استفاده از رنگ هاي رنگين كمان در طراحي و رنگ آميزي خانه

رنگ

 رنگ های رنگين كمان زيبايي خاصي دارند كه بر هيچ عكس پوشيده نيست. همه ما وقتي رنگين كمان به وجود مي آيد با اشتياق به آن نگاه كرده و به يكديگر نشان مي دهيم تا آن را ببيننم و لذت ببریم.

 

رنگين كمان تلفيقي از رنگهاي زيبا است كه با تركيبي جالب يكي از زيبا ترين صحنه ها را به وجود آورده است. هيچ وقت استفاده از رنگ آميزي خانه رنگين كماني از مد نيافتاده است و علت آن زيبايي منحصر به فرد آن است. شما مي توانيد در هر جايي از آن استفاده كنيد، اتاق خواب كودك،‌ اتاق خواب بزرگسالان، آشپزخانه و حتي در اتاق نشيمن.

 

رنگ آمیزی خانه
رنگ آمیزی خانه

استفاده از رنگ های رنگين كماني در حمام

به عكس بالا نگاه كنيد، آيا كودكي را مي شناسيد كه هنگام ورود به حمام از اين طرح زيبا شاد نشود. استفاده از طرح هاي رنگين كماني در حمام موجب اشتياق بچه براي رفتن به آنجا مي شود.

اين علاوه بر يك طراحي زيبا،‌ يك ترفند براي علاقه مند كردن آنها به حمام است. شما مي توانيد از عكس هايي استفاده كنيد كه قابليت چسبيدن به ديوار را دارند. فقط توجه داشته باشيد كه در برابر آب و رطوبت مقاوم باشند.

اما بهترين راه استفاده از كاشي است. براي اين كار مي بايست يك طرح آماده كنيد و كاشي هاي مورد نياز خود را مطابق با آن طرح تهيه و نصب كنيد. در بازار كاشي هاي متنوعي وجود دارند كه به آساني نصب مي شوند و قيمت هاي آنها نيز بسيار مناسب است.

استفاده از رنگ های رنگين كماني در رنگ اتاق خواب

اتاق خواب يك بچه را در نظر بگيريد كه از رنگ هاي زيباي رنگين كماني پر شده است. طرح هاي مختلفي براي استفاده وجود دارد. شما مي توانيد با استفاده از كاغذ و مقوا هاي رنگي يه رنگين كمان ساده و قوسي شكل درست كنيد.

اگر دوست داريد طرح تان كمي پيچيده تر باشد مي توانيد كاغذ ها را به صورت طرح ابداعي خود مانند عكس بالا به كار ببريد. اين طراحي هيچ گونه هزينه اي ندارد و به آساني با كاغذ و مقوا هاي رنگي اجرايي مي شود. فقط براي چسابندن آنها به ديوار مواظب باشيد به ديوار صدمه اي نرسد. شما مي توانيد طرح خود را با استفاده از نقاشي اجرايي كنيد. نقاشي كردن ديوار ساده تر از طرح هاي كاغذي و مقوايي است.

رنگ آمیزی خانه
رنگ آمیزی خانه

استفاده از طرح ها و رنگ رنگين كماني در وسايل خانه

شما مي توانيد قفسه هاي اتاق خواب يا كتابخانه خود را با توجه به رنگ آميزي رنگين كماني طراحي كنيد. در حال حاضر قفسه هايي در بازار وجود دارد كه تكه تكه هستند و شما مي توانيد هر قفسه را به يك رنگ انتخاب كرده و سپس آنها را به هم وصل كنيد. براي اين كار كافي است تعداد قفسه هاي خود در طول و عرض را مشخص كرده و رنگ هاي آنها را تعيين كنيد. پس از خريد،‌ نصب آنها آسان است و توسط خود شما مي تواند انجام شود.

یك راه جالب و جذاب براي پياده سازي طرح رنگين كماني استفاده از كتاب هاست. در صورتي كه كتاب هايي داريد كه جلد آنها رنگ هاي مختلفي مانند سفيد، قرمز، سبز، آبي و سياه دارند، شما يك رنگين كمان داريد. شما فقط كافيست آنها را طبق يك نظم روي قفسه ها بچينيد. پس از اتمام كار خواهيد ديد كه بدون هيچ خرجي نماي اتاق شما دگرگون شده است. فراموش نكنيد مي توانيد از كاتالوگ ها و مجلات كه معمولا رنگهاي متنوع تري نسبت به جلد كتاب دارند استفاده كنيد.

رنگ آمیزی خانه
رنگ آمیزی خانه

پرده با طرح های رنگين كماني

پرده با طرح رنگين كماني يك ايده جالب براي پرده پنجره اتاق خواب كودك است. شما مي توانيد با دوختن پارچه هاي هاي مختلف به هم، يك پرده رنگين كماني درست كنيد.

اما اين كار بسيار سخت است و نياز به يك طراح و خياط حرفه اي دارد. شما مي توانيد يك پرده كه روي آن يك طرحي از رنگين كمان است را در بازار پيدا كنيد. اين پرده جلوه اتاق كودك را دو چندان كرده و موجب شادي كودك خواهد شد.

اگر پنجره اتاق شما به صورت كركره اي است، راه شما براي استفاده از طرح رنگين كماني ساده است. كافي است پره هاي كركره را رنگ كرده تا رنگين كمان از پنجره خانه به درون اتاق وارد شود. هنگام تابش خورشيد جذابيت دوچندان خواهد شد.

در يك خانه، ‌صاحب خانه با استفاده از نوارهاي رنگي، پنجره ورودي به تراس را به طرح رنگين كماني در آورده است. نياز به خرج زيادي نيست فقط كافي كمي خلاق باشيد.

رنگ آمیزی خانه
رنگ آمیزی خانه

در لندن، يك طراح با خلق يك طرح مدرن، نماي خاصي روي ديوار ايجاد كرده است. اين طرح الهام گرفته از سبك نقاشي هايي است كه رنگ را روي بوم نقاشي مي پاشند.

شما در آشپزخانه خود نيز مي توانيد طرح هاي رنگين كماني را ايجاد كنيد. اگر قفسه و كابينت هايي داريد مي توانيد آنها را رنگ آميزي كنيد. شما مي توانيد ظرف هايي كه رنگ هاي مختلف دارند با الهام از تركيب رنگ هاي رنگين كمان، در يك قفسه جا دهيد،‌ يا در صورتي كه ظروف كافي داريد مي توانيد هر طبقه از قفسه را به يك رنگ اختصاص دهيد. جلوه آشپزخانه شما با اين كار بيشتر خواهد شد.

تحریریه به تام
دیدگاه کاربران 5 دیدگاه
 • مایو اسلامی پوشیده 8 شهریور 1396 / 6:46 ب.ظ

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

  • محمد رفیعی 17 شهریور 1396 / 9:12 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   ممنون از بذل توجه شما دوست گرامی.
   فروشگاه اینترنتی ساختمان به تام همواره تلاش میکنه بع ترین ها رو ارایه بده.

 • غزاله قاسمی 14 شهریور 1396 / 9:29 ب.ظ

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به
  کارتون ادامه بدین

  • محمد رفیعی 17 شهریور 1396 / 9:13 ب.ظ

   سلام ممنون از شما
   دیدگاه های شما دوستان باعث دلگرمی تیم فروشگاه اینترنتی لوازم ساختمانی به تام خواهد بود.

 • ناشناس 11 خرداد 1397 / 8:52 ب.ظ

  سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.دست گلتون درد نکنه

دیدگاه ها بسته شده.