بازسازی خانه

بازسازی خانه

معمولاً تعداد کسانی که ریسک بازسازی خانه را به طور کامل به جان می‌خرند و مشکلات احتمالی آن را قبول می‌کنند، کم است، اما همین تعداد کم در نهایت به نتیجه‌ای می‌رسند که سایر افراد را به استفاده از این گزینه تشویق می‌کنند. تغییر دکوراسیون داخلی منزل تأثیر مهمی در زیبایی آن دارد و معمولاً افراد به صورت فصلی می‌توانند از این گزینه برای ایجاد تنوع در منزل خود استفاده کنند؛ اما گزینه بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن فراتر از یک تغییر دکوراسیون معمولی است و همه قسمت‌های آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ما در به تام قصد داریم روند بازسازی فضای داخلی منزل را به صورت مرحله‌ای نشان دهیم و تأثیر استاد کارهای مختلف از جمله نقاش، معمار، رنگ کار، نجار، گچکار و مواردی از این دست را ذکر کنیم. پس با ما همراه باشید!

 در بازسازی خانه ممکن است چه قسمت‌هایی تحت تأثیر قرار گیرند؟

زمانی که شخصی برای بازسازی خانه خود به طور کامل تصمیم می‌گیرد، طبیعی است که کلیه وسایل و تجهیزات استفاده شده را خارج کرده و پس از بررسی آنها به تغییر در ساختار ساختمان دست می زند. طبیعتاً در هر ساختمانی، چهار بخش اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه اتاق خواب اهمیت بیشتری دارند که معمولاً در همه منازل پیدا می‌شوند. بنابراین در جریان بازسازی خانه باید فرد بتواند برای هر کدام از آنها برنامه مشخصی داشته باشد و با توجه به نیاز، ابزارها و مواد اولیه مورد نیاز را تهیه کند.

خدمت بازسازی خانه و کلینیک ساختمانی به تام

خدمت بازسازی خانه و به تام

به تام به عنوان یک فروشگاه پیشگام در حوزه عرضه خدمات ساختمانی و تجهیزات منزل شرایطی را به وجود آورده است که می‌توانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت خدمات مربوط به بازسازی خانه را انجام دهیم. ما در این مجموعه با توجه به شناختی که از قابلیت‌های خود داریم و ارتباطی که استادکارهای ماهر در حوزه مختلف داریم، این اطمینان را به وجود آورده‌ایم که پیمانکاران و صاحبین پروژه‌های مختلف با کمال میل با ما وارد قرارداد شده و پروژه‌های خود را به ما واگذار می‌کنند.

در جریان انجام خدمات مختلف ساختمانی و بازسازی خانه مراحل مختلفی صورت می‌گیرد که برخی از آنها تخصصی بوده و برخی نیز به صورت توافقی انجام می‌گیرند. برای آشنایی بیشتر، برخی از مراحل کار عبارتند از:

 • بازدید از محل پروژه و بررسی کلی و فنی کار؛
 • برآورد مواد و مصالح مورد نیاز و قیمت نهایی پروژه؛
 • توافق با صاحب پروژه و بستن قرارداد؛
 • صحبت با استادکارهای مختلف و مشاوره در زمینه انجام پروژه؛
 • برنامه ریزی کلی و تعیین زمان بندی برای اجرای فازهای مختلف کار؛
 • تأمین مصالح و مواد اولیه مورد نیاز؛
 • شروع کار بازسازی خانه و انجام کار به صورت گام به گام؛
 • آنالیز نتایج و انتخاب گزینه‌های مناسب برای انجام کار؛
 • تمیز کردن محل پروژه و تحویل کار به صورت تمام شده.

