ایده‌هایی برای بهتر کردن دکوراسیون منزل با استفاده از کاغذ دیواری

ایده هایی برای بهتر کردن دکوراسیون منزل با استفاده از کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یکی از محصولاتی است که در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه می‌تواند دکوراسیون یک ساختمان را تغییر دهد و در صورت نیاز ایرادات یک سازه را برطرف کند. با توجه به اینکه این محصول هزینه چندانی ندارد و نحوه نصب آن بسیار ساده است، افراد بسیاری به استفاده از آن تمایل نشان داده‌اند و امروزه شاهد استفاده از آن در بخش‌های مختلف هستیم. امروزه کاغذ دیواری از موادی ساخته می‌شوند که فقط در اصطلاح از لفظ کاغذ برای آنها استفاده می‌شود و در واقع اصلاً کاغذ نیستند.

اگر به بازار کاغذ دیواری سری بزنید متوجه تفاوت بسیاری در انواع آنها می‌شوید و این تفاوت به ظاهر و جنس آنها برمی‌گردد. برخی از تولیدکنندگان کاغذهای دیواری سعی کرده‌اند که استحکام مکانیکی محصولات خود را ببخشند و به موادی مانند PVC روی آورده‌اند. این تفاوت در جنس باعث شده است که قیمت آنها نیز متفاوت باشد. اما با توجه به اینکه فرایند چاپ این کاغذها توسط دستگاه انجام می‌شود، طرح و رنگ آن‌ها تأثیر چندانی بر قیمت کاغذهای دیواری ندارد و تنها استفاده از آنها به سلیقه طراح برمی‌گردد. این تنوع در طراحی باعث شده است که نقش طراح دکوراسیون بیشتر به چشم بیاید.

با توجه به اهمیت موضوع طراحی دکوراسیون منزل با استفاده از کاغذ دیواری، در ادامه چند ایده کارآمد ارائه خواهیم کرد که می‌تواند در ایجاد تغییر در بخش داخلی منزل مثمر ثمر باشد. پس با ما همراه باشید!

تبدیل دیوار به یک نقطه کانونی با استفاده از کاغذ دیواری

کاغذ دیواری علاوه بر اینکه می‌تواند ایرادات یک دیوار را رفع کند و مشکلات آن را پوش دهد، می‌تواند دیوار منزل را به یک نقطه کانونی تبدیل کند و توجه مهمان‌ها و بینندگان را جلب کند. بعضی از دیوارها با توجه به شرایطی که دارند به صورت پیش فرض یک نقطه کانونی به شمار می‌روند، زیرا تلویزیون، شومینه، بخاری یا حتی یک تابلو بزرگ به خودی خود به جلب نظر بیننده کمک می‌کند. اما برای تبدیل کردن یک دیوار عادی به یک نقطه کانونی به یک سری شرایط خاص نیاز دارید که به کمک طراحی و یا کاغذهای دیواری میسر است. استفاده از یک رنگ پویا برای کانونی کردن یک دیوار شاید ایده خوبی به نظر می‌رسد و هزینه بالا و زمان زیادی صرف می‌کند.

تبدیل دیوار به یک نقطه کانونی با استفاده از کاغذ دیواری

یک کاغذ دیواری زیبا نه تنها می‌تواند نگاه مهمانان و سایر افراد حاضر در منزل را جذب کند، بلکه با رنگ پویا و منحصر به فرد خود می‌تواند یک نقطه کانونی و نقطه عطفی در دکوراسیون منزل باشد. اگر بتوانید از این کاغذ به شکل مناسبی استفاده کنید و از ظرفیت طراحی آن به شکل مناسب بهره ببرید، مطمئناً می‌توانید منزل خود را به بخش‌های کوچکتر با سبک‌های مختلف تقسیم کنید و فضای بیشتری برای خلاقیت ایجاد کنید. به‌عنوان‌مثال، استفاده از کاغذهای دیواری با طراحی طبیعی این شانس را به شما می‌دهد که از مبلمان طرح چوب استفاده کنید و فضایی متفاوت از دکوراسیون‌های خشک امروزی ایجاد کنید.

از رنگ‌های بولد و واضح استفاده کنید

از یک رول کاغذ دیواری یک رنگ و یکپارچه برای تقویت رنگ و دکوراسیون اتاق استفاده کنید. در واقع استفاده از کاغذهای دیواری یک رنگ در یک قسمت از منزل به نوعی جسورانه است و نقش حمایتی برای سایر بخش‌های منزل را ایفا می‌کند. این شیوه از طراحی باعث می‌شود طراحی دکوراسیون اتاق و منزل به‌طورکلی تحت تأثیر قرار گیرد و نیازی به تغییر سایر بخش‌ها نداشته باشید. امروزه رنگ‌های بولد و یکپارچه خیلی کم استفاده می‌شوند و می‌توان گفت که تنها استفاده از آنها به رنگ سیاه و سفید در آشپزخانه است. اما اگر قصد تغییر در دکوراسیون منزل را دارید و می‌خواهید توجه بیننده را به سمت دیوار بکشانید، کاغذ دیواری یک رنگ انتخاب خوبی است.

