14 ایده جذاب دکوراسیونی با بلوک سبک
0
میز ساده و جذاب با بلوک سبک

اگر به مطالب مختلف درباره دکوراسیون منزل و ایده های دکوراسیونی در سطح اینترنت توجه کرده باشید، درصد بسیار بالایی از آنها به استفاده از سرویس مبلمان مدرن شیک یا سرویس مبلمان کلاسیک اشاره می‌کنند و در هیچ کدام از آنها خبری از خلاقیت یا استفاده از مواد ساده‌ای مانند بلوک سبک نیست. بد نیست گاهی از رفتارهای تکراری و از الگوهای همیشگی فاصله بگیریم و به سراغ سبک‌هایی برویم که کمتر در دکوراسیون داخلی و خارجی منزل از آنها استفاده می‌شود.

گاهی ساختن یک جاشمعی سیمانی، استفاده از یک بلوک شیشه‌ای معمولی، به کار بردن بطری شیشه‌ای خالی در دکوراسیون منزل، استفاده از مصالح چوبی در بخش‌های داخلی و یا حتی دکوراسیون منزل به کمک سیمان و بتن می‌تواند ما را از دنیای تکراری جدا کند. در اینجا ما چند ایده در مورد استفاده از بلوک سبک در دکوراسیون منزل مطرح می‌کنیم که مطمئناً برای شما نیز جالب به نظر می‌رسند.

بلوک سبک برای ساختن میز فانتزی در دکوراسیون داخلی ایده آل است

احتمالاً اولین ایده‌ای که برای استفاده از بلوک سبک در دکوراسیون منزل به ذهن شما می‌رسد، استفاده از آنها برای ساختن یک میز است. خوشبختانه بلوکها دارای سطحی صاف و الگوهای متقارن هستند که به راحتی می‌توان آنها را بر روی یکدیگر چید. این بهترین فرصت برای ماست تا یک میز فانتزی بسازیم. به عنوان اولین ایده، اگر فضای کافی در اتاق خود ندارید، با چیدن چهار یا شش بلوک بر روی یکدیگر و قرار دادن یک تخته چوبی بر روی آن‌ها می‌توانید یک میز زیبا و ساده برای لپ تاپ یا کامپیوتر خود درست کنید.

بلوک سبک برای ساختن میز فانتزی

 

چرا از بلوک سبک به عنوان گلدان استفاده نکنیم!

همه ما می‌دانیم که بلوک‌های سیمانی به انواع مختلفی مانند بلوک سبک سه سوراخ، بلوک سبک دو سوراخ و بلوک سبک چهار سوراخ تقسیم می‌شوند. حال شاید این ایده به ذهن شما برسد که از آنها به عنوان گلدان استفاده کنید. گلدان‌ها همیشه در دکوراسیون منزل جذاب هستند. برای این کار می‌توانید چند بلوک سبک معمولی تهیه کنید و آنها را در گوشه باغ خود بچینید؛ به طوری که برخی از سوراخ‌های آنها خالی بوده و از آنها برای گلدان یا نگهداری گلدان استفاده کنید.

بلوک سبک به عنوان گلدان

 

برخی از بلوک‌ها به صورت تک حفره‌ای و مربعی شکل هستند و این باعث می‌شود که ایده ساخت یک گلدان رنگی به ذهن ما برسد. مثلاً می‌توانید یک بلوک سبک هوادار یا یک بلوک اتوکلاو پیدا کنید و با قلم مو بر روی آن نوشته دلخواه خود را بنویسید و از آن به عنوان یک گلدان در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید.

بلوک سبک به عنوان گلدان 2

 

همین ایده به یک شکل دیگر نیز می‌توانید پیاده سازی کنید. برای این کار، یک شابلون تهیه کنید یا از یک فیلم مربوط به عکسبرداری پزشکی کمک بگیرید و آن را به دلخواه خود برش دهید. به کمک این شابلون، دیوار خارجی بلوک را با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تزیین کنید و از آن یک گلدان بسازید که در بخش خارجی و داخلی دکوراسیون منزل قابل استفاده است.

بلوک سبک به عنوان گلدان 3

 

نظر شما در مورد یک میز پذیرایی در حیاط چطوره؟

گاهی به ذهن ما می‌رسد که یک میز پذیرایی ساده به صورت ثابت در حیاط ایجاد کنیم و از آن برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه استفاده کنیم. بلوک‌های سیمانی مقاوم و ارزان هستند و با چیدن تعدادی از آنها بر روی یکدیگر و قرار دادن یک لایه فایبرگلاس یا چوب معمولی، می‌توانید به سادگی یک میز پذیرایی هم مانند تصویر زیر بسازید. حتی برای جذابیت آن، فضای خالی بلوک‌ها را به عنوان گلدان استفاده کنید و از این طریق دکوراسیون منزل خود را بهبود بخشید.

میز پذیرایی در حیاط 1

 

این ایده شاید کمی زحمت داشته باشد و بخواهید میز را به صورت ثابت بسازید. در این حالت لازم است که کمی بتن یا چسب بتن تهیه کنید و به کمک آن بلوک‌ها را به یکدیگر بچسبانید. این شیوه هم زیبایی بیشتری دارد و هم دوام و ماندگاری آن نسبت به سایر ایده‌ها بیشتر است.

