ایده‌هایی برای ایجاد دکوراسیون آشپزخانه مدرن
0
ایده هایی برای ایجاد دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه اهمیت بسیاری دارد و می‌تواند جذابیت یک آشپزخانه را به‌طورکلی تحت تأثیر قرار دهد. سبک‌های متفاوت متنوعی برای طراحی دکوراسیون وجود دارد که استفاده از آنها به ذوق صاحبخانه و همچنین طراحان دکوراسیون بستگی دارد. برخی از افراد دکوراسیون‌های سنتی و شلوغ را ترجیح می‌دهند و تا جایی که می‌توانند از رنگ‌های شلوغ و هیجانی استفاده می‌کنند. در طرف مقابل افرادی هستند که طراحی مدرن را دوست دارند و فکر می‌کنند که دکوراسیون آشپزخانه مدرن علاوه بر زیبایی از سادگی خاصی برخوردار است و اهدافی که از طراحی دکوراسیون وجود دارد را پاسخ می‌دهد.

در مقابل این دو گروه، افرادی هستند که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه فاکتورهای مهم‌تری مانند فضای آشپزخانه، زیبایی فضا، دسترسی به تجهیزات مختلف و طیف رنگی و نورپردازی محیط اهمیت می‌دهند. این دید وسیع و نامحدود باعث می‌شود که در انتخاب طرح خود با مشکل مواجه نشوند و به صورت آزادانه و بدون قید و شرط دکور خود را انتخاب کنند. این افراد تلاش می‌کنند که دکوری مدرن تهیه کنند و از الگوهای موجود، چه سنتی و چه مدرن استفاده کنند. معمولاً این گروه افراد موفقی هستند و دکوری که انتخاب می‌کنند برای مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار می‌دهند.

ما هم با توجه به اهمیت طراحی دکوراسیون آشپزخانه، در ادامه ایده‌های برای آشپزخانه‌های مدرن ارائه می‌دهیم که می‌تواند سلیقه افراد مختلف را پاسخگو باشند. پس با ما همراه باشید!

استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون آشپزخانه

رنگ‌های تیره و گرم از محبوب‌ترین رنگ‌های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن هستند و اکثر طراحان دوست دارند این رنگ‌ها را در طراحی خود جای دهند. رنگ‌های سیاه، قهوه‌ای سوخته، آبی تیره و حتی قرمز تیره نیز می‌توانید در دکوراسیون خود استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های تیره می‌تواند زمینه انتخاب تجهیزات آشپزخانه را برای شما وسیع‌تر کند و با خیال راحت به سراغ وسایلی مانند هود آشپزخانه، فرهای توکار و گازهای صفحه‌ای بروید. امروزه بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه از شیشه سکوریت شده و شیشه دودی برای نمای ظاهری خود استفاده می‌کنند. بنابراین رنگ‌های تیره این شانس را به شما می‌دهند که همخوانی خوبی بین دکوراسیون آشپزخانه و این وسایل به وجود بیاورید.

استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون آشپزخانه

نکته مهم در استفاده از رنگ تیره در دکوراسیون آشپزخانه مدرن این است که غلظت این رنگ‌ها را زیاد بالا نبرید و از تراکم این رنگ‌های اجتناب کنید. استفاده از کنتراست تکنیک مناسبی است که می‌توانید با استفاده از رنگ‌های روشن ایجاد کنید. نورپردازی مناسب نیز راهکار خوبیست که رنگ‌های تیره دکوراسیون آشپزخانه را کم کنید و فضایی دلنشین ایجاد کنید. می‌توانید دستگیره‌ها و اتصالات را از طیف رنگ روشن انتخاب کنید.

استفاده از استیل زنگ نزن و نمای استیل

فولاد زنگ نزن یا همان استنلس استیل یکی از مواد پرکاربرد در تجهیزات آشپزخانه است که اتفاقاً در نمای ظاهری آنها نیز به کار برده می‌شود. استنلس استیل یک ماده بسیار مقاوم است که علاوه بر استحکام مکانیکی بالا، مقاومت خوبی در برابر رطوبت و چربی دارد و به راحتی دچار خوردگی نمی‌شود. از طرفی سطح صاف و براق آن نمایی بسیار زیبا دارد و کمترین میزان آلودگی را جمع می‌کند. این موضوع به نظافت آسان آنها نیز کمک می‌کند و نیازی به مراقبت ویژه ندارد. جلای فلزی استنلس استیل به شرکت‌های تولیدکننده کمک می‌کند که از رنگ طبیعی آن در نمای ظاهری محصولات خود استفاده کنند.

