برای طراحی دکوراسیون منزل، چه رنگی با رنگ قهوه‌ای همخوانی دارد

برای طراحی دکوراسیون منزل، چه رنگی با رنگ قهوه ای همخوانی دارد 7

طراحی دکوراسیون عامل مهمی در زیبا نشان دادن یک منزل و یا بخشی از آن است و طراحان دکوراسیون از ایده‌های مختلفی برای زیباسازی ساختمان استفاده می‌کنند. روش‌های مختلفی برای زیباسازی و تغییر دکوراسیون منزل وجود دارد که شامل انتخاب رنگ، چیدمان وسایل منزل، انتخاب تجهیزات منزل و آشپزخانه، انتخاب مواد اولیه و مواردی از این دست می‌شود که همه آنها به سلیقه طراح بستگی دارد. به هرحال طراحی دکوراسیون منزل کار نسبتاً سختی است که به خلاقیت و هنر بالایی نیاز دارد و طراح باید بتواند بین بخش‌های مختلف تناسب ایجاد کند.

انتخاب رنگ یکی از اصلی‌ترین بخش‌های طراحی دکوراسیون منزل است که به عنوان یک لایه برای دیوارها و تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرد. طراحان سبک سنتی دوست دارند که از رنگ‌های متنوع و شلوغ استفاده کنند و فضای گرم و شلوغ ایجاد کنند. اما در طرف مقابل طراحان مدرن عقیده دارند که استفاده از یک یا نهایتاً دو رنگ باعث می‌شود نظم بیشتری بر دکوراسیون حاکم شود و تقارن اجزای منزل را بالا می‌برند. یکی از رنگ‌هایی که محبوبیت بالایی در طراحی دکوراسیون دارد رنگ قهوه‌ای است که با تن‌های مختلف و با طرح‌هایی مانند طرح چوبی الگوهای دکوری خاص ایجاد می‌کند.

در این مطلب ما قصد داریم کاربرد رنگ قهوه‌ای به همراه رنگ‌های دیگر در طراحی دکوراسیون منزل و بخش‌های مختلف آن را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید!

طراحی دکوراسیون به کمک رنگ سفید و قهوه‌ای

ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای و سفید یکی از بهترین ترکیب‌ها برای استفاده در طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی است. این ترکیب نسبت به ترکیب رنگ سفید و قرمز نمای بهتری دارد و کسانی که از آن به صورت قهوه‌ای در بالا استفاده می‌کنند می‌توانند ادعا کنند که ترکیب رنگ مناسبی انتخاب کرده‌اند. شاید برخی استفاده از رنگ قهوه‌ای خالی را برای حمام پیشنهاد دهند، اما عدم وجود رنگ سفید باعث می‌شود که حمام تاریک به نظر برسد. در ضمن استفاده از رنگ قهوه‌ای باعث می‌شود حمام به عنوان یک نقطه کانونی شناخته شود.

طراحی دکوراسیون به کمک رنگ سفید و قهوه‌ای

ترکیب رنگ قهوه‌ای و کرم رنگ

طبیعت می‌تواند الگوی خوبی برای بسیاری از طراحان دکوراسیون باشد و آنها نیز از این فرصت ایده آل برای طراحی دکوراسیون منزل استفاده می‌کنند. یکی از فصل‌های محبوب، فصل پاییز است که به صورت ترکیبی از رنگ قهوه‌ای و رنگ‌های این خانواده مانند نارنجی و کرم است. اگر دوست دارید فضای منزل را به شکل گرم و صمیمی طراحی کنید می‌توانید دیوارها را با رنگ قهوه‌ای و سقف را با استفاده از رنگ کرم رنگ آمیزی کنید. این شیوه به شما کمک می‌کند که از تجهیزاتی مانند مبل با رنگ قهوه‌ای و با طرح چوبی استفاده کنید و طرحی سنتی و دل‌نشین ایجاد کنید.