استفاده از کاغذ دیواری رنگ آبی و رنگ نارنجی در اتاق خواب یکی از ایده‌هایی است که به شما اجازه می‌دهد از رگه‌های این رنگ‌ها در سایر مبلمان اتاق خواب استفاده کنید. مسلماً رنگ‌های واضح و بولد بیشتر توجه بیننده را جلب می‌کند و چشمان آنها را بیشتر خیره می‌کند.

[irp posts=”10992″ name=”کاغذ دیواری چیست ؟”]

استفاده از کاغذ دیواری به سبک معماری

کاغذ دیواری برای جلب توجه و ایجاد نقطه کانونی در منزل به وسایل دیگری مانند شومینه و یا تابلو نیاز ندارد و اگر به شکل درستی استفاده شود می‌تواند چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب کند. اگرچه کاغذهای رنگارنگ و شلوغ می‌توانند سرگرم کننده باشند و توجه موقتی به خود جلب کنند، اما این موضوع نیز موقتی بوده و نمی‌تواند سبک زیبایی کاغذهای دیواری را ایفا کند. اگر بتوانید این محصول را با توجه به فضای معماری ساختمان به کار ببرید و نقطه‌ضعف طراحی منزل را پوشش دهید، این برجستگی بیشتر به چشم می‌آید.

به‌عنوان‌مثال، اگر در یک اتاق خواب تیر عمودی و یا دیوارهای خالی وجود دارد، می‌توانید یک نمای زیبا در پشت تخت خواب ایجاد کنید و نمایی هنرمندانه خلق کنید. استفاده از کاغذ دیواری رنگ سفید یک تیکه به شما کمک می‌کند که رویکردی نرم و سخاوتمندانه ایجاد کنید و فضایی دلنشین به وجود آورید.

استفاده از کاغذ دیواری به سبک معماری

نقطه کانونی مناسب انتخاب کنید

باوجوداینکه انتخاب کاغذ دیواری و رنگ آن اهمیت بسیاری در دکوراسیون منزل دارد، اما انتخاب محل مناسب نقطه کانونی بسیار مهم است و اگر نتوانید این نقطه مناسب را پیدا کنید، مطمئناً طراحی مناسبی نخواهید داشت. از طرف دیگر اگر این نقطه کانونی در منزل جابجا شود و نقطه‌ای متضاد و نامناسب ایجاد کنید، بدین معنی است که در دکوراسیون منزل خود شکست خواهید خورد. اجازه دهید از اتاق نشیمن شروع کنیم! معمولاً طراحان دکوراسیون از محل نصب شومینه، تلویزیون و محل تابلو برای ایجاد نقطه کانونی استفاده می‌کنند. انتخاب طرح و رنگ مناسب کاغذ دیواری به طراحی زیباتر کمک می‌کند.

ایجاد نقطه کانونی به کمک کاغذ دیواری

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب، محل قرارگیری نقطه کانونی پشت تخت خواب و یا دیوار اصلی اتاق است که معمولاً از کاغذ دیواری نارنجی رنگ یا نارنجی روشن برای آن استفاده می‌کنند. در مورد نقطه کانونی آشپزخانه دو نقطه مناسب یعنی محل نصب هود و یا نصب اجاق گاز صفحه‌ای وجود دارد. اگرچه در این قسمت می‌توان از کاشی‌های رنگی و برجسته استفاده کرد، اما کاغذ دیواری با رنگ شلوغ نیز ایده مناسبی است که طراحی دکوراسیون آشپزخانه را سفارشی سازی می‌کند.

[irp posts=”6712″ name=”نصب کاغذ دیواری؛ 11 گام ابتدایی در نصب کاغذ دیواری برای غیر حرفه ای ها”]

از کاغذ دیواری با ایده‌های طبیعی استفاده کنید

امروزه در طراحی بسیاری از منازل از سنگ و چوب‌های طبیعی استفاده می‌شود و باعث می‌شود جلوه‌ای طبیعی و گرم به داخل منزل ببخشد. اگر عاشق این سبک هستید، می‌توانید از کاغذهای دیواری با طرح سنگ و چوب استفاده کنید. اتفاقاً این دیوارها گزینه‌های خوبی برای نقطه کانونی هستند و طراحان می‌توانند به خوبی منزل را طراحی کنند.

استفاده از کاغذ دیواری می‌تواند زیبایی خاصی به منزل شما ببخشد در عوض ایرادات صورت گرفته در طراحی دکوراسیون منزل را پوشش دهد. برای آشنایی بیشتر با انواع کاغذهای دیواری می‌توانید محصولات وب‌سایت ما را ملاحظه کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

tamep2