استفاده از استیل زنگ نزن و نمای استیل در دکوراسیون آشپزخانه

اما رنگ فولاد زنگ نزن رنگی مدرن محسوب می‌شود و در دکوراسیون آشپزخانه مدرن به وفور استفاده می‌شود. رنگ مایل به خاکستری این فلز به خوبی با دکوراسیون مدرن همخوانی دارد و انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. علاوه بر این، سطح صاف آن به معنی نظافت راحت آنهاست و کابینت به راحتی نظافت می‌شود. از طرفی استحکام مکانیکی بالای این فلز، باعث می‌شود که طول عمر کابینت بالا باشد و هزینه تعمیر و نگهداری پایین‌تری داشته باشد. در ضمن در فاصله زمانی بیشتری می‌توان برای تعویض کابینت اقدام کرد.

رنگ قهوه‌ای یا بور طرح چوب

طرح چوب یکی از رنگ‌های محبوب در طراحی دکوراسیون آشپزخانه است که در کف، دیوار و کابینت استفاده می‌شود. این رنگ علاوه بر زیبایی از گرمای خاصی برخوردار است که به راحتی به دل می‌نشیند و بیننده از دیدن آن لذت می‌برد. امروزه کابینت‌های فلزی، ام دی اف و چوبی با رنگ‌های قهوه‌ای و بور ساخته می‌شوند و به خوبی با رنگ‌های خاکستری و فولاد زنگ نزن ست می‌شود. این بهترین فرصت را در اختیار طراحان قرار می‌دهد که از وسایل آشپزخانه با نمای استیل و یا ساخته شده از استیل زنگ نزن استفاده کنند.

رنگ قهوه‌ای یا بور طرح چوب در دکوراسیون آشپزخانه

کسانی که از طرح جزیره‌ای در آشپزخانه خود استفاده می‌کنند نیز می‌توانند رنگ قهوه‌ای را به عنوان رنگ غالب دکوراسیون آشپزخانه خود انتخاب کنند. البته این رنگ به تنهایی نمی‌تواند جلوه‌ای جذاب خلق کند و بهتر است رگه‌هایی از رنگ‌های دیگر در آن استفاده شود. به‌عنوان‌مثال، استفاده از سرامیک‌های بارنگ تیره می‌تواند کنتراست جالبی ایجاد کند. استفاده از دستگیره‌ها و اتصالات به رنگ استیل در کنار تجهیزات آشپزخانه استیل می‌توانید ایده خوبی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن با استفاده از رنگ قهوه‌ای باشد.

استفاده از سنگ مرمر سفید در میز آشپزخانه و سنگ اوپن

سنگ مرمر سفید یا با رگه‌های خاکستری در بسیاری از خانه‌ها مرسوم است و ممکن است شما را از انجام یک کار تکراری بترساند. اما باید توجه داشته باشید که این سنگ به خوبی با طرح‌های دکوراسیون آشپزخانه مختلف ست می‌شود و به نوعی وسیله‌ای همه کاره محسوب می‌شود. رگه‌های خاکستری استفاده شده در سنگ مرمر باعث می‌شود که به خوبی با سائل استیل ست شود و نوعی همخوانی عجیب ایجاد کند. البته کسانی که از طرح قهوه‌ای در دکور خود استفاده می‌کنند، می‌توانند امیدوار باشند که فضایی گرم و دلنشین ایجاد کنند.

کسانی که از سنگ مرمر سفید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده می‌کنند باید توجه داشته باشند که سطح آن متخلخل است و احتمال نفوذ مایعات و سایر مواد آبکی به داخل آن وجود دارد. بنابراین حتی‌الامکان از ریختن مواد غذایی به صورت مستقیم بر روی آن اجتناب کنید و یا از یک ماده پرکننده برای سطح آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که به جلوه و زیبایی سنگ لطمه نزنید.

