9 تكنولوژی هوشمند براي استفاده در خانه
0
تكنولوژی هوشمند

ما در عصر روبات ها و ماشین های پرنده زندگی نمي كنيم، اما گجت هاي زيادي وجود دارند كه با استفاده از آنها مي توانيم زندگي را آسان تر از گذشته مديريت كنيم.اگر شما قصد طراحي يك خانه هوشمند را نداريد، مي توانيد با به كار گيري تكنولوژی هوشمند احساس زندگي مدرن را در زندگي خود ايجاد كنيد.

 

در مطلب زير 9 تكنولوژی هوشمند براي استفاده شما معرفي شده است.

 تكنولوژي هوشمند
تكنولوژي هوشمند

تنظيم دماي خانه با یک ترموستات هوشمند یک تکنولوژی هوشمند

ترموستات هوشمند یک راه عالی برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کنترل دمای خانه است. با تنظيم ترموستات هوشمند مطابق با عادات خود، دمای خانه به صورت خودکار تنظيم مي شود. همچنین می توانید با استفاده از گوشی های هوشمند دماي خانه را به صورت دستی کنترل كنيد.

برخي امكانات تجملاتي نيز در اين ترموستات ها وجود دارد، شما مي توانيد آن را طوري تنظيم كنيد كه قبل از آمدن شما به خانه دماي خانه تنظيم شود و يا بعد از رفتن شما از خانه به صورت خودكار خاموش شود.

با استفاده از اين امكانات خانه خود را به يك سرزمين رويايي براي استراحت و خواب تبديل كنيد. استفاده از تكنولوژی هوشمند و سنسورهاي Nest یک گزینه مناسب و محبوب برای ترموستات هاي هوشمندي است که با گوشی های هوشمند در ارتباط هستند. نصب آن بسیار آسان است.

 تكنولوژي هوشمند
تكنولوژي هوشمند

با تکنولوژی هوشمند امنيت خانه خود را افزايش دهيد

اين اتفاق زياد مي افتد كه شخص از خواب بيدار شده و به محل كار خود مي رود در حاليكه فراموش كرده درب خانه خود را قفل كند. یک تکنولوژی هوشمند مدرن برای افزايش امنيت خانه وجود دارد: قفل هاي هوشمند درب خانه. با استفاده از تكنولوژي برندهايي مانند Schlage  و Kwikset، شما می توانید باز و بسته شدن قفل درب خانه را با گوشی‌های هوشمند كنترل كنيد.

ممكن است بچه ها هنگامي از مدرسه به خانه مي آيند كه شما هنوز سركار هستيد، اين تكنولوژي هوشمند به شما اجازه مي دهد تا از پشت ميز كارتان كد را وارد كرده و به سادگي درب را باز كنيد و هنگامي كه مجددا قفل شود هيچ كسي نمي‌تواند خارج شود.

 تكنولوژي هوشمند
تكنولوژي هوشمند

تكنولوژی هوشمند ذخيره برق

با صرف هزينه اي اندك در سال شما مي توانيد برق را ذخيره كنيد. موقع انتخاب و خريد اين نوع دستگاه ها توجه داشته باشيد كه داراي پورت هاي متناسب براي شارژ گوشي، تبلت و لپ‌تاپ شما باشند.

نصب و راه اندازي آنها ساده است و بدون كمك متخصص مي توانيد خودتان آن را نصب و راه اندازي كنيد. آن را در محل هاي مناسبي مانند آشپزخانه، اتاق نشيمن نصب كنيد تا هميشه برق براي كارهاي خود داشته باشيد.

با استفاده از تكنولوژي هاي نوين مي توانيد بهره روي استفاده از برق را افزايش دهيد. اين تكنولوژی هوشمند را براي تمامي وسايلي كه با برق كار مي كنند مي توانيد استفاده كنيد مانند اتو، تلويزيون و لامپ هاي خانه.

استفاده از ريموت کنترل براي پرده هاي پنجره

دوست داريد فقط از خواب بيدار شويد و به محل كار خود برويد يا با يك تكنولوژي لوكس هنگام بيدار شدن از خواب مواجه شويد. با نصب آسان این تکنولوژی هوشمند با فشار دادن يك دكمه ريموت پرده ها باز، بسته و بالا و پايين خواهند رفت. حتي بعضي از انواع اين تكنولوژي قابليت برنامه ريزي دارند، يعني شما مي توانيد زمان باز و بسته شدن آنها زمانبندي كنيد.

این گزینه مناسب برای افرادی است که می خواهند طلوع آفتاب نقش ساعت زنگ دار آنها را بازي كند و يا براي افرادي كه دوست دارند جلوي نور خورشيد را گرفته تا بهتر بخوابند. با يك برنامه ريزي خودکار، هنگام رفتن از خانه در موقع تعطيلات به نظر مي رسد شما در خانه هستيد.