[irp posts=”7854″ name=”آپارتمان کوچک ؛ 10 ترفند و نکته طلایی در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک”]

ترکیب رنگ آبی و قهوه‌ای در طراحی دکوراسیون

استفاده از رنگ آبی یکی از روش‌هایی است که برای طراحی دکوراسیون سرد و خنک و برای القای آرامش به منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگرچه این رنگ در اتاق خواب و اتاق‌های خلوت بیشتر کاربرد دارد، اما ترکیب شدن آن با رنگ قهوه‌ای این امکان را به طراحان داده است که از آن در اتاق‌های دیگر مانند اتاق نشیمن استفاده کنند. در واقع این دو رنگ برای پوشش ضعف هم ساخته شده‌اند، به‌طوری‌که استفاده از آبی پررنگ در کنار صندلی‌های ناهارخوری و پوشش‌های تزئینی باعث ایجاد نوعی دکور تمیز و مدرن می‌شود.

آبی و قهوه ای در طراحی دکوراسیون

ترکیب رنگ قهوه‌ای و آبی نیلی

رنگ قهوه‌ای همخوانی مناسبی با خانواده رنگ آبی دارد و آبی نیلی یا سبز آبی انتخاب خوبی برای طراحی دکوراسیون منزل به نظر می‌رسد. سایه‌ای کم رنگ از آبی نیلی در غلظت بسیار بالا از رنگ قهوه‌ای در کنار وسایل چوبی ایده قشنگی است که برای طراحی کلاسیک نمای جالبی دارد. اگر بخواهید از رنگ آبی بیشتری استفاده کنید می‌توانید روکش برخی از تجهیزات را از رنگ سبز آبی یا آبی نیلی انتخاب کنید.

رنگ قهوه ای و آبی نیلی در طراحی دکوراسیون

قهوه‌ای، سبز و آبی

عموماً رنگ سبز برای پرده‌ها و تجهیزات تزئینی در کنار روکش‌های آبی رنگ باعث می‌شوند که طراحی دکوراسیون سرد و خنک به نظر برسد. استفاده از رنگ قهوه‌ای باعث می‌شود که انرژی بیشتری به اتاق و طراحی داده شود. صندلی‌هایی با روکش آبی. پنجره‌هایی با پرده سبز رنگ در کنار وسایل چوبی و قهوه‌ای رنگ به جوان سازی فضای اتاق کمک می‌کند و نمایی مدرن و گرم ایجاد می‌شود.

قهوه ای، سبز و آبی در طراحی دکوراسیون

قهوه‌ای و زرد در طراحی دکوراسیون منزل

هر طراحی که برای دکوراسیون یک اتاق نشیمن از ترکیب رنگ زرد و قهوه‌ای استفاده کرده باشد، مطمئناً در پایان کار از خلاقیت خود پشیمان نخواهد شد. استفاده از رنگ قهوه‌ای در کنار بابا رنگ قهوه‌ای روشن نوعی گرما به فضای اتاق می‌بخشد. اگر بتوانید در طراحی دکوراسیون منزل خود از صنایع دستی و هنری زرد رنگ در کنار گیاهان تزئینی بزرگ استفاده کنید و زمینه اصلی رنگ اتاق را قهوه‌ای انتخاب کنید می‌توانید امیدوار باشید که فضایی گرم و دل‌نشین ایجاد کرده‌اید.

قهوه ای و زرد در طراحی دکوراسیون

قهوه‌ای و بنفش

کابینت حمام قهوه‌ای رنگ به همراه رنگ بنفش باعث می‌شود که نوعی طراحی دکوراسیون شاد ایجاد شود. ترکیب این رنگ‌ها فضای جذاب زیادی ایجاد می‌کند و نوعی پیچیدگی خاص به وجود می‌آورد. استفاده از رنگ بنفش سیر با لکه‌هایی از رنگ خاکستری بهترین مکمل برای رنگ قهوه‌ای در کابینت حمام و مبلمان منزل هستند. رنگ بنفش جذابیت بالایی دارد و به خوبی می‌تواند در زمینه قهوه‌ای رنگ قرار گیرد. استفاده از این رنگ این شانس را به شما می‌دهد که جلوه‌ای شاد به حمام و سرویس بهداشتی خود ببخشید.

قهوه ای و بنفش در طراحی دکوراسیون

[irp posts=”13460″ name=”ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه!”]

اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل را دارید و دوست دارید یک طراحی دکوراسیون گرم و جذاب را تجربه کنید، توصیه ما این است که از ترکیب رنگ قهوه‌ای با رنگ‌های دیگر استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در مورد دکوراسیون منزل و بخش‌های آن با ما در کلینیک ساختمانی به تام تماس باشید.


[porto_block id=”17759″ name=”bigsizeceramicrelatedproducts”]

tamep2