طراحی داخلی ؛ نکات مهم در روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون خانه

طراحی داخلی

طراحی داخلی ؛ میتونید سریع بگید رنگ مورد علاقه شما چه رنگیه ؟ حتما همه میدونید که هر رنگ اثر روحی و روانشناسی خاص خودش رو داره. برای مثال رنگ قرمز باعث میشه ضربان قلب ما تندتر بشه، در حالی که رنگ آبی باعث القای آرامش میشه . حتی رنگ های خاصی هستند که باعث کاهش اشتهای ما میشوند یا بالعکس . اگر تو این فصل و با نزدیک شدن به نوروز و خانه تکانی تو فکر این هستید که در خانه و حال و هوای آن تغییر و تحولی ایجاد کنید چند دقیقه ای تا پایان این مقاله برای انتخاب رنگ برای دیوارها یا طراحی خانه دست نگه دارید .

اول از همه باید یه نگاهی به اطراف و محیط و سبک خانه بندازید . چه قسمت هایی از خانه حس می کنید دلتنگ و خفه به نظر می رسه ؟ آیا از فضای اتاق کار یا اتاق خواب خودتون راضی هستید ؟ آیا اتاق خواب آرامش محیطی لازم برای یک خواب خوب و آروم رو برای شما فراهم میکنه ؟

اگر نه پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید:

طراحی داخلی
طراحی داخلی
  1. برای ایجاد انرژی بیشتر در طراحی داخلی خانه به رنگ زرد فکر کنید

با استفاده از رنگ زرد در هر قسمت از خانه خودتان نور زیبا و گرم خورشید را شبیه سازی کنید و به فضای خانه خودتان بیاورید . پس برای افزایش انرژی و شادی رنگ زرد را در دکوراسیون خانه به کار ببرید . رنگ زرد باعث برجسته تر و شاخص تر دیده شدن آن قسمتی از خانه می شود که از این رنگ در آن استفاده می کنید پس در هر مکانی که میخواهید وسایل یا دکوراسیون بیشتر به چشم بیاید از رنگ زرد استفاد کنید .

طراحی داخلی
طراحی داخلی

2. نارنجی رنگی گرم و رسمی در طراحی داخلی خانه

سایه ای از رنگ زرد و نارنجی گرم و اشتها آور است و برای قسمت هایی از خانه مثل آشپزخانه یا قسمت ناهارخوری مناسب و ایده آل است .برای استفاده از انرژی این رنگ میتوانید برای یک قسمت کوچک از رنگ دیوار استفاده کنید یا یه ظرف شیشه ای نارنجی یا صندلی نارنجی در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید.

طراحی داخلی
طراحی داخلی

3. سبز-زرد رنگ زندگی در طراحی داخلی خانه

برای تزئین اتاق بازی کودک یا مهد کودک به خاطر جنسیت و تاثیری خنثی رنگ سبز- زرد رنگ بسیار مناسبی است . ترکیب این رنگ با آبی فیروزه ای برای تم اتاق پسرانه و ترکیب آن با صورتی چرک یا ارغوانی این رنگ را به تم مناسبی برای اتاق دخترانه تبدیل می کند .

طراحی داخلی
طراحی داخلی

4. سبز آرامش بخش در طراحی داخلی خانه

یکی از دلایلی که برای مطب های پزشکی استفاده از این رنگ سبز را توصیه می کنند خاصیت آرامش بخشی طبیعی آن است که برای افراد حاضر در آن محیط به ارمغان می آورد . استفاده از رنگ سبز برای احساس جوانی و ارتقای سلامت جسمی و روحی توصیه می شود .

 

طراحی داخلی
طراحی داخلی

5. آبی -سبز مولد ثروت و خلاقیت در طراحی داخلی خانه!

اگر شما تصور می کنید که رنگ آبی سرد است و ممکن است حس خوبی به آن نداشته باشید بهتر است از ترکیب سبز – آبی برای یک محیط بی سر و صدا و آروم استفاده کنید . تحقیقات زیادی نشان داد است که رنگ آبی برای ایجاد تمرکز و حفظ آن در محیط اطراف شما بهترین انتخاب است . به همین علت استفاده از این رنگ برای دفترکار یا اتاق های کار در خانه توصیه می شود .