 تكنولوژي هوشمند
تكنولوژي هوشمند

تکنولوژی هوشمند گجت هاي هشدار دهنده دود و آتش

در عصر اكنوني شما می توانید مالك یک شرکت ارائه دهنده تكنولوژي هوشمند براي خانه‌هاي هوشمند باشيد. شرکت هایی مانند Nest، علاوه بر ترموستات هوشمند و دوربین های امنیتی، تكنولوژي تشخيص و هشدار دود و آتش را نيز دارند. این دستگاه‌ها، آتش سوزی یا دود و يا CO بيش از اندازه را تشخيص و هشدار مي دهند. اين تکنولوژی نيز قابليت ارسال هشدار به گوشي هاي هوشمند را دارد.

با اين تكنولوژی هوشمند هرگز ليست مواد غذايي مورد نياز خود را فرموش نمي كنيد

یخچالي که وظيفه آن حفظ مواد غذایی است ديگر مربوط به زمان گذشته است. یخچال و فریزر هوشمند به مردم برای خوردن غذاهاي سالم و منظم تر از همیشه كمك مي‌كند. بسیاری از مدل ها داراي صفحه نمایش لمسی هستند که می توانید به طور خودکار درجه حرارت را تنظیم كنيد، لیست مواد را ببينيد، و حتی سفارش بيرون آوردن مواد غذایی را به آنها بدهيد.

هنوز براي خريد آنها مطمئن نشده ايد؟ شما مي توانيد عكس آنلاين داخل يخچال را روي گوشي هوشمند خود ببينيد. با اين تكنولوژی هوشمند شما حتی می‌توانید ميزان تازگي سبزيجات وميوه هاي داخل آن را بررسي كنيد تا قبل از اينكه خراب شوند از آنها استفاده كنيد.

 تكنولوژی هوشمند
تكنولوژی هوشمند

استفاده از لامپ های LEDبراي صرفه جويي در هزينه ها

با وجود پيشرفت روزانه تكنولوژي، اما هنوز لامپ های LED براي خانه هاي هوشمند مناسب هستند. طول عمر این لامپ ها نزدیک به 50 برابر بیش تر از لامپ های رشته ای و 20 برابر بيشتر از لامپ های هالوژن مي باشد.

شما نه تنها پول کمتري براي لامپ پرداخت مي كنيد، بلكه پول برق كمتري نيز پرداخت مي كنيد. شما حتی می توانید براي خاموش و روشن كردن و يا تغيير رنگ آنها از تكنولوژي كنترل توسط گوشي هاي هوشمند استفاده كنيد. برخي از آنها را حتي مي توانيد به ترموستات خانه متصل كنيد. مي توانيد ارتباط آنها را با گوشي هوشمند خود برقرار كرده تا زمانيكه يك پيامك براي شما مي آيد نور لامپ ها آبي شود و شما متوجه پيامك شويد.

استفاده از تكنولوژی هوشمند فلاش تانك در سرويس بهداشتي خانه

حمام و دستشويي خانه محل مناسبي براي ايجاد تكنولوژی هوشمند هستند. سینک ظرفشویی که مجهز به حركت هوشمند شير آب است مي تواند فقط با نگهداشتن ظرف، آن را تميز كند.

تكنولوژي فلاش تانك توالت داراي دو مزیت است. با داشتن دکمه های جداگانه مرتبط با كار شما مي تواند آب را صرفه جويي كند، اين كار هم براي جيب شما و هم براي محيط زيست مناسب است. اگر تمايل داريد از تكنولوژي هاي پيشرفته تر استفاده كنيد مي توانيد از تكنولوژي Toto Toilet استفاده كنيد. اين برند داراي تکنولوژی هايي مانند گرمكن محل نشستن و پخش موزيك مي باشد.

 تكنولوژی هوشمند
تكنولوژی هوشمند

جاروبرقی رباتیک

هنوز تكنولوژی هوشمند موفق به ساخت رباط خدمتکار به معناي واقعي نشده است. اما ما می‌توانیم از جاروبرقی رباتیک استفاده كنيم. این تكنولوژي برای تميز نگهداشتن كف زمين مناسب است.

با استفاده هفتگي از اين دستگاه احساس راحتي و تميزي بيشتري خواهيد كرد. شما مي توانيد ميزان و زمان حركت آن را براي صرفه جويي در مصرف باطري انتخاب كنيد، يا مي توانيد به صورت روزانه تميز كردن محل هاي خاصي را براي آن تنظيم كنيد. این گجت مدت زمان زيادي است كه در بازار وجود دارد بنابراين مي‌توانيد با صرف هزينه كمي آن را خريداري كنيد.

آیا وقت آن فرا نرسيده كه تكنولوژي هاي نوين را به خانه خود بياوريد؟ با استفاده از تكنولوژی هوشمند مي توانيد ارزش خانه خود را بالاتر ببريد. همچنين يك زندگي بهتر و لذت بخش تر در خانه خود خواهيد داشت. از  تكنولوژي های يخچال هوشمند تا جاروبرقي هاي رباتيك، همه و همه ابزاري براي برطرف كردن نياز هاي روزمره شما هستند.

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X