ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون حمام

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون حمام

طراحی دکوراسیون حمام در زیباتر جلوه دادن آن و همچنین حس تازگی و نظافت در آن بسیار مهم است و حتی می‌تواند یک نقطه کانونی مهم در منزل ایجاد کند. توجه داشته باشید که همیشه حمام و سرویس بهداشتی در یک نقطه روشن با نور کافی قرار ندارند و سرامیک‌هایی که برای آنها انتخاب می‌شود باید با نورپردازی محیطی نیز سازگاری داشته باشد. بنابراین، باوجوداینکه تمیز بودن و زیبا بودن سرامیک و سایر تجهیزات آشپزخانه بسیار مهم است، اما موارد بسیاری باید در طراحی دکوراسیون حمام رعایت شود و حتی به وسایلی مانند دوش یا وان حمام که استفاده می‌شود نیز باید توجه داشت.

اما باید اعتراف کرد که بخش اصلی طراحی دکوراسیون حمام به استفاده از سرامیک و مدل و رنگ آن بستگی دارد و اگر این مورد به خوبی انتخاب شود، گام مهمی در زیباسازی حمام و سرویس بهداشتی برداشته‌اید. در مطالب قبلی به استفاده از سرامیک سایز بزرگ یا اسلب در حمام و سرویس بهداشتی پرداختیم، و برخی از جوانب مثبت این کار اشاره کردیم. اما کاربرد سرامیک فقط به نظافت و راحتی کاربرد سرامیک محدود نمی‌شود و زیبایی آن نیز اهمیت دارد. بااین‌وجود، زیبایی و طراحی سرامیک می‌تواند نقش بزرگی در طراحی دکوراسیون حمام بازی کند.

به همین دلیل، در این مطلب چند ایده برای طراحی دکوراسیون حمام به کمک سرامیک ارائه خواهیم کرد و شیوه اجرای این ایده‌ها را شرح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید!

برای طراحی دکوراسیون حمام از طرح شطرنجی سیاه و سفید استفاده کنید!

یکی از جاهایی که می‌توانید طراحی دکوراسیون حمام را به آن وابسته کنید کف حمام است و می‌توانید به کمک سرامیک، این بخش را به شکل دلخواه تغییر دهید. باوجوداینکه کف حمام آخرین چیزی است که افراد هنگام طراحی به آن فکر می‌کنند، این واقعیت این است که بهبود طراحی در این قسمت نمایی چشم نواز به حمام خواهد بخشید. طرح شطرنجی سیاه و سفید گزینه بسیار خوبی است و اگر می‌خواهید از غلظت آنها کمتر کنید می‌توانید از سرامیک‌های بزرگتر استفاده کنید.

طرح شطرنجی برای طراحی دکوراسیون حمام

در الگوهای دو رنگی طراحی دکوراسیون حمام، از یک سایه استفاده کنید!

برای ایجاد یک جلوه فلزی و براق در طراحی دکوراسیون حمام به سراغ سرامیک‌های خاکستری با دانه‌های براق و درخشان بروید. ابتدا یک رنگ کاشی یا سرامیک مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید و سپس به سراغ یک رنگ با سایه کمتر بروید و نوعی کنتراست جذاب ایجاد کنید. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید از بافت خاکستری براق در قسمت بالا و پایین دیوار حمام استفاده کنید و در قسمت میانی آن از یک رنگ کنتراست با کیفیت پایین و مات بهره ببرید.

الگوی دو رنگی برای طراحی دکوراسیون حمام

از خطوط شکسته و رنگی استفاده کنید!

اگر دوست دارید در طراحی دکوراسیون حمام خود یک نگاه معاصر واقعی ایجاد کنید، می‌توانید چند کاشی با رنگ‌های متضاد انتخاب کنید و از آنها به صورت شکسته و شطرنجی استفاده کنید. این روش بسیار غیرمعمول بوده و می‌تواند نمایی منحصربه فرد و دمدمی مزاج ایجاد کند. البته اگر دوست ندارید این طرح را در همه حمام اجرا کنید، می‌توانید بخشی از دیوار حمام را با کاشی‌های صورتی، قرمز، سبز، سفید و رنگ‌های واسطه‌ای انتخاب کنید و یک پس زمینه زیبا برای قسمت جالباسی و جای حوله فراهم آورید.

