ایده‌های برتر برای طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

ایده‌های برتر برای طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ برای بسیاری از افراد به یک چالش بزرگ تبدیل شده است و اکثر آنها در وب‌سایت‌های اینترنتی به دنبال طراحی‌های جدیدی هستند که بتوانند بخش‌های داخلی و خارجی ساختمان را با توجه به مدهای برتر روز تغییر دهند. طراحی دکوراسیون داخلی سال 2018 از این لحاظ اهمیت پیدا می‌کند که هر ساله یک رنگ به عنوان رنگ سال معرفی می‌شود و طراحان تلاش می‌کنند که از این رنگ در ایده‌های خود استفاده کنند.

در این مطلب به چند مورد از ایده‌های برتر برای طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ اشاره خواهیم کرد و آنها را به همراه تصویر معرفی می‌کنیم. پس با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

 دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ ؛ از آشپزخانه تمام سفید رنگ استفاده کنید

شاید استفاده از رنگ سفید و گفتن در مورد زیبایی‌های آن تکراری باشد، اما بر طبق گفته‌های طراحان دکوراسیون رنگ‌های سفید و روشن در سال جدید نیز بخش اصلی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ را تشکیل می‌دهد و امکان ترکیب کردن آنها با رنگ‌های کرم، آبی و خاکستری وجود دارد. ترکیب رنگ سفید با رنگ‌های دیگر به دل می‌نشیند و در سال 2018 می‌توان از الگوهای مختلف آن بهره برد.

آشپزخانه تمام سفید رنگ در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

 از سینک‌های سفید رنگ و از جنس استنلس استیل استفاده کنید

استفاده از سینک‌هایی با رنگ‌های تیره‌تر ممکن است جذابیت داشته باشد، اما در چند وقت اخیر شاهد عدم استفاده از رنگ‌های مسی هستیم و اغلب طراحان دکوراسیون جنس استنلس استیل را ترجیح می‌دهند. البته برای سینک‌های ظرفشویی می‌توانید از روکش‌های سنگی و پلاستیکی سفید رنگ بهره ببرید که علاوه بر زیبایی، طول عمر آن را نیز افزایش می‌دهد.

سینک در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

 از پرده‌های جدید و چاپی برای نقطه کانونی استفاده کنید

برای مدت‌های طولانی وظیفه ایجاد نقطه کانونی به دیوار و رنگ‌آمیزی آن محول می‌شد، اما با تحول در حوزه چاپ و تولید پرده‌های چاپی شرایطی فراهم شده است که طراحان می‌توانند از آنها برای ایجاد نقاط کانونی استفاده کنند. اگر می‌خواهید دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ را به شکل مناسبی دنبال کنید، استفاده از پرده چاپی را فراموش نکنید. از لحاظ تنوع، پرده‌های چاپی نسبت به پرده‌های معمولی بهتر هستند و طرفداران بیشتری نیز دارد.

پرده های چاپی در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

 از هنر کلمات غافل نشوید

شاید برای بسیاری از افراد استفاده از تابلوهای نقاشی و قاب‌های عکس جذابیت داشته باشد،  پیش‌بینی می‌شود که این مفهوم در سال‌های اخیر دچار نوعی سردرگمی شده و طراحان دکوراسیون ترجیح می‌دهند که در سال جدید به دنبال راه‌های استفاده از کلمات معنادار و نوشته‌های زیبا باشند. داشتن یک نوشته به سبک‌های هنری جدید می‌تواند جذابیت اتاق نشیمن را بهبود بخشد.

هنر کلمات در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

 عناصر معماری تصادفی جذابیت خلق می‌کنند

دکوراسیون مدرن ما را به سمت نظم در اجزا و قرار دادن آنها در محل‌های مشخص شده سوق می‌دهند، این در حالی است که در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی می‌شود که از الگوهای تصادفی بیشتر استفاده شود. هنری چیدن وسایل به صورت خلاقانه و بدون الگوی قبلی می‌تواند شگفت‌انگیز و جالب باشد. اگرچه نمی‌توان از ظرفیت بالای نظم در تجهیزات برای زیبایی چشم‌پوشی کرد، اما خلاقیت در طراحی برای بینندگان جالب است.

عناصر معماری در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

 رنگ‌های تیره را با عناصر تزیینی امتحان کنید

به‌احتمال‌زیاد در سال‌های قبل استفاده از رنگ‌های تیره برای شما جذابیت چندانی نداشته است اما در سال جدید طراحان دکوراسیون تصمیم گرفتند که از عناصر تزیینی برای بالا بردن سطح آنها کمک بگیرد. استفاده از این هنر چندان سخت نیست و با استفاده از چند وسیله تزیینی و سلیقه زنانه می‌توانید طراحی‌های زیبایی داشته باشید.

رنگ تیره در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

از رنگ‌های یکپارچه در کابینت آشپزخانه استفاده کنید!

