با سبک مدرن و الگوهای آن در دکوراسیون داخلی آشنا شوید

سبک مدرن ؛ در طراحی دکوراسیون با انتخاب سبک مناسب فضا و آشنایی به اصول و قواعد آن می توانیم انسجام و زیبایی را به منزل یا محیط کار بیاوریم . طراحی دکوراسیون به انواع سبک ها تقسیم بندی میشود ، از جمله ، سبک مدرن ، سبک کلاسیک ، سبک روستیک ، سبک تلفیقی و… که هر کدام ازسبک ها دارای اصول و قواعدی هستند که اگر به درستی اجرا نشوند فضا انسجام و زیبایی لازم را پیدا نمیکند .

در طراحی دکوراسیون یکی از نکات کلیدی اشتراک و ارتباط بین اجزاست . و برای اینکه این ارتباط به درستی ایجاد و برقرار شود لازم است هر کدام از سبک های دکوراسیون را بشناسیم و با اجزای آن آشنا شویم .

یکی از سبک های دکوراسیون پر طرفدار در این روزها سبک مدرن در دکوراسیون است.

از سبک مدرن در دکوراسیون چه می دانید ؟

از لحاظ تاریخچه رواج سبک مدرن در طراحی دکوراسیون باید بگوییم که این سبک از میانه قرن 20 در میان طراحان و دوستداران دکوراسیون رواج پیدا کرد .این سبک در یک جمله سادگی و دوری از هر نو پیچیدگی را به فضای دکوراسیون آورد و به طراحی داخلی از دریچه دیگری نگاه کرد .

چرا سبک مدرن این روزها بسیار پرطرفدار شده است ؟

در سبک مدرن فرم ها شسته رفته و ساده هستند بدون هیچ پیچیدگی . در این سبک طراحی از مصالح طبیعی و جریان یکپارچه و یکنواخت بین فضاهای داخلی و بیرونی استفاده میشود. سبک مدرن در دکوراسیون داخلی پلی بین طبیعت و دست سازه های بشر ایجاد میکند .

جریان یکنواخت بین فضای بیرونی و داخلی در طراحی دکوراسیون با سبک مدرن

یکی از راه های تبدیل فضاهای معمولی به فضای مدرن گذاشتن پنجره های عریض ، پاسیوها و درب های کشویی است . در اصل ارتباط مستقیم و بی واسطه محیط داخلی با فضای بیرونی.

اگر در فضای خانه یا محیط کارتان شرایط برداشتن یک دیوار و تبدیل آن به یک پنجره تمام قد را دارید همین الان برای ساختن یک فضای مدرن اقدام کنید .

حتی اگر شرایط برداشتن دیوارها و بزرگ کردن پنجره ها را ندارید می توانید پرده ها را بردارید و پنجره ها را کاملا عریان کنید تا ارتباط مستقیمی از داخل فضای خانه به بیرون برای افراد خانواده فراهم شود .

به غیر از این کارها می توانید از کاغذ دیواری و طرح های دیواری طبیعی برای ارتباط با طبیعت و حضور طبیعت در خانه یا محل کار استفاده کنید .

سبک مدرن دکوراسیون
سبک مدرن دکوراسیون

مبلمان مدرن در دکوراسیون سبک مدرن

در سبک مدرن دکوراسیون مبلمان نقشی اساسی دارد . این روزها هنرمندان و طراحان مشهور در طراحی لوازم خانه و مبلمان اشیایی خلاقانه و نوآورانه را چنان با سرعت زیادی تولید میکنند که با قاطعیت می توان گفت که در هیچ دوره ای به این شکل نبوده است .

مبلمان آیکونیک یا مبلمان خاص شاید در بازار فعلی بسیار گران باشند ، اما هیچی چیزی نمیتواند مانع شما برای تغییر دکوراسیون خانه یا محل کارتان به سبک مدرن شود . شما به جای خریدن مبلمان گران می توانید از کارهای کپی و ارزان قیمت تر استفاده کنید و سبک زیبای مدرن در دکوراسیون را ارزان به خانه تان بیاورید .

سادگی و فرم های خالص در سبک مدرن دکوراسیون داخلی

برای داشتن دکوراسیون و فضای مدرن ،سخت نگیرید ! این ویژگی ارگانیک در تمای سازه ها و همینطور مبلمان و دکوراسیون داخلی به سبک مدرن دیده میشود . مبلمان یا سازه فقط در فرم خاصی با خطوط ساده شکل گرفته است و جزئیات زیاد و پیچیده و غیر ضروری ندارد .

طرح گرافیکی در سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

شکل های هندسی خاص و برجسته و منحنی های قدرتمند و نقش های بی تعریف و نا آشنا از شکل های رایج در دکوراسیون داخلی هستند . برای تزئین اتاق یا محل زندگی و کارتان با سبک مدرن می توانید از پارچ های طراحی شده با این گونه طرح ها یا کاغذهای دیواری مدرن در دکوراسیون داخلی استفاده کنید .

سبک مدرن
سبک مدرن

نورپردازی متمرکز در دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

سبک نورپردازی در طراحی سبک مدرن کاملا تاکیدی و متمرکز است . به نحوی که می توان خود لوازم روشنایی را مرکز توجه قرار داد. اما این دلیل نمیشود که بخواهید از مدل های مختلف روشنایی در یک فضای مدرن استفاده کنید . بهتر است فقط از یک مدل روشنایی تاکیدی در سبک مدرن استفاده کنید .

در سبک مدرن دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید درخشان با سطوح ساده باشد

برای داشتن یک خانه با طراحی دکوراسیون داخلی مدرن بهتر است از آشپزخانه شروع کنید . برای داشتن آشپزخانه مدرن از رنگ های درخشان و براق و همین طور سطوح ساده استفاده کنید . درب های کابینت ها ورقه ای و ساده ، لبه های کانترها ساده و مصالح پیچیده و شلوغ نباشد . برای اینکار کافی است درب های کابینت های آشپزخانه قبلی را با درب های بدون قاب جایگزین کنید و کف را با لمینت ها یا کفپوش های روشن بپوشانید و در دیوارها از سرامیک های روشن استفاده کنید .

[porto_block id=”17769″ name=”interordecorationrelatedproducts”]

تحریریه به تام