7 نکته مهم در طراحی فضای سبز خانه

7 نکته مهم در طراحی فضای سبز خانه |فروشگاه اینترنتی مصالح ساختمانی به تام

اگر شما هم در حال حاضر به فکر طراحی فضای سبز خانه تان هستید با رعایت این نکات می توانید با طراحی حرفه ای فضای سبز ،بهترین لحظات را در کنار خانواده و دوستان خود سپری کنید .

1.در ابتدا برای نور پردازی باغ یا فضای سبز باید مسیر سیم کشی به دقت مشخص گشته و جای مناسبی برای نصب کابل ها تعبیه گردد. بهترین گزینه برای نور پردازی فضاهای باز و فضا های سبز استفاده از چراغ های آفتابی ( چراغ هایی که در طول روز انرژی نور خورشید را جذب کرده و در شب منتشر می کنند ) می باشد .

2. اگر می خواهید آب نما یا استخر در فضای سبز ساخته شود باید امکان گود برداری و لوله کشی آب بررسی شود .

3.به منظور آب یاری گیاهان فضای سبز مخزنی را در نقطه ای مناسب قرار دهید . سیستم های جدیدی برای آبیاری گیاهان طراحی شده است به گونه ای که از رطوبت خاک برای آب رسانی استفاده می کنند . هدف آن ها صرفه جویی در مصرف آب است .

 

طراحی فضای سبز خانه|فروشگاه اینترنتی مصالح ساختمانی به تام
طراحی فضای سبز خانه|فروشگاه اینترنتی مصالح ساختمانی به تام

4.افراد بسیاری در فضای سبز خانه خود قسمتی برای نشستن در نظر میگیرند . جنس و چیدمان مبلمان و صندلی و میز های حیاط بهتر است به گونه ای باشد که آفتاب ، گرما و سرما کمترین آسیب را به آن ها برساند .

5.برای اینکه گیاهان مطلوب و متنوعی توانایی رشد در خاک باغچه شما را داشته باشند به میزان مواد مغذی در خاک توجه کنید . به این منظور می توانید مقداری از آن را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دهید .

6.در صورتی که قصد گذاشتن کباب پز یا باربکیو در فضای سبز خانه خود را دارید دقت کنید آن را در مکانی قرار دهید که دود و گرمای حاصل از کار با آن امنیت و آرامش را به خظر نیاندازد

7.شیوه های مختلفی برای شکل دادن به درختان و سبزه های فضای حیاط وجود دارد . مانند قرار دادن درخت ها در یک امتداد یا در آوردن شمشاد ها به اشکال مختلف ( کروی ، مخروطی و …) . همچنین اضافه نمودن فضا هایی برای قدم زدن یا نشستن و بازی کردن مثل پیاده رو سنگی ، دروازه باغ ، نیمکت و تاب می تواند به زیبایی فضای سبز خانه شما بیافزاید .

 

تحریریه به تام