اگرچه کاربرد رنگ سفید در آشپزخانه جذاب مناسبی به نظر می‌رسد، ولی می‌توان با کمی خلاقیت و استفاده از رنگ‌های یکپارچه به سمت رنگ‌های گرم و جذاب حرکت کرد و یک تصویر دلنشین به وجود آورد. به‌عنوان‌مثال رنگ‌های نقره‌ای و خاکستری در طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ نقشه غیرقابل‌انکار خواهند داشت. اگر دوست دارید از این ایده استفاده کنید از متعلقات کابینت با رنگ تیره و برجسته استفاده کنید تا زیبایی آنها بیشتر به چشم بیاید.

رنگ یکپارچه در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

در تجهیزات خود از برنج و برنز استفاده کنید

یکی از موادی که در بسیاری از وسایل و تجهیزات پادشاهان و کلاسیک کاربرد داشت، ماده فلزی برنج یا برنز بود. در سال جدید می‌توانید بخشی از کابینت‌های آشپزخانه و مبلمان اتاق نشیمن با این فلز زیبا پوشش دهید و در لوازم آشپزخانه از آنها استفاده کنید. مراقبت از برنج و جلوگیری از سیاه شدن آنها کمی سخت است، اما سعی کنید همیشه آنها را تمیز کنید.

برنز در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

چینی و سفال هنوز هم طرفداران زیادی دارند

شاید در فرهنگ غربی و سایر کشورهای دنیا به مانند کشورهای شرق آسیا از ظرفیت ظروف چینی و سفال استفاده نشود. داشتن وسایل دست ساز یا نقاشی شده به همراه ظروف سفالی و چینی ایده جالبی به نظر می‌رسد که می‌تواند شما را در طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ کمک کند. اگرچه در دنیای مدرنی هستیم، اما هنوز هم سبک‌های کلاسیک و سنتی طرفداران خاص خود را دارند.

چینی و سفال در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

تابلوها همچنان نقشی پررنگ دارند

در حالی که استفاده از تابلو نقاشی و قاب عکس در دکوراسیون از سال‌های قبل روند رو به رشدی داشته است، پیش‌بینی می‌شود این وسایل در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ نقشی پررنگ را ایفا کنند و از آنها برای پوشش دادن فضاهای مختلف استفاده شود. چیدن تابلوها به صورت نامنظم و تغییر دادن محل آنها به صورت مرتب، باعث می‌شود که بخش مورد نظر همیشه جدید به نظر برسد.

[irp posts=”17408″ name=”طراحی دکوراسیون به کمک قاب عکس و نقاشی”]

تابلوها در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

سرویس مبلمان یکپارچه و با رنگ روشن انتخاب کنید

از حدود ۷۰ سال پیش استفاده از مبلمان با طراحی‌ها و منحنی‌های منحصربه‌فرد روند رو به رشدی داشته است. اما طراحی دکوراسیون در سال جدید نشان می‌دهد که استفاده از مبلمان یکپارچه و با رنگ روشن به عنوان ایده‌ای جذاب شناخته می‌شود و طراحان سعی می‌کنند از آن نهایت استفاده را ببرند.

سرویس مبلمان در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

از طرح‌های چاپی برای روکش مبلمان کمک بگیرید

شاید اگر به دنبال طراحی دکوراسیون در سال‌های گذشته بودید، استفاده از این ایده چندان جالب به نظر نمی‌رسید. اما در سال جدید و به لطف پیشرفت در حوزه تکنولوژی چاپ می‌توان الگوهای رنگی و متنوع بسیاری چاپ کرد و از آن‌ها در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ بهره برد. یک ترکیب بهاری جدید پیدا کنید و با توجه به دکوراسیون منزل خود آنها را بر روی پارچه‌ها چاپ کنید.

طرح چاپی در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

رنگ‌های سیاه و سفید را با هم ترکیب کنید

ترکیب کلاسیک سیاه و سفید و شاید الگوهای راه راه هنوز هم از جذابیت‌های بالایی برخوردارند و در برخی از سبک‌های برجسته به کار می‌رود. از یک پارچه کتانی ساده استفاده کنید و به کمک آن الگوهای زیبا از دو رنگ سیاه و سفید به وجود بیاورید. شما می‌توانید از حوله و سایر وسایل منزل برای ترکیب بندی رنگ بهره ببرید.

رنگ سیاه و سفید در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

سنگ‌های شگفت‌انگیز

اگر چه در گذشته بیشتر سنگ مرمر به رنگ سفید استفاده می‌شود، اما در حال حاضر می‌توان سنگ های به رنگ خاکستری و حتی سبز استفاده کرد و آنها را به یک نقطه قوت طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ تبدیل کرد. این موارد زیبا و طبیعی باعث می‌شود که طراحی دکوراسیون دارای یک نوع بافت و عمق شود که بسیار مدرن و تازه به نظر می‌رسد.

سنگ طبیعی در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸ و دریافت ایده‌های جذاب و سفارش محصولات مختلف با ما در تماس باشید.

[irp posts=”18946″ name=”17 راهکار عالی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک”]

tamep2