نصب کاغذ دیواری ؛ نکات کاربردی در زیر سازی دیوار و آماده سازی آن

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری کار پیچیده و سختی نیست و افراد عادی هم در صورتی که اطلاعات مورد نیاز برای اجرا و زیر سازی را داشته باشند می توانند کاغذ دیواری را در سطح دیوار مورد نظر نصب کنند .در این مقاله کوتاه به تعدادی نکته کاربردی در خصوص نصب کاغذ دیواری اشاره می کنیم :

نکات کاربردی در نصب کاغذ دیواری

1.مرحله زیرسازی دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری از اهمیت بالایی برخوردار است . در صورتی که دیوار دارای ترک ، سوراخ یا هر نوع خرابی باشد بعد از نصب کاغذ دیواری سطح مورد نظر و کار نهایی از کیفیت بالایی برخوردار نمی شود . و سطح ناصاف و غیر یکنواختی بعد از نصب ایجاد میشود .

پس ابتدایی ترین کار قبل از نصب کاغذ دیواری صاف کردن سطح دیوار است . برای اینکار کافی است از بتونه استفاده کرده و سطح مورد نظر را با بتونه یا گچ صاف کنید .

2. مورد بعدی که باید رعایت شود این است که برای نصب کاغذ دیواری در سطح دیوار سطح مورد نظر باید عاری از رطوبت باشد و باید دقت کنیم که قبل از شروع کار سطح را کاملا خشک کنیم .

3. در صورتی که دیواری که می خواهیم کاغذ دیواری را روی آن نصب کنیم گچی باشد باید از یک پرایمر روغنی برای پوشاندن کل سطح دیوار استفاده کنیم .

نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری

4. اگر در سطح دیوار لکه های رنگی وجود دارد . حتما باید این لکه ها را قبل از نصب کاغذ دیواری بپوشانیم . چون در غیر این صورت بعد از نصب این لکه ها منجر به ایجاد منظره نامطلوب و تغییر رنگ کاغذ دیواری در آن منطقه میشوند .

5. بعد از این مراحل سطح دیوار مورد نظر را با کمی چسب کاغذ دیواری و سریش می پوشانیم و میگذاریم تا خشک شود .این عمل به بهتر چسبیدن کاغذ دیواری در سطح مورد نظر کمک می کند .

6.در صورتی که کلید و پریزها نصب شده اند و یا خانه چند سال ساخت است کلیه کلید ها و پریزها را باز میکنیم و اگر رادیاتور یا شوفاژی نیز در اتاق مورد نظر وجود دارد آن را نیز باز می کنیم البته اگر اینکار سخت است می توانید کاغذ را با خط کش تی یا هر وسیله دیگری به سطح پشتی شوفاژ بچسبانید .

7. بهتر است قبل از اقدام برای نصب کاغذ دیواری بقیه کارهای مربوط به رنگ آمیزی درب و پنجره و سقف و .. تکمیل شده باشد و بعد از نصب کارهای اینچنینی باقی نمانده باشد .

 

تحریریه به تام