خطوط شکسته برای طراحی دکوراسیون حمام

از آینه کاری حمام غافل نشوید

برای کسانی که به دنبال زرق و برق و جلوه درخشان در حمام خود هستند توصیه می‌کنیم که در طراحی دکوراسیون حمام خود از آینه کاری استفاده کنند. مطمئناً آینه کاری حمام یکی از روش‌هایی است که می‌توانید حمام خود را منحصربه فرد کنید و حتی جلوه‌ای هالیوودی به آن ببخشید. توصیه ما این است که اگر از آینه کاری در حمام استفاده می‌کنید، سعی کنید نحوه چینش آینه‌ها به صورتی باشد که نور منعکس شده به حمام بازگردد و نورپردازی آن را مناسب کند.

آیینه کاری برای طراحی دکوراسیون حمام

یک ویژگی خاص در حمام ایجاد کنید

ایجاد یک طرح خاص و منحصربه فرد در طراحی دکوراسیون حمام می‌تواند کمک زیادی به زیبایی آن کند و حتی نحوه چینش وسایل حمام را تحت تأثیر قرار دهد. برای این کار می‌توانید سرامیک‌های خاکستری را به کف حمام اختصاص دهید، از رنگ کرم ساده برای سه دیوار در کنار هم استفاده کنید و برای دیوار باقی مانده در طرح‌های ترکیبی و الگوهای سنگی استفاده کنید. این ویژگی در یک بخش از حمام ایجاد می‌شود و هزینه زیادی ندارد. در ضمن جلوه حمام را به کلی تغییر می‌دهد.

خصوصیات ویژه برای طراحی دکوراسیون حمام

کاشی کاری را تا سقف ادامه دهید!

یکی از اشتباهاتی که طراحان در طراحی دکوراسیون حمام انجام می‌دهند این است که بخشی از آن را کاشی کاری می‌کنند و سایر قسمت‌های آن را رنگ آمیزی می‌کنند. ادامه دادن کاشی تا سقف علاوه بر نظافت، به جذاب‌تر شدن حمام کمک می‌کند. برای انتخاب رنگ کاشی با اعضای خانواده مشورت کنید و یک رنگ مورد پسند همه انتخاب کنید. در ضمن در کنار آن می‌توانید از رنگ‌های خنثی و طبیعی مانند سبز روشن یا طرح چوبی استفاده کنید.

کاشی کاری برای طراحی دکوراسیون حمام

از رنگ سیاه برای ایجاد جلوه درخشان استفاده کنید!

اگر می‌خواهید فضای حمام به صورت یک نقطه کانونی در منزل مطرح شود، می‌توانید از یک طرح تک رنگ استفاده کنید و تنها محل اتصالات آنها را با رنگی با کنتراست بالا انتخاب کنید. کاشی‌های سیاه رنگ درخشان به همراه اتصالات سفید رنگ گزینه خوبی هستند و طرحی تأکیدی برای طراحی دکوراسیون حمام ایجاد می‌کنند. ایجاد یک شکاف واضح بین این دو رنگ می‌تواند کمی سخت و مشکل ساز باشد که باید توجه بسیاری به آن داشته باشید.

رنگ سیاه برای طراحی دکوراسیون حمام

لهجه رنگی خیلی کم ایجاد کنید

کاشی‌ها را نباید به عنوان ویژگی حمام در نظر گرفت و در واقع آنها وظیفه ایجاد جلوه و رنگ به طراحی دکوراسیون حمام را برعهده دارند. بنابراین می‌توانید از کاشی‌ها برای ایجاد یک رنگ خاص در حمام استفاده کنید. حمام‌های مدرن اکثراً به رنگ سفید طراحی می‌شوند، اما استفاده از رنگ سفید یکپارچه نوعی حس دافعه در آن ایجاد می‌کند. برای ایجاد جلوه‌ای جذاب و درعین‌حال بسیار رقیق، می‌توانید از کاشی‌های سبز رنگ با رنگ سبز روشن استفاده کنید. در استفاده از رنگ‌ها برای ایجاد لهجه رنگی مواظب باشید و توجه داشته باشید که الگوی کلی حمام را تیره نکنید.

