نصب کاغذ دیواری ؛ نکات کاربردی در برش و چسب زدن کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

یکی از نکات اصلی در نصب کاغذ دیواری حرفه ای قرار دادن مناسب و مطابق با طرح مورد نظر کاغذها در هنگام نصب است .

 

  • قبل از هر کاری برای نصب کاغذ دیواری باید این نکته مهم را درنظر بگیرید که کاغذها را جوری برش دهید که ترتیب و شکل نهایی طرح کاغذ دیواری نهایی بهم نریزد .
  • در مورد برش اولین قسمت از کاغذ دیواری برای شروع نصب مشکل خاصی ندارید . فقط نکته ای که باید رعایت کنید این است که ارتفاع دیوار مورد نظر را در نظر میگیریم و سپس به اندازه 5 تا 10 سانتی متر بیتر از رول کاغذ دیواری می بریم و جدا می کنیم . بعد از برش قسمت اول جوری کاغذ را به همین اندازه میبریم که دقیقا طرح دلخواه نهایی ما شکل بگیرد .

 

نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری
  • برای برش و نصب کاغذ دیواری می توانید از کاتر یا قیچی استفاده کنید .بعد از برش دادن مناسب کاغذ دیواری ، باید مرحله چسباندن آنها روی دیوار را شروع کنید.
  • چسب کاغذ دیواری را در کنار دست خود قرار دهید . چون این چسب ممکن است زود خشک شود پس بهتر است سرعت عمل بیشتری داشته باشید. از یک قلموی نقاشی استفاده کنید و از وسط کاغذ دیواری شروع کنید و به سمت لبه ها حرکت کنید و چسب بزنید . فقط مراقب باشید.لبه ها را زیاد به چسب آغشته نکنید .
  • بعد از اینکه کاغذهای مورد نظرتان را چسب زنی کردید روی هم بگذارید تا آماده نصب شوند . عمل قرار دادن کاغذ دیواری ها را روی هم باید از قسمت پشت کاغذ دیواری که آغشته به چسب است انجام دهید . برای اینکار اول از لبه بالای کاغذ تا دوسوم طول کاغذ را روی یکدیگر بچسبانید و بعد از سمت پایین باقی مانده کاغذها را روی هم بچسبانید . در این مرحله باید دقت لازم را داشته باشید که احیانا هیچ قسمت از کاغذ دیواری چروک نشود . حالا بعد از این مرحله برای حدود 10 دقیقه کاغذها را به همین حال رها کنید تا به اصطلاح نرم شوند و چسب به خورد آنها برود .
  • بعد از طی این زمان کاغذ دیواری را بردارید و از سمت بالای دیوار به صورت عمود به سمت پایین کاغذ دیواری را بچسبانید . اگر قسمت اول را به درستی نصب کنید در مرحله بعدی نصب هم کاغذها به خودی خود درست نصب میشوند . پس نصب قسمت اول بسیار حائز اهمیت است .
  • برای اینکه از نصب کاغذ دیواری به صورت مناسب اطمینان پیدا کنید با یک برس نرم یا غلطک کوچک روی کاغذ چسبانده شده بکشید . در این مرحله با یک کاردک پلاستیکی مناسب چسب کاغذ دیواری را از قسمت مرکز به سمت بیرون کاغذ دیواری هدایت کنید، بعد با  یک تیغ و به کمک همان کاردکی که در دست دارید لبه بالایی کاغذ دیواری را که اضافی است برش بزنید.
  • نکته مهم در نصب کاغذ دیواری این است که زمان مناسب به کاغذ دیواری بدهیم تا نرم شود. اگر زمان زیادی بدهیم کاغذ خشک میشود و پاره میشود و اگر زمان کم و نامناسب باشد کاغذ چروک می خورد و به صورت درستی نصب نمی شود .

 

تحریریه به تام