بازسازی اتاق نشیمن

اولین بخشی که در جریان بازسازی خانه انتخاب می‌کنیم و معمولاً با توجه به ترافیک بالا در آن، برای افراد صاحب خانه اهمیت بیشتری دارد، اتاق نشیمن است که از بخشهای مختلفی تشکیل شده است و برای هر کدام از آنها باید از یک سبک خاص استفاده ‌کنیم. به طور کلی بخش‌های اتاق نشیمن که بازسازی را بر روی آنها انجام خواهیم داد، عبارتند از:

دیوارها

برای بازسازی دیوارهای اتاق نشیمن گزینه‌های مختلفی در اختیار داریم و در هر کدام از آنها باید از یک استاد کارهای ماهر خودمان استفاده کنیم. با توجه به سطح مهارت استادکارها و میزان مهارت مورد نیاز برای کار بر روی سطوح مختلف، می‌توانید بخش‌های مختلف منزل را به صورت زیر انجام می‌دهیم:

 • استفاده از گچ و گچبری: ساده‌ترین و معمولی‌ترین روشی که ما برای پوشش دادن دیوار اتاق نشیمن پیشنهاد می‌دهیم، استفاده از گچ و گچبری است که نیازی به ابزارهای پیشرفته ندارد و معمولاً هزینه اجرای آن هم پایین است. با توجه به اینکه استفاده از این گزینه به مهارت نسبتاً بالایی نیاز دارد، در این قسمت از استادکار گچ کار خود کمک می‌گیریم و بخش‌های مختلف را آماده می‌کنیم.

کاربرد گچ و گچبری در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

 • استفاده از کاغذ دیواری: برخی از افراد معتقدند که بازسازی اتاق نشیمن به کمک گچ بسیار ساده است، بهتر است از طرح‌های مختلف و متنوع استفاده کنند. برای پاسخگویی به سلیقه این افراد گزینه کاغذ دیواری بسیار مناسب است می‌توانند با توجه به طراحی دکوراسیون داخلی نهایی منزل، یکی از طرحهای موجود در فروشگاه را برای بازسازی خانه خود انتخاب می‌کنیم.

کاغذ دیواری اتاق نشیمن در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

 • سرامیک اسلب: اگرچه سرامیک اصلاً نمی‌تواند تنوعی همانند کاغذ دیواری برای بازسازی خانه ایجاد کند، اما جنس منحصر به فرد آنها و یکپارچه بودن ساختار آنها باعث می‌شود که بهترین گزینه برای‌های نشیمن و پذیرایی اتاق در اختیار داشته باشیم. در مطالب قبلی در مورد نصب سرامیک اسلب بر روی دیوار بحث کردیم، در این قسمت به مانند قبل، سرامیک اسلب را برش می‌دهیم و در بخش‌های مختلف اتاق نشیمن به کار می‌گیریم. برای این بخش از استادکار نصاب سنگ و سرامیک گروه کمک می‌گیریم.

[irp posts=”20102″ name=”نحوه نصب سرامیک اسلب بر روی دیوار”]

سرامیک اسلب در دیوار اتاق نشیمن در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

 • رنگ آمیزی: یکی از دیگر از گزینه‌های ساده و کم خرج برای بازسازی خانه و دیوارهای آن که نمونه‌های بسیاری از آن در کلینیک ساختمانی به تام نیز آورده شده است، استفاده از رنگ است که ما را در ایجاد تنوع بیشتر در اتاق نشیمن کمک می‌کند. مزیت رنگ این است که هر کدام از بچه‌های گروه می‌توانند آن را اجرا کنند و ما آن را به یکی از اعضای باسلیقه گروه واگذار می‌کنیم.

رنگ آمیزی دیوار اتاق نشیمن در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

 • سنگ طبیعی: سنگ طبیعی یکی دیگر از گزینه‌هایی است که ما می‌خواهیم در جریان بازسازی خانه مورد استفاده قرار دهیم. این سنگ‌ها به دلیل خاصیت ذاتی خود معمولاً توسط افراد مختلف مورد پذیرش قرار می‌گیرند و برای شما نیز گزینه خوبی محسوب می‌شوند. به پیشنهاد ما، سنگ طبیعی در کنار سرامیک اسلب برای بازسازی دیوار اتاق نشیمن گزینه‌های مناسبی به شمار می‌رود و نحوه نصب آنها به صورتی است که یکی از بچه‌های گروه به تام می‌تواند نصب آنها را انجام دهد.

