بازسازی خانه

بازسازی خانه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

بازسازی خانه

اگر به دنبال بازسازی خانه خود به شکل حرفه‌ای هستید، می‌توانید آن را به ما در گروه خدمات کلینیک ساختمانی به تام واگذار کنید و ناظر اجرای مناسب بازسازی منزل خود باشید. کلی‌ترین و اصلی‌ترین کاری که بر روی یک منزل یا ساختمان انجام می‌گیرد، تماماً به صورت جزئیات لازم است که در بازسازی خانه انجام شود و به همین دلیل حساسیت آن از سایر خدمات بالاتر است.

به همین دلیل گروه ما به پشتوانه برخورداری از تیم حرفه‌ای و با سابقه خود، زمینه ساخت صفر تا صد خانه‌های مسکونی و اداری را فراهم آورده‌ایم و پیشنهاد می‌کنم که فرایند اجرای آن را در این مطلب دنبال کنید.

در جریان بازسازی خانه چه کاری انجام می‌دهیم؟

قبل از اینکه بخواهیم بازسازی خانه شروع کنیم لازم است که یک دیدگاه کلی به کارفرمای خود ارائه دهیم و آنها را در جریان کارهایی که در این پروژه انجام می‌شود قرار دهیم. در بررسی‌های اولیه، گروه مالی مشخص می‌کند که به چه مصالحی و با چه کیفیتی نیاز داریم و گروه فنی نیز برای مقدار مصالح و همچنین کیفیت آنها تصمیم می‌گیرد. پس از بررسی‌های کلی و مطالعه فنی بر روی بخش‌های مختلف ساختمان، مراحل زیر را به ترتیب در مورد آن انجام می‌دهیم.

 • بررسی پروژه و ارائه گزارش مالی و زمان اجرای پروژه
 • معرفی مصالح مختلف به کارفرما
 • تأمین مصالح و امکانات اولیه
 • شروع کار بر روی سازه اصلی
 • اجرای دکوراسیون داخلی و ظریف کاری
 • بررسی نهایی پروژه و تحویل به کارفرما

در جریان بازسازی خانه چه کاری انجام می‌دهیم؟

طراحی و اجرای ساختمان اصلی

بعد از توافق اولیه با کارفرما و تأمین بودجه لازم برای خرید مصالح، باید کار را با اجرای ساختمان اصلی شروع کنیم. بازسازی خانه شامل مراحل مختلفی می‌شود که ما آن را به سه بخش کلی تقسیم می‌کنیم و سعی می‌کنیم که در هر بخش، از افراد حرفه‌ای و کارکنان کارکشته گروه به تام کمک بگیریم. گام اول ما شامل طراحی و اجرای ساختمان اصلی است که چهار مرحله زیر را در مورد آن به ترتیب انجام می‌دهیم:

 • پی کنی و اجرای فونداسیون: پی کنی و اجرای فونداسیون برای استحکام ساختمان بسیار مهم است و به همین دلیل آن را با ماشین آلات پیشرفته انجام می‌دهیم. گروه مهندسی به تام وظیفه نظارت بر اجرای این مرحله را بر عهده دارند.
 • آرماتوربندی و اجرای سازه: پس از پی کنی، نوبت به آرماتوربندی و قالب گذاری بخشهای مختلف سازه می‌رسد که گروه تاسیسات وظیفه این قسمت را بر عهده دارند. با توجه به اینکه اجرای سازه و آرماتور بندی به کارهای مهندسی نیز نیاز دارند، مهندسین عمران و مهندسین معماری گروه به تام به عنوان ناظر در این قسمت حضور مداوم خواهند داشت.

آرماتور بندی در بازسازی خانه

 • دیوارکشی: با توجه به اجرای سازه و مشخص شدن چارچوب ساختمان، در این مرحله از بازسازی خانه کار چندان سختی نخواهیم داشت و با استفاده از معمارهای باسابقه گروه، به دیوار کشی بخش‌های داخلی و خارجی ساختمان می‌پردازیم. حضور مهندس پروژه برای مشخص کردن بخش‌های مختلف در این مرحله ضروری است.
 • اجرای سقف: آخرین مرحله اجرای ساختمان اصلی در بازسازی خانه شامل اجرای سقف می‌شود که با استفاده از تیرچه و بلوک یا فوم یونولیت انجام می‌شود. البته ما در گروه به تو توانایی اجرای سقف های تام؛ کوبیاکس، یوبوت و تیرچه و بلوک معمولی را داریم و تمامی مصالح آن در فروشگاه به تام موجود است.