استفاده از لهجه رنگی برای طراحی دکوراسیون حمام

طراحی دکوراسیون حمام را به صورت دو تکه اجرا کنید!

اگر در مطلب بالا ذکر شد که کاشی کاری را تا سقف ادامه دهید، در این قسمت توضیح بیشتری خواهیم داد و توصیه می‌کنیم که فقط قسمت دوش را تا سقف ادامه دهید. اگر دوست دارید از رنگ‌های گرم و تیره استفاده کنید، بهتر است همه فضای حمام را پوشش ندهید زیرا این کار حمام را تاریک می‌کند. توصیه ما این است که رنگ قهوه‌ای را با رنگ کرم ست کنید و قسمت دوش را تا سقف با کاشی‌های قهوه‌ای و خطوط اتصالی سفید کار کنید و قسمت رختکن را تا نیمه به کمک کاشی و نیمه دوم آن را با رنگ سفید طراحی کنید.

دو تکه مجزا برای طراحی دکوراسیون حمام

یک بافت در طراحی حمام ایجاد کنید!

همان‌طور که کاشی و سرامیک وظیفه اضافه کردن رنگ و الگو به طراحی دکوراسیون حمام را بر عهده دارند، می‌توانند یک نوع بافت خاص به آن اضافه کنند. می‌توانید طرح‌های خشن و زبر را در سایه‌های طبیعی دنبال کنید. بهتر است در هنگام چیدمان کاشی و سرامیک از حداکثر ظرفیت خود برای ایجاد شکاف استفاده کنید که در غیر اینصورت نمایی ملایم و بیش از حد نرم خواهید داشت. اگر از این الگو می‌ترسید می‌توانید ایجاد بافت را به قسمت دوش واگذار کنید.

ایجاد بافت برای طراحی دکوراسیون حمام

از الگوهای موزاییکی استفاده کنید!

کاشی‌های موزاییکی چه از لحاظ تنوع رنگی و چه از لحاظ چیدمان می‌توانند شما را به طراحی دکوراسیون حمام علاقه‌مند کنند. برای این کار توصیه ما اینست که از طرح‌های درخشان و پر زرق و برق امتحان کنید. طبیعت درخشان این کاشی‌ها، در کنار یک حس لوکس و رنگی چیزی است که شما می‌توانید از الگوهای موزاییکی انتظار داشته باشید. رنگ‌های تیره و یکپارچه به ایجاد یک نقطه کانونی در حمام کمک می‌کنند.

الگوی موزاییکی برای طراحی دکوراسیون حمام

فضای حمام خود را با رنگ قرمز شاد کنید!

یکی از رویکردهای غیرمنتظره برای طراحی دکوراسیون حمام که در مطالب بالا به آن اشاره نشد، استفاده از رنگ قرمز است که بسیار جسورانه به نظر می‌رسد. کاشی‌های سفید رنگ بسیار جذاب هستند و در بسیاری از حمام‌های مدرن از این رنگ استفاده می‌شود. اما باید قبول کرد که استفاده از رنگ سفید خالی نوعی رنگ خنثی ایجاد می‌کند. توصیه ما این است که همزمان با رنگ سفید از یک رنگ با کنتراست بالا استفاده کنید. رنگ قرمز به دلیل طبیعت شاد خود گزینه خوبی محسوب می‌شود. نکته دیگر بهتر این که بهتر است از خطوط مستقیم و موازی استفاده نکنید و سبک جدید در طراحی دکوراسیون حمام استفاده کنید.

رنگ قرمز برای طراحی دکوراسیون حمام

در کلینیک ساختمانی به تام انواع مختلفی از کاشی و سرامیک وجود دارد و رنگ و اندازه آنها متفاوت است. بنابراین اگر به دنبال یک طراحی دکوراسیون حمام خاص و منحصر به فرد هستید، به قسمت محصولات سایت مراجعه کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

مطالعه این خدمت را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

   -بازسازی-حمام

خدمات بازسازی حمام

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

tamep2