بازسازی منزل عید خود را هم اکنون آغاز کنید

بازسازی منزل عید خود را هم اکنون آغاز کنید

بازسازی منزل عید یکی از چالش‌هایی است که بسیاری از خانواده‌ها آن را با خانه تکانی عید و تغییر دکوراسیون خانه در این ایام اشتباه می‌گیرند. این در حالی است که بازسازی منزل شامل تغییر برخی از تجهیزات و یا تعمیر برخی دیگر از قسمت‌های ساختمان است که ممکن است همراه با تغییر دکوراسیون داخلی نیز باشد. در مطالب قبل به خدمات بازسازی منزل توسط کلینیک ساختمانی به تام اشاره کردیم و در جریان آن نشان دادیم که در هر مرحله چه قسمتی از فضای داخلی ساختمان تغییر می‌کند.

اما به طور ویژه در این مطلب بازسازی منزل عید را به صورت مرحله به مرحله ذکر خواهیم کرد و به شکلی نشان خواهیم داد که هم خود شما و هم تیم‌های بازسازی منزل امکان استفاده از آن را داشته باشند.

بازسازی منزل عید چرا الان؟!

اولین سوالی که احتمالاً در ذهن شما شکل گرفته، زمانبندی انجام بازسازی منزل عید در چند ماه مانده به آن است. شاید بسیاری از شما با ما در این زمینه موافق نباشید و اعتقاد داشته باشید که زمان الان برای انجام بازسازی خانه زود است. گروه ما برای عنوان کردن این مطلب دلایل خاص خود را دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • احتمال دارد که فرایند طراحی و انجام بازسازی خانه بیش از چند ماه به طول بکشد؛
 • احتمال دارد به دلیل وضعیت بازار پیدا کردن برخی از تجهیزات منزل امکان‌پذیر نباشد؛
 • احتمال دارد که حوادث و اتفاقات غیر مترقبه، روند بازسازی را با تأخیر مواجه کند؛
 • احتمال دارد که در ایام نزدیک به عید قیمت وسایل منزل رشد چشمگیری داشته و از بازسازی آن منصرف شوید؛
 • برای کسانی که از تیم‌های بازسازی منزل استفاده می‌کنند، به احتمال زیاد پیدا کردن یک گروه بیکار غیر ممکن باشد.

پس می‌توان نتیجه گرفت که انجام بازسازی منزل در این برهه زمانی می‌تواند ایده خوبی باشد. پس در ادامه انجام این کار را در چند مرحله با ذکر جزئیات نشان خواهیم داد.

یک دیدگاه کلی از فرآیند بازسازی خانه داشته باشید

فرایند بازسازی منزل عید به دو صورت انجام می‌گیرد. در یک حالت خود شما فرآیند بازسازی را انجام می‌دهید و در حالت دیگر از تیمهای متخصص استفاده می‌کنید. اگر خود شما این وظیفه را بر عهده می‌گیرید، از قبل با یک تیم طراحی دکوراسیون هماهنگ کنید تا الگوهای مختلف را با توجه به سلیقه شما پیشنهاد دهند و طرح سه بعدی آن را در اختیار شما قرار دهند. این موضوع باعث می‌شود که دیدگاه کلی نسبت به دکوراسیون داخلی و روند بازسازی خانه خود داشته باشید. اگر کار را به یک تیم، مانند تیم بازسازی به تام واگذار کنید، مطمئن باشید که آنها شما را از تمامی مراحل و مصالح استفاده شده در جریان هرکدام آگاه می‌کنند.

در گام اول به سراغ بازسازی دیوار خانه بروید

اگر تاکنون شاهد روند بازسازی خانه در سایر ساختمان‌ها نبوده‌اید، معمولاً اولین گام با تعمیر و بهبود وضعیت دیوارها انجام می‌گیرد و سپس به سراغ سایر قسمت‌ها می‌روند. برای دیوار از گزینه‌های مختلفی مانند رنگ آمیزی، پوشش‌های خاص، کاغذ دیواری یا حتی سنگ تزیینی استفاده می‌شود. در گام اول به سراغ اتاق نشیمن می‌رویم.

