طراحی سینمای خانگی در طراحی مدرن متناسب با هر بودجه اي

سینمای خانگی

سینمای خانگی یکی از جذابیت های مدرن در خانه ها و طراحی داخلی برای افرادی است که علاقه مند به ديدن فيلم هاي زيبا در کنار اعضای خانواده هستند، فیلم های اکشني كه قلب ما را به تپش مي اندازند، فيلم هاي کمدی رومانتیکي كه احساسات ما بر مي انگيزند. فیلم های ترسناکي كه براي نديدن صحنه هاي آن هركاري مي كنيم. همه ما به دفعات فيلم هاي مورد علاقه‌مان را تماشا كرده ايم و از دیدن آنها لذت برده ایم .

اما به جای دیدن آنها در تلویزیون کوچک، چرا يك سينماي خانگي مناسب براي خودمان تهيه نمي كنيم؟ شايد یک رویای غیر ممکن به نظر برسد، اما تهيه سینمای خانگی، راحت تر از آن چيزي است كه شما فکر می كنيد. بودجه شما مهم نیست، با هر بودجه اي امكان طراحي یک فضای مناسب براي ديدن فيلم ها وجود دارد به طوريكه شب هاي شما به یاد ماندنی شود.

در مطلب زير با در نظرگفتن سه سطح بودجه مختلف، سعي كرديم به بهترين شكل نيازهاي شما را برآورده كنيم.

سینمای خانگی
سینمای خانگی

بودجه اي بين 500 هزار تا 10 ميليون تومان

اگر پول زيادي براي تهيه يك اتاق مخصوص تلويزيون نداريد، می توانید با در نظر گرفتن چند نكته ساده اتاق نشیمن را به مكاني براي ديدن فيلم هاي جذاب تبديل كنيد.

برای آماده كردن اتاق نشیمن رويايي خود، يك رشته لامپ چشمك زن تهيه كنيد به طوريكه نور آن، محيط صميمي و گرمي را ايجاد كند. حتما پوستر فيلم هاي مورد علاقه‌تان را نزديك آنجا نصب كنيد. از بالش راحت و پتوي گرم و نرم استفاده كنيد. با اين اقدامات شما احساس نزديكي و راحتي بيشتري با هنرپيشه مورد علاقه تان خواهيد كرد. چند ظرف پاپ كردن ارزان قيمت تهيه كنيد تا هنگام تماشاي فيلم احساس نزديكي بيشتري به تماشاي يك فيلم در سالن سينما داشته باشيد. اگر به دنبال يك صدای بلند و خوب هستيد كه گوش خراش نباشد، یک بلندگوی ساندبار خريداري كرده تا هنگام انفجار در فيلم هاي اكشن حس خوبي به شما القا كند. اگر بودجه شما اجازه می دهد سیستم پخش تلويزيون و DVD خود را ارتقا دهيد. براي بهتر ديدن تصاوير يك تلويزيون HD و سيستم پخش بلوري (bluray) مناسب است.

تا جايي كه بودجه شما اجازه مي دهد قدمهاي كوچك ولي موثر برداريد.

سینمای خانگی
سینمای خانگی

بودجه اي بين 10 ميليون تومان الي 20 ميليون تومان

اگر به دنبال يك سینمای خانگی درجه یک هستيد اما نمي خواهيد پول بسيار زيادي هزينه كنيد، مي توانيد هر يك از اتاق هاي خانه را با مقداري تغييرات به اين كار اختصاص دهيد. نقاشي اتاق را مطابق سليقه خود با رنگ تيره تغيير دهيد. با نصب يك حايل (پرده، پارتيشن) مي‌توانيد جلوي نورهاي ناخواسته را گرفته و تاريكي مورد نظر خود را بدست آوريد. همچنين با اين كار از ورود صداهاي مزاحم و خروج صداي فيلم جلوگيري مي كنيد.

برای اینکه احساس كنيد خودتان در صحنه فیلم حضور داريد، بلندگوها را درون سقف و ديوارهاي اتاق نصب كنيد. یک تلویزیون بزرگ یا یک پروژکتور مقرون به صرفه خريداري كنيد و در صورتي كه بودجه تان اجازه مي دهد از يك پرده نمايش براي ارائه تصاوير استفاده كنيد. با قرار دادن چند صندلی بزرگ، يك اتاق شیک و مجلل براي تماشاي فيلم آماده كنيد. يك محل براي خوراكي هاي خود آماده كنيد و يك سيستم پاپ كرن ساز تهيه كنيد. یک یخچال کوچک خريداري كنيد تا نوشيدني هاي شما را خنك نگهدارد. شما حتی می توانید يك پرده در ديوار نصب كنيد كه پوستر فيلم را براي حاضرين نشان دهد.

سینمای خانگی
سینمای خانگی

بودجه اي بين 40 ميليون تومان الي 150 ميليون تومان

اگر زمان زيادي را صرف تماشای فیلم مي كنيد و یا در شب هاي زيادي از مهمانان خود براي تماشاي فيلم پذيرايي مي كنيد و همچنين توانايي مالي زيادي داريد، قطعا فرد مناسبي برای ساخت یک سينماي خانگي كامل و بي بديل هستيد. مي توانيد اين اتاق را در زير زمين و يا يكي از اتاق هاي خانه آماده كنيد. اين اتاق ها براي تبديل شدن به سينماي خانگي نياز به بازسازي خواهند داشت. با ساختن چنين مكاني مطمئن باشيد شب هاي تعطيل با درخواست هاي دوستان براي آمدن به خانه خود مواجه خواهيد شد.

با اضافه کردن بلندگوهای فراگير ساراند و ديوارهاي تیره رنگ يك مجموعه بي‌نظير براي فیلم های مورد علاقه تان آماده مي كنيد. با قرار دادن بلندگوها در ديوار و سقف، شما مي توانيد صداها و موسيقي فيلم را احساس كنيد. يك نور باريك در كف و ديوارها به شما تجربه حضور در يك سالن تئاتر و سينماي باشكوه را خواهد داد. مي توانيد دقيقا مانند يك سالن سينما صندلي هايي به صورت رديفي قرار دهيد تا تجربه حضور در سالن سينما كامل شود. یک پروژکتور به همراه نصب حرفه اي پرده نمايش روي ديوار، موجب نمايش شخصيت محبوب شما به طور واقعي خواهد شد. تماشاي یک فیلم بدون تنقلات امكان پذير نيست. یک مكان مناسب برای نوشیدنی ها و تنقلات و دستگاه پاپ كرن تهيه كنيد.

در اين مطلب راه هاي تهيه یک سینمای خانگی متناسب با بودجه شما ارائه شد. به مسائل مهم توجه داشته باشید: صندلی راحت، صفحه نمایش خوب، سیستم صوتی و تنقلات مورد علاقه تان و البته پاپ كرن.

تحریریه به تام