افزایش اجاره مسکن در سال ۹۷

افزایش اجاره مسکن

به گزارش واحد خبری به تام، به نقل از رئیس اتحادیه مشاورین املاک به احتمال زیاد جهش چندانی در اجاره مسکن در سال جدید رخ نخواهد داد و بهتر است فعالان این حوزه به فعالیت عادی خود ادامه دهند.

کاهش فعالیت حوزه مسکن و تاثیر بر اجاره مسکن

در حالیکه در ماههای آخر سال تحولات عجیبی در بازار مسکن به وجود آمد و حتی افزایش بیش از 20 درصد در بخشهای مختلف این حوزه رخ داد، فعالان حوزه مسکن با توجه به این تغییرات برای سال آینده نیز افزایش قیمت را پیش بینی کرده بودند و به همین دلیل از میزان فعالیت آنها در این بازار در ماه اسفند کم شده بود.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کشور با اشاره به تاثیر عدم فعالیت این افراد در بازار مسکن و پایین آمدن عرضه نسبت به تقاضا،عنوان کرد که این دسته از افراد نباید خوشبینی چندانی به افزایش قیمت ها در سال آینده داشته باشند و بهتر است حالت عادی فعالیت خود را به کار گیرند.

وی  با اشاره به اینکه میزان افزایش قیمت مسکن در سال آینده در حد نرخ تورم و در حدود ۲ درصد یا بیشتر است، اظهار داشت: اجاره مسکن و قیمت آن نیز روندی مشابه را دنبال خواهد کرد نمی‌توان تصور کرد که افزایش خیلی بیشتری را تجربه کند.

با این اوصاف می توان انتظار داشت که اجاره بها  در سال ۹۷ تنها در حدود 2 تا 4 درصد رشد داشته باشد. البته در این میان نمی‌توان از تغییرات قیمت ارز و طلا چشم پوشی کرد و باید اعتراف کرد که این دو عامل تاثیر بسیار مهمی بر قیمت مسکن و اجاره مسکن دارند.

[irp posts=”18509″ name=”کاهش معاملات مسکن در بازار تهران”]

tamep2