

توصیه می کنم که حتما مطلب ما در مورد سرویس مبلمان سرویس بهداشتی مطالعه کنید و با نحوه انجام طراحی دکوراسیون داخلی این فضا بیشتر آشنا شوید. اما در این قسمت ما یک ایده جذاب برای شما فراهم کرده ایم که در آن از ترکیب چوب و فلز در سرویس بهداشتی خود استفاده می کنیم. البته تصویر ما شامل ابزارهای مختلفی از جمله کاسه روشویی، مبل های راحتی کوچک و صندلی های چوبی است. این موضوع می تواند بهترین فرصت برای شما باشد تا در کنار یکدیگر از هر کدام از این ابزارها و با سلیقه خود استفاده کنید و بهترین ایده ممکن را برای زیباسازی فضای خود انتخاب کنید. اگر به نحوه قرارگیری گل میز چوبی و سایر قسمت های این طراحی توجه کنید، امکان تغییر در قسمت های مختلف آن را دارید.

ترکیب چوب و فلز در سرویس بهداشتی؟

 

یک میز و صندلی چوبی خلاقانه و زیبا!

باید بپذیریم که میزهایی به صورت مکعب مستطیل یا مکعب مربع با کشو های متحرک و رنگ های معمولی تکراری شده و امروزه اکثر افراد به دنبال طرح های خلاقانه و منحصر به فرد هستند. برای این کار نیازی به پرداخت هزینه های هنگفت و انجام کارهای سخت ندارید. فقط ببینید که دکوراسیون اطراف شما به چه سبکی است و از یک میز معمولی با طراحی خاص استفاده کنید. در این تصویر ما از یک میز چوبی معمولی استفاده کردیم و در کنار آن دو صندلی با طراحی جذاب و یک لوستر کلاسیک به صورت دست ساز به کار برده ایم. به همین راحتی هم فضای اتاق شخصی شما جذاب تر می شود و هم تفاوت آن به خوبی قابل لمس است.

میز و صندلی چوبی خلاقانه

 

تا حالا جاکفشی چوبی داشتین؟

همیشه قرار نیست در راهرو منزل خود از یک جاکفشی پلاستیکی یا حتی از یک جا کفشی چوبی پیش ساخته استفاده کنید. داشتن خلاقیت در برخی از قسمت های منزل هم باعث تنوع بالای دکور می شود و هم به شما امکان استفاده از ایده های جذاب را می دهد. در این گزینه ما یک جاکفشی چوبی به صورت ترکیبی از چوب و فلز طراحی کرده‌ایم که شاید کمتر نمونه آن را دیده باشید. البته نگران نباشید! پیاده سازی این ایده نه هزینه بالایی دارد و نه شما را دچار دردسر زیادی میکند.

جاکفشی چوبی

 

به نظر شما ایده شلف چوبی چطوره؟

شاید نمونه های مختلفی از شلف چوبی یا شلف فلزو در منزل خود داشته باشید و یا حتی ترکیبی از چوب و فلز در ساخت آنها به کار رفته باشد. اما اصلی ترین دلیل ذکر این ایده در این قسمت، امکان انجام آن توسط ابزارهای ساده و توسط خود شماست. همانطور که در این تصویر میبینید، خیلی راحت و با کمترین دردسر ممکن، می توانید اتاق خواب یا تو اتاق شخصی خودتان یک شلف چوبی ساده طراحی کنید و آن را بسازید. جذابیت این ایده، امکان پیاده سازی آن با سبک های مختلف در دکوراسیون داخلی است.

ایده شلف چوبی

 

بیایید یک کتابخانه چوبی بسازیم

افرادی که از کتابخانه در اتاق کار یا اتاق مطالعه خود استفاده می کنند، کم نیست. اما اکثر همین افراد کتابخانه را به صورت پیش ساخته تهیه کرده و به اتاق خود انتقال می‌دهند. ساختن یک کتابخانه چوبی به صورت ترکیبی از چوب و فلز در این باره جذاب به نظر برسد. خوشبختانه ایده های پیاده سازی کتابخانه بسیار متنوع هستند و شما می توانید الگوهای مختلفی از آن ها پیاده کنید. مثلا می توانید تمامی طبقات را به سطح دیوار نصب کنید یا کلا یک کتابخانه مجزا طراحی و بسازید.

ایده های استفاده از ترکیب چوب و فلز در دکوراسیون داخلی می تواند بسیار متنوع و سلیقه ای باشند. بنابراین سعی کنید همیشه در طراحی دکوراسیون منزل خود خلاقیت داشته باشید و به سراغ گزینه‌های بروید که کمتر شاهد استفاده از آنها در محیط های دیگر بوده اید. ما نیز در گروه به تام خوشحال می‌شویم که ایده های شما را از بخش نظرات دریافت کنیم و در اختیار سایر مخاطبان قرار دهیم.

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X