اجرای سقف در بازسازی خانه

کار بر روی دکوراسیون داخلی

با اجرای مراحل فوق می‌توان ادعا کرد که فرایند بازسازی خانه شامل یک فاز جدید شده است و عملاً کار ما در بخش‌های خارجی ساختمان به پایان می‌رسد. از این مرحله به بعد باید به سراغ بخش‌های داخلی آن برویم و بر روی دکوراسیون داخلی ساختمان کار کنیم. در این بخش ما از استاد کارها، نقاش‌ها، نجار، گروه تاسیسات و نصاب‌های حرفه‌ای کمک خواهیم گرفت: مراحل انجام کار ما در جریان بازسازی بخش‌های داخلی منزل به شکل زیر هستند.

 • دیوارها: در جریان بازسازی دیوارها، پیشنهادهای مختلفی برای بخش‌های مختلف داریم. به عنوان مثال، پیشنهاد ما برای دیوارهای حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه استفاده از کاشی، برای اتاق نشیمن استفاده از سرامیک اسلب گزینه‌ی مناسبی است و در مورد اتاق خواب بهتر است که از رنگ آمیزی دیوار استفاده شود. البته نگران نباشید، استفاده از هر کدام از این گزینه‌ها، توسط تیم حرفه‌ای به تام اجرا می‌شود و گروه طراح دکوراسیون و کار آنها نظارت دارد.

دیوارها در بازسازی خانه

 • کف: همانطور که در جریان دیوارها از چند گزینه استفاده کردیم، در مورد این مرحله از بازسازی خانه نیز باید گزینه‌های مختلفی امتحان کنیم. سابقه فعالیت ما در این زمینه نشان می‌دهد که استفاده از سرامیک برای کف حمام و سرویس بهداشتی، استفاده از سرامیک اسلب برای اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی و استفاده از پارکت برای اتاق خواب پیشنهاد مناسبی است. تمامی این موارد توسط نصاب‌های حرفه‌ای گروه ماه اجرا می‌شود و اگر در این مورد سوالی دارید، با کارشناسان فنی ما در تماس باشید.
 • کابینت‌ها و قفسه‌ها: با اتمام دیوارها و کف ساختمان، تقریباً فاز اصلی و سخت بازسازی خانه به پایان می‌رسد و از این مرحله به بعد نوبت به کارهای طراحی و زیبایی سازی می‌رسد. کابینت‌ها و قفسه‌ها بخش‌هایی هستند که در بخش‌های مختلف منزل استفاده می‌شود. پیشنهاد ما برای آشپزخانه استفاده از کابینت کلاسیک، ممبران یا مدرن است و طراحان گروه ما ممکن است طرح‌های مختلفی برای کابینت سرویس بهداشتی پیشنهاد دهند.
 • شیرآلات، پرده‌ها و درب‌ها: آخرین قسمتی که توسط گروه ما در جریان بازسازی خانه انجام می‌شود نصب شیرآلات، نصب پرده‌ها و نصب دربهای ورودی و خروجی است. با توجه به محصولات موجود در فروشگاه کلینیک ساختمانی به تام، تمامی این موارد توسط گروه تاسیسات ما اجرا می‌شود و انتخاب آنها با نظر طراحان دکوراسیون و سلیقه کارفرما صورت می‌گیرد.

کابینت و قفسه در بازسازی خانه

بررسی نهایی پروژه و تحویل به کارفرما

با اجرای ساختمان اصلی و تکمیل کردن بخش‌های داخلی ساختمان، عملاً فرایند بازسازی خانه به پایان رسیده و می‌توانیم با تمیز کاری نهایی، پروژه را به کارفرما تحویل دهیم. البته احساس مسئولیت و انجام وظیفه حکم می‌کند که تمامی بخش‌های انجام گرفته توسط گروه به تام مورد بررسی قرار گیرد، در صورت وجود مشکل آنها را برطرف کنیم و در نهایت ساختمان و آماده را به کارفرما تحویل دهیم.

اگر احساس می‌کنید که برای پروژه بازسازی خانه خود می‌توانید به گروه حرفه‌ای کلینیک ساختمانی به تام اعتماد کنید، با ما در ارتباط باشید.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]

نمونه کارهای اجرا شده توسط کلینیک ساختمانی به تام

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20px”][vc_column_text]

پروژه بازسازی مسکونی

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20px”][/vc_column][/vc_row][vc_row gap=”5″][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”26733″ img_size=”400×400″ alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”26726″ img_size=”400×400″ alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”26793″ img_size=”400×400″ alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”20px”][vc_column_text]

پروژه لابی برج باغ کسری

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20px”][/vc_column][/vc_row][vc_row gap=”5″][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”26229″ img_size=”400×400″ alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”26249″ img_size=”400×400″ alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”26238″ img_size=”400×400″ alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”20px”][vc_column_text]

پروژه فست فود و فینگرفود

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20px”][/vc_column][/vc_row][vc_row gap=”5″][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”26705″ img_size=”400×400″ alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”26707″ img_size=”400×400″ alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”26704″ img_size=”400×400″ alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”20px”][/vc_column][/vc_row]

Fatemeh Golkari