استفاده از کابینت‌های تمام رنگی در دکوراسیون آشپزخانه

این مورد برای کسانی که استفاده از کابینت رنگی در دکوراسیون آشپزخانه مدرن خوب نمی‌دانند، مناسب است. یکی دیگر از روندهای محبوب طراحی کابینت آشپزخانه استفاده از طرح‌های رنگی پر جنب‌وجوش است که در این صورت از فضای خسته‌کننده آشپزخانه کم می‌کنند. نارنجی سوخته، زمرد سبز، آبی مایل به لاجوردی، آبی سیر رنگ‌هایی هستند که می‌توانند سرگرم‌کننده باشند و درعین‌حال به آشپزخانه زیبایی بخشند. آن می‌تواند خبر خوبی برای طرفداران دکوراسیون آشپزخانه سنتی باشد و این شانس را دارند که با تنوع رنگی بالا، دکور مورد نظر خود را پیاده سازی کنند.

استفاده از کابینت‌های تمام رنگی در دکوراسیون آشپزخانه

از طرفی کسانی که طرفدار طراحی مدرن در دکوراسیون آشپزخانه هستند، می‌توانند این مدرنیته را به تجهیزات و قابلیت‌های آنها منتقل کنند. به‌عنوان‌مثال، استفاده از یخچال‌های هوشمند، گازهای صفحه‌ای یا ماشین لباسشویی هوشمند این امکان را به آنها می‌دهد که ضمن حفظ زیبایی آشپزخانه، حداکثر استفاده از آن را ببرند. نمی‌توان آشپزخانه مدرن را فقط به رنگ‌بندی کابینت و یا جنس آنها خلاصه کرد و استفاده از تجهیزات آشپزخانه هوشمند، معقولانه‌تر است.

استفاده از کاشی‌های تمام رنگی

کاشی‌های موزاییکی رنگارنگ با خطوط جداسازی تمیز نوعی از سبک مدرن در دکوراسیون آشپزخانه است که به منظور گرما دادن به فضا، بهره گیری از رنگ‌های برق، و شفافیت و همچنین سفارشی‌سازی فضای آن استفاده می‌شود. اینکه از این الگو استفاده کنید یا خیر به سلیقه شما بستگی دارد، اما حداقل می‌توانید اطمینان داشته باشید که چیزی به عنوان کثیفی در آشپزخانه شما دیده نمی‌شود. استفاده از رنگ‌های مختلف در این طراحی شلوغ به شخص شما بستگی دارد و برای خنثی‌سازی محیط توصیه می‌شود که از رنگ‌های گرم و هیجانی استفاده کنید.

استفاده از کاشی‌های تمام رنگی در دکوراسیون آشپزخانه

از قفسه‌ها و کابینت‌های روباز استفاده کنید

قفسه‌ها و کابینت‌های روباز را می‌توان به عنوان فضای ذخیره‌سازی و همچنین به عنوان دکوراسیون آشپزخانه مورد استفاده قرار داد. استفاده از فولاد زنگ نزن و یا رنگ‌های خنثی به شما کمک می‌کند که ظرف‌های خود را با جلوه بیشتری نشان دهید و به نوعی نقشی دکوری قفسه‌ها را نشان دهید. برای درست کردن قفسه‌ها به صورت روباز دو گزینه در اختیار دارید. اگر کابینت‌ها هنوز سالم هستند، تنها می‌توانید به کمک یک شخص ماهر درب کابینت‌ها را بردارید. اما اگر کابینت جدید می‌سازید قدرت مانور بیشتری خواهید داشت و می‌توانید دکوراسیون آشپزخانه بهتری ایجاد کنید.

اگر برای انتخاب دکوراسیون آشپزخانه خود با مشکل مواجه هستید و نمی‌توانید رنگ مناسب و تجهیزات آشپزخانه متناسب با آن را انتخاب کنید، با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید و یا به وب‌سایت ما مراجعه کنید و با محصولات مختلف ما آشنا شوید.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

ترفند های دکوراسیون اشپزخانهترفندهای دکوراسیونتغییر دکوراسیوندکوراسیون آشپزخانهراهنمای دکوراسیون آشپزخانه

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X