چگونه کاغذ دیواری مناسب برای خانه یا محل کارمان انتخاب کنیم ؟

کاغذ دیواری

با توجه به ميزان فروش و توليد كاغذ ديواري در سال هاي اخير مي توان گفت استفاده از كاغذ در حال افزايش است. تنوع در بازار هر روز بيشتر شده و انواع رنگ ها، سبك ها و نقش ها توسط توليد كنندگان به بازار عرضه مي شود. انتخاب از ميان اين همه كالاي متنوع، كار انتخاب را كمي پيچيده مي كند. در اين مطلب ما موارد مهم تر كه بايد براي انتخاب يك كاغذ ديواري مناسب در نظر بگيريد را براي شما تهيه كرديم. با خواندن اين مطلب بسياري از موارد براي شما روشن تر خواهد شد.

 

كاغذ ديواري
كاغذ ديواري

در طراحي كاغذ ديواري يك الگو طراحي مي شود و اين الگو در تمام كاغذ  تكرار مي شود. يعني مثلا يك گل آفتاب گردان طراحي شده و اين گل به صورت منظم و با قاعده تكرار مي شود تا نقش كاغذ بدست آيد. كاغذ ديواري هايي كه براي طرح خود از الگوهای بزرگ تر استفاده مي كنند محبوب تر هستند.

طرح هايي كه از اشكال هندسي و گياه استفاده مي كنند، با توجه به تنوع و حالت دهي به آنها،  فضاي اتاق را به سبك طراحي مورد نظرتان نزديك تر مي كنند. بسته به نوع نگاه و سليقه اي كه داريد مي توانيد كاغذي انتخاب كنيد كه داراي الگويي با يك شكل هندسي يا تركيب چند شكل هندسي مي باشد.

كاغذ ديواري
كاغذ ديواري

نكته مهم در مورد اشكال هندسي اين است كه مي توان با تغيير آنها در الگو سبك طرح را عوض كرد، اشكال هندسي مي توانند در سبك معاصر و مدرن طراحي شوند. استفاده از گياه در كاغذ ديواري نيز در سبك هاي سنتي، مدرن و معاصر مي تواند طراحي شود. سعي كنيد به دقت طرح هاي موجود در بازار را بررسي و بهترين انتخاب خود را انجام دهيد.

کاغذهای گل گلی

كاغذهاي گل گلي براي یک اتاق سنتی بسيار مناسب هستند. كاغذهای سنتی، امروزه به يك ترند در بازار تبديل شده اند و توجه زيادي از طرف مردم به آنها مي شود. كاغذ  با طرح گل شکلاتی، البته با نقشي در مقیاس متوسط، یک انتخاب ايده آل براي حمام است. اين طرح به خوبي با فضاي حمام هماهنگ بوده و بسيار جذاب است.

كاغذ ديواري
كاغذ ديواري

نصب كاغذ ديواري در خانه يعني به وجود آوردن يك محيط و فضاي خاص. يك ايده جالب و جذاب براي كاغذ استفاده از طرح هاي حيوانات است. شما با اين كار حیوانات را به خانه خود مي آوريد. ترند هاي محبوب در اين نوع طراحي ها، اسب، پرندگان، پروانه و جغد مي باشد.

كاغذ ديواري
كاغذ ديواري

کاغذهای چوبی

كاغذ ها با سبك چوب هميشه يك طرح جذاب و محبوب بوده است. با استفاده از اين نوع از طرح ها، شما احساس ديدن چوب واقعي را خواهيد داشت. برخي از طرح هاي لوكس واقعا به مانند چوب هستند به طوريكه هر بيننده اي در ابتدا تصور مي كند كه شما از چوب براي ديوار خود استفاده كرده ايد. چوب يك طرح منحصر به فرد است كه مي تواند هم در سبك طراحي معاصر و هم در سبك طراحي سنتي مورد استفاده قرار گيرد. اين طرح براي ديوار فضاهاي كوچك مانند راهروها، حمام، كتابخانه ها و آشپزخانه بسيار ايده آل است.

كاغذ ديواري
كاغذ ديواري

براي انتخاب رنگ كاغذ بايد به كاربري اتاق توجه ويژه داشت. رنگ هاي روشن براي كتابخانه مناسب هستند. كتابخانه جايي آرام و محلي براي تمركز است بنابراين استفاده از كاغذ ديواري با رنگ هاي تيره و پررنگ جالب نيست. براي اتاق يك دختر بچه كاغذ ديواري با رنگ هاي روشن مناسب هستند، البته براي اتاق خواب دختر بچه مي توانيد از رنگ هاي دخترانه روشن مانند صورتي استفاده كنيد.

كاغذ با رنگ هاي تيره مخصوص اتاق هايي است كه هيجان و جنب و جوش در آنها بسيار مهم است. اتاق خواب يك پسر بچه جاي خوبي براي رنگ هاي پر رنگ و شلوغ است. در آشپزخانه و يا اتاق نشيمن هر دو نوع كاغذ ديواري را با توجه به سليقه خود و سبك و رنگ آميزي اتاق مي توانيد در نظر بگيريد.

كاغذ ديواري
كاغذ ديواري

امروزه كاغذ با رنگ هاي تاریک و دراماتیک بسيار پرطرفدار هستند. اغلب اين نوع كاغذ ها از الگوهای سنتی مانند گل زنبق استفاده مي كنند.

برای کسانی که دنبال يك كاغذ با رنگ ميانه هستند نيز در بازار طرح هايي وجود دارد. اگرچه تنوع اين نوع كاغذ ديواري از كاغذ ديواري ها روشن و تيره كمتر است اما همچنان به عنوان يك سبك خاص به آن نگاه مي شود.

کاغذهای متالیک

كاغذ های متاليك اولين انتخاب طراحان مي باشد. كاغذ هاي متاليك را مي توان ماهرانه طراحي كرد. اگر اين نوع كاغذ را براي ديوار اتاق انتخاب كرديد مي توانيد با يك نور پردازي مناسب يك جلوه خاص ايجاد كنيد. اين كار سبب درخشندگي آن خواهد شد. كاغذ ديواري متاليك براي حمام،‌ اتاق خواب، اتاق نشيمن، آشپزخانه و هر گوشه دنجي از خانه مناسب است.

كاغذ ديواري
كاغذ ديواري

كاغذ ساده نیز محبوب است. اين نوع كاغذ براي مكان هايي كه داراي فضا و ابعاد كوچك هستند بسيار مناسب است. به دليل اينكه تميز نگهداشتن دائمي اين نوع كاغذ ديواري كمي مشكل است و به سرعت لك و كثيفي را نشان مي دهد بنابراين براي حمام و آشپزخانه مناسب نيست. استفاده از آنها در اتاق خواب و اتاق نشيمن  توصيه مي شود.

خبر خوب براي تمام سليقه اين است كه خوشبختانه كاغذ ديواري ها در هر سبكي وجود دارند،‌ و شما مي توانيد مطابق با سليقه خود بدون هيچ محدوديتي به انتخاب بپردازيد.

كاغذ ديواري
كاغذ ديواري

نكته مهم ديگر اين است كه اغلب مردم براي خريد كاغذ فقط به ديوار نگاه مي كنند، در حاليكه سقف نيز جاي مناسبي براي استفاده از كاغذ  است. در طراحي داخلي، سقف مي تواند نقش مهمي بازي كند و بسياري از طراحان جديد به طراحي در سقف علاقه نشان داده اند. پس يك گام به جلو حركت كنيد و براي سقف خانه خود نيز به فكر كاغذ ديواري باشيد.

تحریریه به تام