سنگ طبیعی در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن


کف

در مورد بازسازی کف اتاق نشیمن نیز گزینه‌های مختلفی مطرح می‌شود که سه نمونه بسیار معروف آنها عبارتند از:

 • پارکت: کفپوش وینیل پارکت lvt یکی از بهترین گزینه‌ها برای پوشش دادن اتاق‌های با ترافیک بالاست. این روکش به دلیل استحکام مکانیکی بالا، تنوع بالا در طرح، سرعت مناسب در نصب، ایجاد یک کس نرم و مناسب، یک انتخاب خوب برای بازسازی خانه محسوب می‌شود و ما به عنوان گزینه اصلی برای کف اتاق نشیمن مورد استفاده قرار می‌دهیم. معمولاً برای نصب پارکت از استادکار نصاب مخصوص آن و کاغذ دیواری کمک می‌گیریم.

پارکت در کف اتاق نشیمن در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

 • سرامیک اسلب: در بالا به استفاده از سرامیک اسلب برای دیوارها در جریان بازسازی خانه اشاره کردیم؛ اما جالب است بدانید که این سرامیک‌ها قابلیت استفاده بر روی کفپوش نیز دارند و حتی نمونه‌های مخصوص این کار نیز تولید شده‌اند. گروه ما برای استفاده از این گزینه نیز برنامه دارد و با کمک نصاب سرامیک می‌توانیم از این گزینه نیز استفاده کنیم.

[irp posts=”19948″ name=”مراحل نصب سرامیک اسلب”]

کاربرد سرامیک اسلب در دیوار در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

 • سنگ کف: سنگ کف یکی دیگر از مواردی هستند که می‌توانید برای بازسازی کف اتاق نشیمن به کار بگیرید. البته سنگ کف نسبت به سرامیک اسلب تنوع کمتری برخوردار است و نسبت به پارکت lvt از سختی بیشتری برخوردارند، به همین دلیل به عنوان آخرین گزینه پیشنهادی خود معرفی کردیم؛ اما به دلیل ذات طبیعی آن، می‌توانیم از آن به عنوان یک گزینه پیشنهادی مناسب در کنار پارکت و سرامیک اسلب استفاده کنیم.

استفاده از سرامیک و پارکت در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن


طراحی دکوراسیون و چیدن مبلمان

خوشبختانه ما در گروه به تام از استادکارها و طراحان دکوراسیون داخلی ماهر بهره می‌بریم و برای تنظیم این قسمت از توانایی و قابلیت‌های آنها کمک می‌گیریم. بعد از اتمام کار دیوار و کف اتاق نشیمن، نوبت به چیدن وسایل و مبلمان منزل می‌رسد که ایده‌های مختلفی برای انجام این کار مطرح می‌شود. البته با توجه به اینکه ایده‌های جالب و شگفت انگیز بسیاری در وب سایت کلینیک ساختمانی به تام برای دکوراسیون داخلی مطرح شده است، خوشبختانه در این بخش محدودیت خاصی نداریم و بچه‌های گروه با توجه به نیاز صاحبخانه به پیاده سازی الگوهای مختلفی خواهند پرداخت.

چیدمان مبلمان در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

استفاده از پرده‌های تزئینی

استفاده از پرده تزیینی در جریان بازسازی خانه را می‌توان یک امر کاملاً تخصصی دانست و معمولاً اکثر خانواده‌ها در جریان آن دخالت چندانی ندارند و تنها به انتخاب پارچه آن اکتفا می‌کنند. انتخاب رنگ پارچه، طرح آماده شدن پرده تزیینی، الگوهای چاپ شده یا بافته شده بر روی پرده، آویزهای استفاده شده بر روی آن، نحوه باز و بسته شدن پرده،  و نوع والان مواردی هستند که در تیم تخصصی به تام صورت خواهیم داد و بهترین نمونه‌ها را فراهم می‌کنیم. نمونه‌های مختلفی از پرده‌های تزیینی و پرده‌های چاپی در وب سایت کلینیک ساختمانی به تام وجود دارد که انتخاب آنها به سلیقه نهایی تیم و انتخاب صاحب منزل بستگی دارد.