طراحی داخلی
طراحی داخلی

 6. رنگ آبی نفتی، رنگ آرامش در طراحی داخلی خانه

وقتی که شما به رنگ آبی نگاه می کنید ، بدن شما تولید مواد شیمیایی عامل آرامش در سیستم عصبی را میکند که آرامش بخش بدن شماست . رنگ آبی تصفیه کننده فکر و ذهن شماست و باعث می شود تا شما در مورد مسائل مهم زندگیتان بهتر فکر کنید . از آنجایی که رنگ آبی رنگ آب و آسمان است این رنگ مناسب اتاق خواب خانه شماست اما در حمام یا فضایی که برای یوگا و آرامش هم استفاده می کنید مناسب است .

طراحی داخلی
طراحی داخلی

7. در طراحی داخلی خانه خود با رنگ بنفش از سلطنت در خانه خود لذت ببرید!

از لحاظ تاریخی رنگ بنفش با خانواده های سلطنتی در ارتباط است و همینطور رنگ بسیار مناسب برای افزایش خلاقیت است. بنفش همینطور برای تحریک فعالیت مغز در حل مسائل مورد استفاده قرار می گیرد . رنگ بنفش را با ترکیب با رنگ های تیره می توانید از حالت کاملا زنانه در بیاورید .

طراحی داخلی
طراحی داخلی

8. افزایش انرژی و هیجان با قرمز در طراحی داخلی خانه

رنگ قرمز اغلب با حرکت و سرعت و هیجان همراه است . مطالعات نشان داده است با استفاده از رنگ قرمز ضربان قلب افزایش می یابد پس باید برای استفاده از رنگ قرمز در خانه احتیاط کنید . اما اگر به میزان مناسب در دکوراسیون استفاده شود رمانتیک و افزایش دهنده اشتها است .

طراحی داخلی
طراحی داخلی

9. سفید نشانه پاکی و تمیزی در طراحی داخلی خانه

رنگ سفید درخانه ها وقتی به صورت غالب استفاده میشود ، باعث افزایش نور و روشن بودن فضای خانه و همینطور نشان از پاکیزگی و آرامش است . با رنگ سفید می توانیم بهترین ویژگی های خانه خودمان را برجسته کنیم و درمعرض دیده شده قرار بدهیم .

طراحی داخلی
طراحی داخلی

10.  سیاهِ زیبا در طراحی داخلی خانه !

سیاه شاید آخرین انتخاب برای رنگ دیوار خانه باشد چون خانه را به غار تبدیل می کند ! اما اگر شما به دنبال یه مقدار کمی فضای درماتیک در خانه خودتان هستید حتما در دکوراسیون از این رنگ تیره زیبا استفاده کنید .

طراحی داخلی
طراحی داخلی

11. صورتی رنگ خوش بینی در طراحی داخلی خانه!

با سایه صورتی در خانه می توانید یک فضای عاشقانه ایجاد کنید. صورتی اگر با رنگ های مناسب می توانید یک فضای خنثی بسازید و یک راه زیبا برای اضافه کردن احساس دخترانه به خانه است که آن را می توان با رنگ های سیا ه و سفید ترکیب کرد.

طراحی داخلی
طراحی داخلی

12. آرامش و احساس راحتی با رنگ قهوه ای در طراحی داخلی خانه

رنگ قهوه ای می تواند غنی و کلاسیک یا مدرن و زیبا باشد .اگر می خواهید رنگ قهوه ای تیره تر دیده شود با رنگ های خاکستری و فلزی ترکیب کنید . اگر می خواهید روشن تر دیده شود با رنگ های مانند آبی و نارنجی باید ترکیب کنید .

طراحی داخلی
طراحی داخلی

13. خاکستری رنگ جذاب جهانی در طراحی داخلی خانه!

رنگ خاکستری از پراستفاده ترین رنگ های تزئینی در خانه ها در کل دنیا است . زیبا و بدون تاریخ مصرف و از مد افتادن ! جذابیت و زیبایی رنگ خاکستری با ترکیب با رنگ صورتی یا زرد بیشتر می شود .

[porto_block id=”17769″ name=”interordecorationrelatedproducts”]

تحریریه به تام