معماری خانه ها با اجرای سیستم پیش ساخته

تكنولوژی در حال ورود هر چه بیشتر به ساخت خانه ها و مجتمع های مسكونی و معماری می باشد. همیشه ساخت خانه هایی به سلیقه ساكنین مورد توجه سازندگان خانه ها می باشد. آنها در تلاش هستند تا بهترین معماران را به كار بگیرند تا بتوانند خانه هایی به سلیقه مشتریان بسازند.

اما می توان ایده دیگری نیز داشت. خود مشتریان و خریداران در مورد معماری خانه خود نظر بدهند. اخیرا یك شركت معماری این طرح را ارئه داده است. هدف آنها در این طرح ایجاد شرایطی است تا مشتریان برای خانه خود تصمیم بگیرند.

ساخت خانه ها بر پایه اجرای سیستم پیش ساخته در معماری

نام این شركت گروه معماری و طراحی Penda  است كه اخیرا اجرای این طرح خود را برنامه ریزی كرده است. بر اساس این طرح، ساخت خانه ها بر پایه اجرای سیستم پیش ساخته و قطعه بندی خواهد بود.

معماری
معماری

طرح مذکور این امکان را ایجاد می كند تا هر یک از خریداران آپارتمان ها، بر اساس کاتالوگ پروژه های پیش ساخته که در اختیار آنها قرار می گیرد، مدل مورد نظر شان را انتخاب کنند. در واقع پس از این مرحله و انتخاب نهایی، سازه داخلی آپارتمان پس از طراحی در کارخانه مربوطه به داخل و چهارچوب اصلی برج وارد خواهد شد.

برج مسکونی و قابل تنظیم Penda  در فضایی به مساحت 36 هزار متر مربع ساخته خواهد شد. این طرح دارای شش بخش جداگانه همچون سازه، دیواره ها، سقف و کف، زیربنا، بالکن ها و معماری فضا های سبز تقسیم می شود و کاملا بر پایه قوانین احداث خانه های سبز طراحی شده و سیستم ها و تجهیزات تولید انرژی های تجدید پذیر در آن طراحی شده است. بیش از 10 گونه انواع گل و گیاه طبیعی در نمای خارجی این برج به کار گرفته می شود. ساختار معماری بدنه بالکن ها نیز به گونه ای است که آب باران را جذب کرده و برای تصفیه و کاربرد مجدد به مخزن مرکزی برج انتقال می دهد.

تحریریه به تام