استفاده از پرده تزئینی در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن


استفاده از دستگیره درب جدید

بعد از اتمام بخش‌های کلی، در جریان بازسازی اتاق نشیمن، نوبت به وسایل و تجهیزات جزئی می‌رسد که باید آنها را مورد بازرسی قرار دهیم و در صورت مشکل دار بودن برای رفع آنها اقدام کنیم. دستگیره درب جدید و دستگیره کابینت مواردی هستند که در این قسمت از بازسازی خانه باید به آنها توجه کنیم و گزینه‌های مختلفی برای آنها امتحان کنیم. برای انجام این کار، افراد تاسیساتی و تعمیرات در کنار ما خواهند بود و بخش‌های جزئی مربوط به هر کدام را انجام خواهند داد.

دستگیره درب جدید در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

یکی دیگر از قسمت‌هایی که در جریان بازسازی خانه باید مورد بازسازی قرار گیرد، حمام و سرویس بهداشتی است که معمولاً مکان آنها با هم مشترک است و یا در یک محدوده نزدیک به هم قرار می‌گیرند. بنابراین سعی می‌شود که از ابزارها و مواد اولیه مشابهی در مورد آنها استفاده شود. برخی از راهکارهایی که در مورد بازسازی حمام و سرویس بهداشتی می‌توانید به کار گیریم شامل موارد زیر می‌شوند:

پوشش دادن کف با سرامیک پرسلان

همانطور که در فروشگاه ساختمانی به تام می‌بینید، محصولات مختلفی برای پوشش دادن کف وجود دارد، اما بهترین گزینه برای این قسمت از نظر ما سرامیک پرسلان است که ویژگی‌های لازم برای استفاده در این بخش را دارد. سرامیک پرسلان دارای یک لایه عایق بوده و آن را نسبت به جذب رطوبت نفوذ ناپذیر می‌کند، استحکام مکانیکی بالایی دارد، در جریان شستشو دچار مشکل نمی‌شود، میزان خش خوردگی آن بسیار کم است، اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود و می‌توان آن را با توجه به نیاز خود برش داد. به همین دلیل پیشنهاد ما برای این بخش از بازسازی خانه ، سرامیک پرسلان است که کار آن را به نصاب سنگ و سرامیک واگذار می‌کنیم و همزمان با اتاق نشیمن و آشپزخانه این قسمت از کار را به پایان می‌رسانیم.

پوشش دادن کف سرویس بهداشتی در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

پوشش دادن دیوار با کاشی

در مورد ویژگی‌های سرامیک پرسلان عنوان شد که می‌توان از آن برای دیوارها استفاده کرد، اما با توجه به هزینه‌ها و انعطاف در کار با کاشی بهتر در این قسمت ترجیح ما این است که برای دیوارها از کاشی استفاده کنیم که اتفاقاً از لحاظ تنوع رنگی و طرح نیز در سطح بالایی قرار دارد. البته ممکن است کاشی‌ها از لحاظ استحکام نسبت به سرامیک‌ها در سطح پایین‌تری قرار داشته باشند، اما قیمت خرید کاشی کمتر است و صاحب خانه راضی‌تر خواهد بود. اگرچه نصب کاشی با سرامیک سایز بزرگ متفاوت است، اما این بخش را نیز به استادکار نصب سنگ و سرامیک واگذار می‌کنیم و ترجیحاً کارهای این بخش‌ها را به صورت همزمان انجام می‌دهیم.

پوشش دادن دیوار با کاشی در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

استفاده از کابین دوش و پاراوان

بعد از اتمام قالب کلی حمام و سرویس بهداشتی، نوبت به تنظیم کردن فضای داخلی آن می‌رسد که انتخاب ما برای این بخش استفاده از کابین دوش و پاراوان است. کابین دوش یا پاراوان از چند جهت به عنوان گزینه اصلی انتخابی ما شناخته می‌شود. این کابین‌ها علاوه بر زیبایی ظاهری که به حمام می‌دهند، باعث جدا شدن بخشی از فضای آن شده می‌توان گفت که لباس‌های فرد در معرض رطوبت قرار نمی‌گیرند.

