ساخت وان و جکوزی دست ساز خانگی

وان-جکوزی-وان-جکوزی-پیش-ساخته

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

وان و جکوزی دست ساز کار زیاد پیچیده ای نیست، با کمی خلاقیت و سلیقه شما می توانید حتی با وسایل ساده اطرافتان که مخزن ان از یک مخزن پلاستیکی ذخیره آب و دیواره ها از چوب درست می شود نیاز داریم به یک مخزن 1000 لیتری آب به شکل مکعب مستطیل یا هر شکل دیگر که در دسترس شما هست و تعدادی پالت چوبی. البته شما میتوانید چوب ها را از چوب فروشی ها بخرید و در اندازه مناسب برش بزنید. با هم ادامه کار را دنبال خواهیم کرد.

وان و جکوزی دست ساز چه وسایلی نیاز دارد ؟

برای شروع ما نیاز به یک مخزن 1000 لیتری به همراه چند پالت چوبی با اندازه استاندارد 1150 در 1200 میلیمتر داریم. البته این قسمت را باید با توجه به نیاز خودتان و ابعاد مخزن کمی تغییر بدهید و شاید مجبور شوید که از چوب های برش خورده استفاده کنید. همینطور به تعداد زیادی پیچ خودکار چوب با طول حداقل 45 میلیمتر نیاز داریم. همچنین برای مقاومت بیشتر لبه روی وان جکوزی دست ساز هم می توانیم از چوب استفاده کنیم که از چوب های پالت استفاده می شود. میتوانید این قسمت را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید.

همینطور به قطعات مخصوص وان جکوزی نیاز داریم. یک پمپ وان جکوزی، جت های وان جکوزی و مقداری لوله و اتصالات PVC که با توجه به تعداد نازل و فاصله انها و محل قرارگیری پمپ باید تهیه شود. علاوه بر موتور وان جکوزی دست ساز، به یک پمپ ساده آب با قدرت یک چهارم اسب بخار هم نیاز داریم، بهتر این است که فیلتر شنی هم داشته باشیم. این قسمت برای گرم کردن آب استفاده می شود که البته اگر فقط بخواهید در فضای باز و در تابستان استفاده کنید، نیازی به این موتور ندارید. کمی هم ابزار کارگاهی نیاز داریم مثل: اره عمودبر و دیسکی، مته و نوک مته و گرد بر، چسب آکواریوم و سشوار صنعتی.

در بخش وان حمام می توانید انواع مختلف محصولات ما را ببینید و ویژگی های آنها را مطالعه کنید.

نصب جت های وان و جکوزی دست ساز

اگر از پالت استفاده می کنید، ابتدا ارتفاع فواصل خالی بین چوب های پالت را مشخص کنید تا جت ها و اتصالات را در ان فاصله نصب کنید که به چوبها برخورد نکند. با این وجود گاهی مجبور می شوید بخشی از چوب پالت را برای عبور لوله ها برش بزنید. حالا باید متناسب با اندازه جت ها، روی مخزن پلاستیک برش های لازم را بزنید. برش ها را می توانید توسط اره عمودبر بزنید. همیشه سعی کنید که کمی سوراخ ها را کوچکتر بزنید تا نازل جت های وان جکوزی دست ساز با فشار داخل قرار بگیرد.

بعد جت ها را با توجه به اتصلات و پیچ ها روی ان محکم کنید. بعد از نصب اتصالات مخصوص وان جکوزی دست ساز لوله های این اتصالات را از لوله PVC نصب کنید. دو عدد جت بالایی باید به یک لوله به عنوان ورودی نصب شوند و دو خروجی پایین به یک لوله به عنوان خروجی آب. برای اتصال لوله ها، باید از چسب تانگیت استفاده کنید که تحمل فشار بالای آب و هوا را دارد. چسب های معمولی مناسب این کار نیستند.

 

وان-جکوزی

 

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

وان جکوزی خانگی دو نفره مدل ARSHIA

وان جکوزی دو نفره مدل BA301

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

وان جکوزی

وان جکوزی لوکس خانگی مدل BA105

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

پنل دوش ملودی مدل GR660-3

پنل دوش ملودی مدل GR660-5

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

اسکلت چوبی بسازید

مخزن های رایج به شکل مکعب مستطیل یا مربع هستند. پس براحتی می توانید پالت ها را در کنار مخزن، قرار بدهید. اگر اندازه طول مخزن و پالت ها از هر سمت متناسب باشد دیگر نیازی به دست کاری پالت و کوتاه کردن ان نیست و کار شما راحت تر خواهد بود. فقط کافی است بعد از تنظیم کردن پالت ها، انها را توسط تعداد زیادی پیچ خودکار، به هم پیچ کنید. اگر ارتفاع پالت از ارتفاع مخزن کمتر بود نگران نباشید تا اینجا کار شما درست انجام شده فقط کافی است چهار گوشه مخزن را یک برش عمودی بزنید، بعد با سشوار صنعتی و یا شعله ملایم، پلاستیک مخزن را گرم کنید، با گرم کردن دیواره ها، انها را به بیرون و روی پالت ها خم کنید. محل خم شدن را علامت بزنید تا با دقت بیشتری این کار را انجام بدهید. تا اینجای کار جکوزی دست ساز شما تقریبا شبیه به یک وان و جکوزی دست ساز حرفه ای شده.

نصب پمپ وان جکوزی دست ساز

نصب موتور وان و جکوزی دست ساز بسیار ساده است. کافی است شیر ورودی و خروجی پمپ را به خروجی و ورودی وان جکوزی دست ساز خود متصل کنید. در مسیر ورودی جکوزی دست ساز، دو لوله نصب کرده ایم که برای تامین آب سرد و گرم در نظر گرفته شده و موتور ان در نزدیکی آبگرمکن قرار دارد. مخزن هم خود دریچه خروجی دارد پس نگران خروج آب و تخیله آب داخل جکوزی دست ساز خود نباشید.

 

وان-جکوزی-وان-جکوزی

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

علم دوش | شاور دوش

علم دوش Delmon کد 421

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

شیر روشویی مدل تنسو مینی

شیر روشویی کسری مدل تنسو مینی

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

sink 1

کابین دوش چهارگوش مدل گلاس شاور سایز 80*80

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مقاوم سازی لبه وان جکوزی دست ساز

لبه روی وان و جکوزی دست ساز هم از چوب ساخته شده. خیلی ساده به اندازه مورد نظر برش بزنید و ان را به پالت های زیر پیچ کنید. بهتر است لبه های این قسمت را سمباده بزنید تا باعث آسیب نشود. برای افزایش استحکام و زیبایی بیشتر پالت، فاصله خالی بین چوب های پالت را هم با چوب های دیگر پوشش بدهید، سپس این چوب ها را به تخته اصلی پالت پیچ کنید.

ساخت وان جکوزی دست ساز خانگی به اتمام رسید. به همین سادگی و راحتی شما می توانید با صرف اندکی وقت و حوصله از یک محصول ساخت دست خود لذت ببرید. در ساخت وان و جکوزی  دست ساز تنها نقطه ای که کمی پیچیده است، موتور و اتصالات ان است که همه انها هم بصورت پکیج آماده در بازار وجود دارد، پس نگران این قسمت هم نباشید. البته باید برای تصفیه آب داخل هم فکری بکنید که بهترین گزینه برای این موضوع، استفاده از قرص های کلر خواهد بود.

مطالعه این خدمت را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

   -بازسازی-حمام

خدمات بازسازی حمام

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مهری یمانی