میز پذیرایی در حیاط 2

 

صاف بودن بلوک سبک برای ساختن پایه تخت هم می‌تواند ایده خوبی باشد

در مورد تخت بودن و صاف بودن بلوک سبک صحبت کردیم و نشان دادیم که قرار دادن آنها بر روی یکدیگر می‌تواند یک میز برای ما بسازد. اما شاید ایده بدی نباشد که از بلوک به عنوان پایه تخت خواب استفاده کنیم. برای این کار، با توجه به اندازه تخت و ارتفاع دلخواه، چند بلوک را بر روی هم قرار دهید و یک سکو درست کنید که تختخواب خود را بر روی آن بگذارید.

بلوک سبک برای ساختن پایه تخت

 

اما ایده جالب‌تر برای استفاده از بلوک سبک در دکوراسیون منزل، استفاده از آن برای ساخت یک میز کوچک در کنار تخت خواب است. این نیز ممکن است برای نگهداری آباژور رومیزی یا آباژور ایستاده کنار مبلی استفاده شود. اما در هر صورت، از آن می‌توانید یک الگوی جذاب هم مانند تصویر زیر بسازید که کمتر کسی از آن استفاده کرده است.

بلوک سبک برای ساختن میز کنار تخت

 

بیایید یک میز ساده و جذاب بسازیم

وجود میز در دکوراسیون منزل بسیار مهم است و بخش مهمی از دکوراسیون داخلی و خارجی را به خود اختصاص می‌دهد. میزها با یکدیگر متفاوت هستند، برخی از آنها برای نگهداری تلویزیون، برخی برای ایجاد یک فضای ذخیره سازی و برخی نیز به عنوان میز پذیرایی استفاده می‌شود. به عنوان ایده  اول می‌توانید یه گوشه از اتاق خود را مشخص کنید و با قرار دادن بلوک‌ها به صورت افقی و عمودی، یک میز زیبا و جذاب برای خود بسازید.

میز ساده و جذاب

 

اگر به فکر این هستید که از فضای عمودی دیوار برای ذخیره سازی تجهیزات استفاده کنید، بیایید بلوک‌ها را به صورت افقی بر روی هم دیگر بچینیم و یک میز بلندتر درست کنیم. این ایده‌ای است که هم در دکوراسیون داخلی و هم در بخش خارجی دکوراسیون منزل می‌توانید از آن استفاده کنید.

بلوک سبک برای استفاده از فضای عمودی

 

اما احتمال دارد این ایده به ذهن شما رسیده باشد که یک میز تلویزیون با استفاده از بلوکهای سیمانی بسازید. طرح میز مورد نظر به سلیقه شما و دلخواه شما انجام می‌گیرد. اگر می‌خواهید یک میز مثل تصویر زیر داشته باشید، ابتدا یک ردیف بلوک بچینید، یک تخته چوبی یا فایبرگلاس بر روی آن قرار دهید، یک ردیف دیگر بلوک بچینید و در نهایت و میز اصلی را بر روی آن قرار دهید. به همین راحتی می‌توانید یک میز تلویزیون بسازید.

بلوک سبک به عنوان میز تلویزیون

 

گاهی به فکر ساخت یک میز نیستید، اما می‌خواهید یک سکوی جداگانه برای نگهداری برخی از تجهیزات استفاده کنید و معمولاً این ایده بیشتر در آشپزخانه و در انبار کارایی دارد. برای این کار خیلی ساده چند بلوک را به صورت افقی در کنار هم قرار دهید و بر روی آنها یک لایه چوبی و فایبرگلاس بگذارید. سعی کنید در رنگ این لایه با رنگ دکوراسیون داخلی منزل هماهنگ باشد تا به زیبایی آن لطمه نزنید.

بلوک سبک به عنوان یک سکو

 

حاشیه باغچه با بلوک سبک زیباتر می‌شود

احتمالاً در بسیاری از ساختمان‌ها دیده‌اید که از بلوک برای ساختن دیوار و بستن حصار در اطراف یک محدوده استفاده می‌شود. این موضوع می‌تواند یک ایده جذاب در ذهن شما ایجاد کند و از آن برای یک باغچه کوچک در گوشه حیاط منزل خود استفاده کنید. برای این کار به راحتی می‌توانید چند بلوک سبک تهیه کنید و یک محدوده مشخص را با آنها ببندید. با پر کردن این باغچه کوچک با خاک، به راحتی می‌توانید از آن برای کاشت گل و گیاه استفاده کنید و دکوراسیون منزل خود را زیباتر کنید.

حاشیه باغچه با بلوک سبک

 

با ساخت یک باربیکیو از بلوک سبک موافقید؟

قرار شد از دکوراسیونهای تکراری و معمولی فاصله بگیریم و به سراغ ایده‌های جذاب و جدید با بلوک سبک برویم. یکی از بخش‌هایی که با این ابزار می‌توانید درست کنید، یک باربیکیو سنتی و قدیمی است که اندازه آن را با توجه به نیاز خود می‌توانید تغییر دهید. حتی از این فضا برای روشن کردن آتش در فصل زمستان نیز می‌توانید استفاده کنید. البته خوبی این ایده به این است که هر زمان که به آن نیاز نداشته باشید، می‌توانید آن را بردارید.

ساخت یک باربیکیو از بلوک سبک

 

این ایده‌ها مواردی بودند که برای استفاده از بلوک سبک در دکوراسیون منزل به ذهنمان رسید. شما نیز ممکن است ایده‌هایی در این زمینه داشته باشید یا قبلا آن‌ها را اجرا کرده باشید. خوشحال می‌شویم که پیشنهادات شما را در بخش نظرات دریافت کنیم تا با سایر دوستان در میان بگذاریم.

در اینجا می توانید محصولات ما در رابطه با انواع بلوک ساختمانی را مشاهده کنید.

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X