ایده‌هایی برای طرح و رنگ هود آشپزخانه
0
ایده هایی برای طرح و رنگ هود آشپزخانه

هود آشپزخانه یکی از تجهیزات آشپزخانه است که علاوه بر جنبه تهویه هوا و خروج بوهای نامطبوع، جنبه زیبایی شناختی مهمی نیز دارد و می‌تواند طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه را تحت تأثیر قرار دهد. هود آشپزخانه در طرح، رنگ، اندازه و قدرت‌های مختلفی ساخته می‌شوند، بنابراین انتخاب یکی از آنها نیازمند اطلاع از این خصوصیات است. بسیاری از افراد صاحب‌خانه و پیمانکاران ترجیح می‌دهند که پروژه انتخاب هود آشپزخانه و سیستم تهویه منزل را به طراحان دکوراسیون واگذار کنند و از آنها می‌خواهند که یک دستگاه مناسب و متناسب با نیاز خود انتخاب کنند.

اما برای بسیاری از خانم‌های خانه دار، انتخاب تک تک تجهیزات آشپزخانه اهمیت دارد و دوست دارند انتخاب طرح و رنگ این تجهیزات با نظر آنها صورت گیرد. اما باید اعتراف کرد که هر کسی توانایی انتخاب یک محصول مانند هود آشپزخانه را ندارد و قبل از انتخاب آن، باید قابلیت‌های مختلف آن را بشناسد و تأثیرگذاری این قابلیت‌ها بر آشپزخانه خود را بدانند. اگرچه توانایی دستگاه در انجام وظیفه خود مهم است، اما انتخاب رنگ و طرح مناسب آن و متناسب با دکوراسیون منزل نیز اهمیت دارد.

بنابراین، با توجه به اهمیت این موضوع، در ادامه به معرفی چند طرح و رنگ هود آشپزخانه معروف در دنیای دکوراسیون خواهیم پرداخت و ایده‌هایی در این زمینه ارائه می‌دهیم. پس با ما همراه باشید!

استفاده از مانتل یا طاقچه بالای هود آشپزخانه

مانتل یا طاقچه بالای هود آشپزخانه یکی از پرتکرارترین دکوراسیون‌های استفاده شده در آشپزخانه است که دارای ظاهری کلاسیک و عالی است. این شیوه علاوه بر اینکه کلیه سیستم تهویه هود آشپزخانه و لوله‌کشی و سیم‌کشی آن را پوشش می‌دهد، امکان استفاده از طرح‌های مختلف را به طراحان می‌دهد. بنابراین، آن‌ها با استفاده از این ظرفیت همخوانی مناسبی بین کابینت و آشپزخانه به وجود می‌آورند. این شیوه در مورد هودهای توکار ایده آل است.

مانتل در طراحی هود آشپزخانه

هود آشپزخانه بزرگ و سلطنتی

هودهای سلطنتی و بزرگ فضای زیادی از آشپزخانه را پوشش می‌دهند و نمایی خارق‌العاده و گرم ایجاد می‌کنند. کسانی که مایل به استفاده از کابینت بر روی آشپزخانه خود نیستند و دوست دارند از هود آشپزخانه توکار استفاده کنند، این تکنیک کمک بزرگی به آنها می‌کند. رنگ‌های گرم و تیره در این نوع طراحی باعث ست شدن هرچه بهتر آشپزخانه با سایر قسمت‌های منزل می‌شود.

هود آشپزخانه بزرگ و سلطنتی

طراحی به سبک انگلیسی

استفاده از قوس‌های بزرگ و کوچک در معماری و یا طراحی دکوراسیون آشپزخانه به عنوان سبک انگلیسی شناخته می‌شود که در طراحی هود آشپزخانه توکار جلوه‌ای عالی دارد. چوب‌های تیره رنگ با یک پنل قوس مانند باعث ایجاد دکوراسیون سنتی می‌شود و با تجهیزات آشپزخانه استیل و دیوارهای تیره همخوانی دارد. قوس انگلیسی امروزه در بسیاری از کشورها و آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود.

سبک انگلیسی در طراحی هود آشپزخانه

تکنولوژی نامرئی سازی

تکنولوژی نامرئی سازی یا محو کردن هود در سال‌های اخیر به وفور استفاده می‌شود و برخی از طراحان ترجیح می‌دهند که هود را در داخل کابینت قرار دهند و طراحی غالب را با کابینت انجام دهند. هودهای کوچک با ابعاد غیر منعطف برای این شیوه عالی هستند. هود آشپزخانه کوچک به تغییر کوچک در رنگ محیط کمک می‌کند. در ضمن می‌توان از رنگ نارنجی به همراه رنگ‌های زمینه سفید در پشت هود استفاده کرد.