در ضمن نیازی به گرم کردن تمامی فضای حمام نیست و تأمین حرارت داخل پاراوان یا کابین شیشه‌ای برای فرد مناسب است. با توجه به انواع پاراوان یا پارتیشن حمام که در فروشگاه عرضه می‌شود؛ نحوه نصب آنها متفاوت بوده و ما وظیفه انجام این کار را به گروه تاسیسات شرکت واگذار می‌کنیم.

[irp posts=”18893″ name=”پاراوان یا پارتیشن حمام چیست”]

استفاده از کابین دوش در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

وان حمام و وان جکوزی

وان حمام و وان جکوزی یکی از محبوب‌ترین تجهیزاتی هستند که در جریان بازسازی خانه و بازسازی حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مورد استفاده از این گزینه‌ها می‌توان به مطالب بسیاری اشاره کرد، اما اگر یک بار نشستن یا استراحت در یکی از آن‌ها را تجربه کرده باشید، به احتمال زیاد یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های انتخابی شما برای نصب در حمام و سرویس بهداشتی است. به همین دلیل ما نیز استفاده از وان حمام یا وان جکوزی را در برنامه بازسازی خانه خود قرار می‌دهیم و از گروه تاسیسات می‌خواهیم که کار نصب آنها را انجام دهد.

وان حمام در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن


سرویس بهداشتی فرنگی و سنگ روشویی

سرویس بهداشتی و سنگ روشویی مواردی هستند که معمولاً بعد از گذشت چند سال نیاز به تعویض دارند و همیشه مدل‌های جدیدی از آنها تولید می‌شود. بنابراین در جریان بازسازی خانه به تعویض این گزینه‌ها نیز فکر کرده‌ایم و نمونه‌های مناسبی از آنها در نظر داریم. نصب سرویس بهداشتی فرنگی و سنگ روشویی چندان سخت نیست و معمولاً محل قرار گیری پیچ‌ها و نصب آنها مشخص است. انتخاب گزینه با توجه به دکوراسیون سرویس بهداشتی از هنر گروه به تام است که در این بخش، طراحان گروه می‌توانند توانایی خود را به رخ بکشند.

سرویس بهداشتی و سنگ روشویی در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

بازسازی آشپزخانه

حال که در جریان بازسازی خانه به قسمت آشپزخانه رسیده‌ایم، بهتر است در این مرحله باید با صاحب منزل مشورت کنیم و نکاتی که در این مورد به ما می‌رسد را به طور کامل اجرا کنیم. آشپزخانه به عنوان قلب یک منزل شناخته می‌شود و بیشترین زمان از وقت خانم‌های خانه دار در آن می‌گذرد. برای بازسازی آشپزخانه باید مراحل زیر را اجرا کنیم:

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه و تعمیر آنها

معمولاً در جریان بازسازی خانه خبری از تغییر کابینت آشپزخانه نیست و ما هم به سراغ رنگ آمیزی و تعمیر آن‌ها می‌رویم. اگر بخش‌هایی مانند لولا و دستگیره درب کابینت آسیب‌دیده است، گروه تاسیسات آن‌ها را تعویض می‌کنند. در صورتی که رنگ کابینت مناسب باشد و احساس کنیم که با طراحی جدید همخوانی دارد، بخش‌های آسیب دیده را به مانند اول رنگ آمیزی می‌کنیم و رفع ایرادات آن خواهیم پرداخت. اما اگر لازم باشد تمامی کابینت آشپزخانه را از نو رنگ آمیزی کنیم، از رنگ کار حرفه‌ای گروه کمک گرفته و بخش‌های مختلف آن را با دقت رنگ آمیزی و نقاشی خواهیم کرد.

رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

جایگزینی کف با پارکت یا سرامیک پرسلان

برای جایگزینی کف آشپزخانه در جریان بازسازی خانه دو گزینه در اختیار خواهیم داشت. در صورتی که احتمال ریختن آب و سایر مایعات بر روی کف آشپزخانه کم باشد، استفاده از کفپوش وینیل یا پارکت lvt گزینه خوبی به شمار می‌رود و نیازی به استفاده از قالیچه یا موکت نخواهد بود. این بخش از کار به همراه اتاق نشیمن و اتاق خواب توسط نصاب پارکت اجرا می‌کنیم.

البته بجز پارکت به عنوان کفپوش، سرامیک پرسلان نیز یکی از گزینه‌های انتخابی ما برای این بخش محسوب می‌شود. محصولات فروشگاه به تام در این حوزه بسیار متنوع هستند و نگرانی بابت نصب یا تنوع در محصول وجود نخواهد داشت.

[irp posts=”19565″ name=”کفپوش وینیل (پارکت LVT) و کاربردهای آن”]

جایگزینی کف آشپزخانه در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

تعویض سیستم نورپردازی

در جریان بازسازی خانه و بازسازی آشپزخانه، تأمین نور مناسب استفاده از لامپ‌های مختلف یکی دیگر از برنامه‌هایی است که در برنامه کاری گروه ما قرار دارد. در این بخش از کار، گروه طراح دکوراسیون، محل مناسب و نور مورد استفاده را انتخاب می‌کنند و گروه تاسیسات که در زمینه کار با برق مهارت دارند، وظیفه نصب لامپ و برقراری جریان را بر عهده دارند.

تعویض سیستم نورپردازی در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

استفاده از سبک جزیره‌ای در طراحی اوپن

بخش دیگری که در جریان بازسازی خانه ایجاد می‌شود و باعث تغییر آن نسبت به قبل می‌شود، استفاده از سبک جزیره‌ای در طراحی اوپن است که ایده جالبی به نظر می‌رسد. البته این پیشنهاد در مورد آشپزخانه‌های با فضای بزرگ کارایی بیشتری دارد و آشپزخانه کوچک بهتر است از همان سبک سنتی استفاده کنند.

اوپن سبک جزیره ای در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

رنگ آمیزی دیوار یا استفاده از کاغذ دیواری

یکی دیگر از قسمت‌هایی که در بازسازی خانه باید تغییر کند، دیوار است که در مورد آشپزخانه می‌توانیم از دو گزینه‌ی رنگ آمیزی دیوار و یا استفاده از کاغذ دیواری بهره ببریم. نکته مهم در استفاده از این دو گزینه این است که باید نسبت به چربی و رطوبت مقاومت داشته باشند. خوشبختانه با توجه به تنوع بالای این محصولات در فروشگاه به تام و همچنین وجود استادکارهای ماهر در هر دو زمینه، می‌توانیم هر دو سبک را اجرا کنیم که معمولاً انتخاب نهایی با توجه به بودجه پروژه و سلیقه صاحب منزل صورت می‌گیرد.

کاغذ دیواری آشپزخانه در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

جایگزینی شیرآلات آشپزخانه

آخرین موردی که در مورد آن اجباری وجود ندارد اما توصیه ما این است که نسبت به آن اقدام صورت گیرد، جایگزینی شیرآلات آشپزخانه با نمونه‌های جدید و مدرن است. اگرچه الان شیرهایی با طول عمر بالا ساخته شده‌اند، اما معمولاً بعد از گذشت چند سال حالت تکراری به خود گرفته برای ایجاد تنوع می‌توان آنها را تعویض کرد. خوشبختانه تنوع بالای شیرآلات آشپزخانه در فروشگاه به تام این امکان را به داده است که انواع مختلف آنها را استفاده کنیم و از مهارت گروه تاسیسات در این قسمت استفاده می‌کنیم.