بازسازی دیوار اتاق نشیمن

فرایند بازسازی دیوار اتاق نشیمن احتمالاً شامل رنگ آمیزی مجدد آن یا حتی استفاده از کاغذ دیواری است. در مورد رنگ آمیزی، در ابتدا باید طرح دکوراسیون کلی منزل خود را در نظر بگیرید و سپس برای آن یک رنگ مناسب انتخاب کنید. اما اگر پیشنهاد شما استفاده از کاغذ دیواری است و قبلاً از کاغذ دیواری در اتاق نشیمن خود استفاده کرده‌اید، می‌توانید از تعویض کاغذ دیواری یا از تعمیر کاغذ دیواری استفاده کنید که هر دو گزینه به راحتی قابل انجام است.

بازسازی دیوار آشپزخانه

پوشش اصلی استفاده شده در آشپزخانه‌ها، کاشی است که به منظور جلوگیری از تأثیر رطوبت و چربی بر بافت دیوار انتخاب می‌شود. در برخی موارد نیز بازسازی دیوار آشپزخانه با استفاده از رنگ‌های ضد آب انجام می‌گیرد که از نفوذ رطوبت جلوگیری می‌کنند. اگر به دنبال تنوع در رنگ دیوار آشپزخانه هستید، استفاده از رنگ گزینه بهتری است. اما اگر به دنبال یک طراحی دائمی با طول عمر بالا هستید، بهتر است کاشی‌های مختلف را امتحان کنید.

بازسازی دیوار اتاق خواب

بهترین گزینه برای بازسازی دیوار اتاق خواب، استفاده از پوشش رنگی با نمای ساده است. در مورد اتاق خواب نیازی به پوشش‌های گران قیمت و با تنوع رنگی بالا ندارید و می‌توانید از طرح‌های ساده‌تر استفاده کنید. حتی اگر قبلا از کاغذ دیواری در این مورد استفاده کرده‌اید، حتی الامکان از تعمیر کاغذ دیواری برای این مورد استفاده کنید.

بازسازی دیوار سرویس بهداشتی و حمام

مهم‌ترین پوشش در دیوار سرویس بهداشتی و حمام، کاشی است که هم طول عمر بالایی دارد، هم در برابر نفوذ رطوبت مقاوم است و هم در شستشوی طولانی مدت دچار مشکل نمی‌شود. استفاده از گزینه تعمیر دیوار سرویس بهداشتی و حمام بسیار سخت است و احتمالاً نتیجه نخواهد داد. بهتر است در جریان بازسازی منزل عید کاشی‌های حمام و سرویس بهداشتی را تعویض کنید.

بازسازی کف منزل

اگر مراحل قبل را انجام داده باشید، در این مرحله از بازسازی منزل باید به سراغ بازسازی کف منزل خود بروید و گزینه‌های مختلف را با توجه به محل آن به کار ببرید. در مورد کف خانه گزینه‌هایی مانند سرامیک پرسلان، موزائیک، سرامیک سایز بزرگ، پارکت، و بتن قابل استفاده است که هر کدام از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارد. سعی کنید مراحل بازسازی کف خانه را در مرحله زیر انجام دهید:

بازسازی کف اتاق نشیمن

گزینه‌هایی که در بند قبلی اشاره شد، همگی در مورد کف اتاق نشیمن قابل کاربرد هستند و استفاده از آنها نتایج مثبتی می‌دهد. با توجه به گزینه‌هایی که از قبل در کف اتاق به کار برده‌اید؛ راهکارهای زیر برای بازسازی کف اتاق نشیمن پیشنهاد می‌شود:

 • اگر کف قبلی اتاق از سرامیک باشد: معمولاً سرامیک پرسلان و سرامیک سایز بزرگ تعمیر نمی‌شوند و بهترین گزینه برای این اتاق، تعویض سرامیک‌ها با سرامیک‌های جدید و متنوع است.
 • اگر کف قبلی اتاق از بتن باشد: خوشبختانه بتن با استفاده از تکنیک کفسابی تقریباً همان حالت اولیه خود را پیدا می‌کند و اگر می‌خواهید هزینه خود را کاهش دهید، در بازسازی اتاق نشیمن خود از همین روش استفاده کنید.
 • اگر کف اتاق از پارکت باشد: برای کسانی که در کف منزل خود از پارکت استفاده می‌کنند، تعمیر پارکت می‌تواند بهترین گزینه ممکن باشد. در این حالت بدون اینکه هزینه زیادی متحمل شوند، می‌توانند بازسازی منزل خود را انجام دهند.
 • اگر کف اتاق از موزائیک باشد: معمولاً موزائیک تقریباً هم مانند سرامیکها هستند و گزینه تعمیر در مورد آنها قابل استفاده نیست. اما اگر تنها چند مورد از آنها دچار شکستگی شده باشد، با استفاده از چسب می‌توان بازسازی کف اتاق نشیمن را انجام داد.

بازسازی کف آشپزخانه

بر خلاف اتاق نشیمن، گزینه‌های ما برای کف آشپزخانه محدودتر هستند و معمولاً از سرامیک به عنوان اصلی‌ترین و تنها گزینه آن استفاده می‌شود. موزائیک ها از لحاظ ظاهری مناسب نیستند، بتن در آشپزخانه کاربرد ندارد و پارکت‌ها در برابر رطوبت مقاوم نیستند. بنابراین در بازسازی کف آشپزخانه بهتر است به سراغ تعویض سرامیک‌ها بروید و یک رنگ مطابق با دکوراسیون داخلی کلی انتخاب کنید.

بازسازی کف سرویس بهداشتی و حمام

اگرچه در کف سرویس بهداشتی و حمام خبری از چربی موجود در آشپزخانه نیست، اما رطوبت آن باعث می‌شود که بهترین گزینه ممکن برای حمام سرامیک باشد. سرامیک پرسلان به دلیل لعاب ماندگار و زیبای خود در این مورد بهترین گزینه است و بهتر است در بازسازی کف سرویس بهداشتی و حمام به استفاده از سرامیک فکر کنید.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

سرامیک اسلب سرامیک سایز بزرگ

سرامیک سایز بزرگ پرسلانی کد BR89-P52JA624

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

سرامیک اسلب سرامیک سایز بزرگ

سرامیک سایز بزرگ پرسلانی کد BR89-P52JA623

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

سرامیک اسلب سرامیک سایز بزرگ

سرامیک سایز بزرگ پرسلانی کد BR89-P52JA621

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

ساده ترین و ایمن ترین راه گرفتگی لوله فاضلاب استفاده از پودر رختشویی است.

بازسازی کف اتاق خواب

اگرچه در کف اتاق خواب نیازی به انجام کارهای زیبایی و پیچیده نیست، اما در این مورد می‌توانید از تمامی شیوه‌های مربوط به اتاق نشیمن استفاده کنید. البته، در اتاق خواب انجام تعمیرات گزینه بهتری است و اگر کف قبلی اتاق خواب از جنس پارکت یا موزائیک باشد، بهتر است به فکر تعمیر کف اتاق خواب خود باشید و هزینه چندانی بر خود تحمیل نکنید.

بازسازی دکوراسیون داخلی خانه

اگر شما یا تیم‌های بازسازی خانه مراحل قبل را انجام داده باشید، الان می‌توان ادعا کرد که منزل شما برای چیدن وسایل و انجام دکوراسیون داخلی آن آماده است. از این مرحله به بعد باید به فکر تعویض کردن برخی از وسایل و یا تمیز کردن و استفاده مجدد از آنها باشید. در این مورد، آشپزخانه و سرویس بهداشتی از جزئیات بیشتری برخوردار هستند و بازسازی اتاق نشیمن از لحاظ زیبایی اهمیت بیشتری دارد.

بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

قبل از هر چیزی به سراغ بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه بروید و ببینید که کدام یک از تجهیزات آشپزخانه نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. ابتدا از کابینت‌ها شروع کنید:

 • کابینت‌ها: اگر از طرح و رنگ کابینت‌های قبلی خود راضی هستید و تنها در چند مورد دچار مشکل شده‌اند، تعمیر کابینت بهتر است و هزینه کلی بازسازی منزل عید شما را کاهش می‌دهد. اما اگر به دنبال یک دکوراسیون داخلی جدید هستید و می‌خواهید که ساختار کلی را تغییر دهید، در این حالت می‌توانید کابینت‌های جدیدی را سفارش دهید که با دکوراسیون داخلی جدید شما همخوانی داشته باشد.
 • نورپردازی: در مطالب قبلی به نورپردازی کابینت آشپزخانه مدرن پرداختیم و نشان دادیم که با استفاده از چه تجهیزاتی می‌توان این کار را انجام داد. در مورد نورپردازی توصیه ما این است که از یک سیستم جدید و سالم مانند آباژور رومیزی استفاده کنید تا هم به زیبایی محیط کمک کرده باشید و هم از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • تجهیزات آشپزخانه: تعویض یا تعمیر یخچال و فریزر، اجاق گاز، گاز صفحه‌ای، هود آشپزخانه، مایکروفر و مواردی از این قبیل، به سالم بودن تجهیزات و سلیقه شما بستگی دارد. اما به طور کلی پیشنهاد ما این است که در بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه، هزینه‌های خود را بالا نبرید و ترجیحا از همین تجهیزات قبلی خود استفاده کنید. اما اگر از لحاظ عملکرد و بازدهی دچار مشکل هستند، تعویض تجهیزات آشپزخانه در بازسازی منزل عید راهکار بهتری است.
 • سینک و شیرآلات: سینک و شیرآلات آشپزخانه در زیبایی آن نقش مهمی دارد و معمولاً در هر مرحله از بازسازی توصیه می‌شود که همه آنها تعویض شود. معمولاً در طول زمان سینک‌ها دچار جرم می‌شوند و شیر آلات عملکرد اولیه خود را از دست می‌دهند. پس بهتر است در بازسازی دکوراسیون داخلی و آشپزخانه خود این دو مورد را تعویض کنید.
 • استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

   

  ست شیرآلات kig مدل پلاسیو کروم

  ست شیرآلات kig مدل پلاسیو کروم

   

   

  [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

   

  ست شیرآلات kig مدل پلاسیو سفید

  ست شیرآلات kig مدل پلاسیو سفید

   

   

  [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

   

  ست شیرآلات kig مدل کرملین سفید

  ست شیرآلات kig مدل کرملین سفید

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

بازسازی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

با اتمام بازسازی آشپزخانه، اکنون زمان آن رسیده که به سراغ بازسازی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن خود بروید و بخش‌های مختلف آن را تغییر دهید. بهتر است کار خود را با چیدن سرویس مبلمان شروع کنید تا یک الگوی کلی برای دکوراسیون خود داشته باشید:

 • سرویس مبلمان: در مورد سرویس مبلمان پیشنهادات مختلفی وجود دارد که برخی از آنها تعویض سرویس و برخی نیز تعمیر سرویس مبلمان را پیشنهاد می‌دهند. هر دو مورد برای شما قابل اجرا هستند و این شرایط مالی شماست که بر نتیجه نهایی کار تأثیر گذار است. البته پیشنهاد ما این است که اگر سرویس مبلمان می‌تواند برای چند وقت دیگر کار کند، نسبت به تعمیر آنها اقدام کنید و تنها چیدمان آنها را تغییر دهید.
 • فرش و کفپوش: انتخاب فرش و کفپوش برای اتاق نشیمن الزامی نیست، اما ممکن است برخی از خانواده‌ها از فرشهای یا از گلیم فرش‌ها در این مورد استفاده کنند. اگر در بازسازی کف اتاق نشیمن از سرامیک یا پارکت استفاده کرده‌اید، استفاده از فرش و کفپوش پیشنهاد نمی‌شود.
 • نورپردازی: نورپردازی اتاق نشیمن از بالاترین اهمیت ممکن برخوردار است و در جریان بازسازی منزل عید باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید. آباژورها بهترین گزینه ممکن برای نورپردازی اتاق نشیمن هستند که می‌توانید از آنها به صورت آویزان یا به صورت چراغ دکوراتیو رومیزی استفاده کنید. اگر از سرویس مبلمان استفاده می‌کنید، قرار دادن آباژور ایستاده کنار مبلی می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد.
 • پرده‌ها: جدا کردن پرده‌های تزیینی و شستن آنها بهترین راهکار در بازسازی اتاق نشیمن است. اما اگر در این مورد حساسیت به خرج داده‌اید و رنگ کلی دکوراسیون داخلی را عوض کرده‌اید، بهتر است پرده تزیینی اتاق نشیمن را نیز به مانند آن عوض کنید.

