نصب کاغذ دیواری؛ 11 گام ابتدایی در نصب کاغذ دیواری برای غیر حرفه ای ها

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری : در این مقاله قصد داریم مراحل گام به گام نصب کاغذ دیواری روی سطح دیوار را با هم بررسی کنیم. همانطور که همه میدانیم نحوه نصب کاغذ دیواری به صورت حرفه ای و با دقت از اهمیت بالایی در زیبایی نهایی دیوار و دکوراسیون داخلی خانه برخوردار است .

گام اول برای نصب کاغذ دیواری

نخستین گام در نصب کاغذ، برنامه ریزی برای تطبیق نقش های کاغذ دیواری می باشد.

گام دوم برای نصب کاغذ دیواری

برای اینکه خطا در نصب به کمترین حد ممکن برسد، همیشه کار را از جایی باید شروع کرد که دید کمتری دارد. به عنوان مثال می توان کار نصب را از زاویه دیوار و یا کنار درب یا پنجره شروع کرد.

گام سوم برای نصب کاغذ دیواری

نصب اولین تکه کاغذ دیواری، به طور کلی دارای بیشترین اهمیت است. دلیل این امر آن است که با نصب آن، تکلیف تکه های بعدی کاغذ دیواری معین می شوند. اگر تکه اول کاملا عمودی و تراز نصب نشود، مابقی تکه ها نیز از تراز خارج می شوند و این خطای اولیه کاملا به چشم خواهد آمد.

گام چهارم برای نصب کاغذ دیواری

برای ایجاد یک راستای واقعا عمودی، از شاقول یا تراز استفاده کنید.

گام پنجم برای نصب کاغذ دیواری

اگر نقطه شروع نصب را زاویه دیوار انتخاب کردید، کاغذ دیواری را کنج دیوار قرار داده و اطراف آن را به خوبی فشار دهید. دو تکه اول کاغذ دیواری را به گونه ای بچینید که نقش روی آنها حتما با یکدیگر مطابقت داشته باشد. هر تکه می بایست چند سانتی متر بلند تر از ارتفاع دیوار باشد. هنگام نصب کاغذ دیواری در اطراف درب ها و پنجره ها، همیشه طول کاغذ را یک الی دو سانتی متر بلند تر بگیرید و همین مقدار را برای عرض کاغذ نیز در نظر بگیرید. به این نکته توجه کنید که این دو سانتی متر باید در محل شروع کار قرار داده شود. در محل تقاطع گوشه پنجره یا درب، یک برش اریب در گوشه کاغذ ایجاد کنید. این یک الی دو سانتی متر تا شده، و اجازه می دهد کاغذ دیواری را محکم در اطراف دیوار یا چهارچوب اطراف درب یا پنجره بچسبانید. برای بریدن لبه ها از کاردک بتونه استفاده کنید.

نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری

گام ششم برای نصب کاغذ دیواری

در این مرحله چسب مخصوص کاغذ دیواری را آماده کنید. کاغذ دیواری ها را بر مبنای طول دیوارها به علاوه ده سانتی متر اضافی ببرید. برش کاغذ دیواری ها حتما باید روی میز مخصوص انجام گیرد. اگر در حال نصب کاغذ دیواری های طرح دار می باشید، طول طرح مورد نظر را به مقدار طول دیوار و ده سانتی متر اضافه در نظر بگیرید. پس از محاسبه طول برش اولیه، روی میز کار را با مداد علامت گذاری کرده و بقیه برش ها را نیز به همین صورت انجام دهید.

گام هفتم برای نصب کاغذ دیواری

در این مرحله رول کاغذ دیواری را روی میز باز کنید. از یک لبه میز برای تراز نگهداشتن کاغذ دیواری استفاده کنید و بعد از قرار گرفتن کاغذ روی نقطه میزان، برش را توسط کاتر و یا قیچی انجام دهید.

گام هشتم برای نصب کاغذ دیواری

بعد از این که برش کاغذ دیواری در مرحله قبل انجام شد، حالا باید آنها را به ترتیب برگردانده و پشت آنها را با استفاده از قلم مو چسب بزنید. برای چسب زدن، بهتر است قلم مو را از وسط کاغذ دیواری به سمت کناره ها بکشید، به طوری که لبه های کناری را آغشته نکند. اگر به این صورت عمل نکنید، چسب به زیر کاغذ نفوذ کرده و عمل نصب را با مشکل مواجه خواهد کرد.

نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری

گام نهم برای نصب کاغذ دیواری

در این مرحله چسب کاغذ دیواری راچسب خورده را از سمت پشت که به چسب آغشته شده روی یکدیگر قرار دهید تا برای انتقال آماده باشند. برای این کار ابتدا از لبه بالا تا دو سوم طول کاغذ آن را روی هم چسبانده و سپس از پایین، یک سوم بقیه را بچسبانید. دقت کنید که کاغذ دیواری ها چروک نشوند.

گام دهم برای نصب کاغذ دیواری

با اولین قطعه کاغذ دیواری از نردبان بالا بروید و یک کاردک و یک قیچی همراه داشته باشید. کاغذ دیواری را به آرامی باز کنید و از قسمت بالا به حالت تراز نگه دارید. اجازه دهید تا کاغذ به حالت آویزان و رو به پایین قرار گیرد، سپس به آهستگی با کاردک از بالا به سمت پایین روی آن را بکشید. جهت حرکت دست خود را تغییر داده و از وسط کاغذ دیواری به طرف دیوار این عمل را تکرار کنید.

گام یازدهم برای نصب کاغذ دیواری

به علت کم بودن چسب ها روی لبه های کاغذ دیواری، باید به وسیله کاردک پلاستیکی مخصوص روی این ناحیه را محکم بکشید تا کاغذ دیواری از سطح جدا نشود. محل اتصال کاغذ با سقف را باید کمی اضافه اندازه گیری کنید. سپس با قیچی، خطی روی کاغذ دیواری در کنج دیوار بکشید و از روی خط قیچی کاغذ را برش دهید.

تحریریه به تام