جایگزینی شیرآلات آشپزخانه در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

بازسازی اتاق خواب

بازسازی اتاق خواب احتیاج چندانی به تجهیزات پیشرفته ندارد و با توجه به اینکه کمتر در معرض دید سایر افراد قرار می‌گیرد، می‌توانیم در این بخش به صرفه جویی در هزینه‌ها فکر کنیم و از چند گزینه‌ای ساده و معمولی استفاده کنیم. البته کسانی که از سرویس خواب پیشرفته و پرده‌های تزیینی استفاده می‌کنند، باید هماهنگی بین بازسازی خانه و سرویس خواب را در نظر بگیرند. برخی از تکنیک‌هایی که در این زمینه می‌توانیم به کار بگیریم عبارتند از:

 • استفاده از گچ: بهترین انتخاب ما برای بازسازی اتاق خواب استفاده از گچ و طرحهای گچبری است. با توجه به فضای نرم و دوست داشتنی که توسط گچ ایجاد می‌شود، انتخاب ما این که از رنگ سفید آن استفاده کنیم و در جریان کار نیز از مهارت گچ کار برای این بخش استفاده می‌کنیم.

استفاده از گچ در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

 • استفاده از پارکت برای کف: کسانی که بیدار شدن صبحگاهی بر روی سنگ را تجربه کرده باشند، به احتمال زیاد در استفاده از پارکت برای کف اتاق خواب با ما هم عقیده خواهند بود. پیشنهاد ما در این بخش این است که برای کف اتاق خواب از کفپوش وینیل یا پارکت lvt استفاده کنیم. نصب پارکت را گروه نصاب حرفه‌ای این حوزه به صورت همزمان با اتاق نشیمن اجرا خواهند کرد.

استفاده از پارکت در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

 • استفاده از پرده: پرده تزیینی در اتاق خواب چندان از لحاظ زیبایی اهمیت ندارد و معمولاً مقاومت آن در برابر نور بیشتر مدنظر قرار می‌گیرد. اگر بخواهیم به گزینه‌های اقتصادی فکر کنیم، بهتر است یک پرده از پارچه کتان برای اتاق خواب استفاده کنیم و از تأثیر نور بر سایر قسمت‌های اتاق خواب جلوگیری کنیم.

استفاده از پرده اتاق خواب در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

 • انتخاب تخت و کمد لباس: برای انتخاب تخت و کمد لباس در اتاق خواب دو گزینه در اختیار خواهیم داشت. اگر اتاق خواب کوچک است، به سراغ یک نجار حرفه‌ای از گروه به تام می‌رویم از وی می‌خواهیم که با توجه به اندازه اتاق، برای ما تخت خواب و کمد لباس بسازد. خوشبختانه با توجه به وجود ابزارهای نجاری مختلف موجود در فروشگاه و مهارت تیم در این حوزه، مشکل یا کمبودی در این حوزه وجود نخواهد داشت.

اما اگر فضای کافی در اختیار داشته باشیم، سعی می‌کنیم یک تخت با توجه به سلیقه خود و یک کمد با توجه به حجم وسایل انتخاب کنیم.

انتخاب تخت در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

 • چیدن وسایل و لوازم تزیینی: آخرین کاری که در جریان بازسازی خانه و اتاق خواب باید انجام دهیم این است که وسایل و لوازم تزیینی را مطابق با سلیقه خود و دکوراسیون اتاق خواب بچینیم. این قسمت از کار بر عهده گروه طراح حرفه‌ای به تام خواهد بود و ایده‌های مختلف مورد استفاده آن‌ها قبلاً در بخش مقالات دکوراسیون داخلی وب سایت منتشر شده است.

چیدن وسایل اتاق خواب در بازسازی خانه و بخش‌های مختلف آن

بازسازی خانه ممکن است به شکل‌های مختلفی انجام شود و به تجهیزات و مصالح ساختمانی متفاوتی نیاز داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایر مطالب وب سایت ما مراجعه کنید و برای دریافت مشاوره و خرید مصالح با ما در تماس باشید.

[irp posts=”19066″ name=”ایده‌های برتر برای طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸”]


Ariamehr Moradi