بازسازی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام

در مورد بازسازی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام بهتر است که بیشتر موارد را با استفاده از تعمیر آماده کنید و کمتر به سراغ گزینه تعویض بروید. البته با توجه به اینکه در این مورد بیشتر وسایل چینی هستند، در صورت شکستگی مجبور خواهید بود که برخی از آنها را تعویض کنید:

 • وان حمام و جکوزی: وان حمام و جکوزی به ندرت دچار شکستگی و خرابی می‌شوند و بهتر است که از همان وان‌های قبلی استفاده کنید. اما اگر قصد خرید وان حمام و جکوزی را دارید؛ ابتدا فضای کافی و مناسب برای آن در نظر بگیرید و زیرسازی‌های لازم برای آن را انجام دهید.
 • کابین دوش: کابین دوش نیز قابل تعمیر است و اگر از لحاظ عملکرد مشکلی ندارد، بهتر است همان کابین قبلی خود را استفاده کنید. اگر به جدیداً به دنبال استفاده از کابین دوش هستید، می‌توانید از تیم‌های بازسازی بخواهید که برای شما بسازند و یا از کابین‌های پیش ساخته استفاده کنید.
 • شیرآلات بهداشتی: در مورد شیرآلات بهداشتی بهتر است از همان شیرهای قبلی استفاده کنید، و در صورت شکستگی چاره‌ای جز تعویض شیرآلات بهداشتی نخواهید داشت.

سایر تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی مانند سنگ روشویی، کابینت روشویی و سنگ توالت قابلیت استفاده مجدد را دارند و در صورت امکان از همان گزینه تعمیر وسایل استفاده کنید تا بتوانیم مدت زمان بیشتری از آن بهره ببرید. البته در صورت استفاده از دکوراسیون داخلی جدید، مجبور به تغییر آنها خواهید بود.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل 767

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل 767

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل 727

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل 727

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل 747

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل 747

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

بازسازی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

در آخرین مرحله از بازسازی منزل عید باید به سراغ بازسازی دکوراسیون داخلی اتاق خواب بروید که در این مورد، سرویس خواب و پرده‌ها مد نظر هستند. با توجه به اینکه اتاق خواب کمتر در معرض دید افراد غریبه قرار می‌گیرد، بهتر است تا حد امکان از همان طراحی قبلی خود استفاده کنید و در صورت داشتن مشکل، نسبت به تعمیر آنها اقدام کنید.

در مورد نورپردازی اتاق خواب نیز می‌توانید از آباژورهای ایستاده و آباژور رومیزی استفاده کنید که انتخاب آنها با توجه به سلیقه شماست.

اگرچه بازسازی منزل عید می‌تواند وقت‌گیر و هزینه بر باشد، اما با اجرای راهکارهای فوق می‌توانید روند آن را با سرعت بیشتری انجام دهید. در صورت نیاز با گروه به تام در تماس باشید تا خدمات بازسازی منزل شما را برعهده بگیرند.

مطالعه این خدمت را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

   درخواست کالا و خدمات ساختمانی

خدمات نصب تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

tamep2