استفاده از جلوه‌های سنتی

در این شیوه سنتی، که به سبک اسپانیایی نیز شناخته می‌شود، یک کلاه گچی بزرگ بر قسمت بالایی هود قرار می‌گیرد و کلیه قسمت‌های آن را پوشش می‌دهد. سبک اسپانیایی در مورد هودهای توکار استفاده می‌شود و می‌توان هود را به عنوان بخشی از دیوار تصور کرد. در این حالت از کیفیت و قابلیت هود اطمینان داشته باشید، زیرا می‌توان گفت که به صورت دائمی کار گذاشته می‌شود و تنها امکان تعویض قطعات آن را دارید و بدنه اصلی هود در داخل گچ باقی می‌ماند.

الگوی متقارن در طراحی هود آشپزخانه و کابینت

تقارن و تعادل یکی از اصول اولیه و دوست داشتنی در معماری بوده است و در طراحی دکوراسیون منزل نیز استفاده می‌شود. برخی از طراحان دکوراسیون که به استفاده از هود  روکار تمایل دارند، می‌تواند کابینت همرنگ با هود انتخاب کند و تقارن مناسب و زیبایی ایجاد کند. تو جه داشته باشید که در این شیوه تعداد کابینت را کمتر انتخاب کنید و حتی می‌توانید از اجاق گاز و گازهای صفحه‌ای کمک بگیرید.

گچ بری برای پوشاندن هود آشپزخانه

گچ بری یکی از راهکارهای طراحان دکوراسیون برای پیاده سازی ایده‌های فردی است و با استفاده از آن می‌توانند نمای دلخواه خود را در آشپزخانه ایجاد کنند. گچ بری در مورد هود آشپزخانه توکار ایده آل است و می‌تواند یک طاقچه زیبا ایجاد کند. با توجه به قابلیت رنگ‌آمیزی گچ بری، امکان ایجاد طرح‌های مختلف برای آنها وجود دارد.

گچ بری در طراحی هود آشپزخانه

استفاده از رنگ برنزی

هود آشپزخانه با رنگ برنز یک انتخاب ایده آل برای ست شدن آن با کابینت‌ها و سایر تجهیزات آشپزخانه استیل است. شکل ساده و یکپارچه این هود اجازه می‌دهد که تنوع رنگ و طرح آشپزخانه حفظ شود و هود نیز طول عمر بالایی داشته باشد.

استفاده از رنگ برنزی در هود آشپزخانه

استفاده از سنگ‌های آهکی

یکی از بزرگترین سنگ‌های آهکی و مرمرین این است که به راحتی می‌توان بر روی آنها حکاکی کرد و طرح‌های مختلف و متنوع بر روی آنها پیاده کرد. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که یک پوشش ایده آل و زیبا برای هود آشپزخانه توکار خود داشته باشید و هیچ ترسی بابت مخفی کردن آن نداشته باشید. طراحی زیبای این نوع پوشش به شما کمک می‌کند بدون توجه به طراحی هود ، رنگ مناسب آن با توجه به رنگ سنگ خود انتخاب کنید.

سنگ مرمر در طراحی هود آشپزخانه

از روپوش منحنی استفاده کنید

اگرچه اغلب طراحان دکوراسیون ترجیح می‌دهند که فضای بالای هود آشپزخانه را پوشش دهند و از کابینت یا طرح‌های دیگری برای مخفی کردن این فضا استفاده کنند، اما به راحتی و با استفاده از روپوش منحنی می‌توان بالا هود را پوشش داد و نیازی به پر کردن این فضا نیست. این شیوه در مورد هودهای عمود به دیوار مناسب است و افراد صاحب‌خانه می‌توانند از این فضا استفاده کنند. البته باید دیوار پشتی با فضای آشپزخانه همخوانی داشته باشد.

همان‌طور که ملاحظه کردید، الگوهای مختلفی برای انتخاب طرح هود وجود دارد که به سلیقه شما و همچنین طراحی دکوراسیون آشپزخانه بستگی دارد. برای کسب اطلاع بیشتر در مورد خرید هود آشپزخانه و آخرین تغییرات قیمتی این محصولات، با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

انواع هود آشپزخانهنصب هود آشپزخانههودهود آشپزخانههود توکارهود جزیره ایهود مخفی

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X