نکات طلایی در خانه تکانی عید

نکات طلایی در خانه تکانی عید

خانه تکانی یکی از برنامه‌ها و رسوم در تعطیلات آخر سال است که معمولاً توسط اکثر خانواده‌ها اجرا می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که در گوشه و کنار شهرهای مختلف شاهد آویزان شدن فرش و یا سایر وسایل منزل از در و دیوار باشید. نزدیک شدن به تعطیلات آخر سال و شروع شدن مراسم خانه تکانی عید ما را بر آن داشت که نکاتی طلایی برای انجام سریع‌تر و به پایان رساندن آن ذکر کنیم با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

 فهرستی از کارهایی که در جریان خانه تکانی باید انجام دهید تهیه کنید!

خانه تکانی همانند سایر فعالیت‌هایی که ممکن است در یک دوره کوتاه مدت انجام دهید، نیاز به برنامه ریزی دارد و با توجه به این که در جریان آن ممکن است با شلوغی‌های متعددی مواجه شوید، سعی کنید یک دفترچه کوچک بردارید و فهرست کارهایی که باید انجام دهید و ترتیب آنها را بنویسید. توجه داشته باشید که کارهای مهم را در اولویت قرار دهید و کارهای کوچک را به سایر اعضای خانواده واگذار کنید.

 از تمیز کردن سطح شروع کنید

کف منزل، روی طاقچه‌ها، روی میز و درآور، سطح روی کابینت‌ها، قسمت اپن آشپزخانه، سقف و دیگر بخش‌های یک منزل محل خوبی برای تجمع گرد و خاک هستند. از طرفی هنگام نظافت روزانه و جارو کردن منزل امکان بلند شدن گرد و خاک و نشستن بر روی صورت وجود دارد. بنابراین به عنوان اولین نقطه آلوده ساختمان می‌توانید خانه تکانی را از این مناطق شروع کنید.

[irp posts=”8750″ name=”روش های تمیز کردن هود آشپزخانه و از بین بردن لکه های چربی هود”]

تمیز کردن سطوح در خانه تکانی عید

به سراغ پنجره‌ها و شیشه‌ها بروید

پنجره‌ها و شیشه دو بخش مهم دیگری هستند که در جریان خانه تکانی باید تمیز شوند. روش اشتباه در تمیز کردن این قسمت‌ها این است که با کف فراوان و با استفاده از شیلنگ آنها را بشورید. این در حالی است که با یک سطل پلاستیکی کوچک به کمک کمی آمونیاک یا الکل می‌توانید یک محلول شوینده قوی بسازید و قسمت‌های مختلف پنجره را با سرعت بالا و با کمترین مصرف آب تمیز کنید. می‌توانید برای تمیز کردن بهتر، یک قاشق مایع شوینده نیز به این محلول اضافه کنید.

تمیز کردن شیشه ها در خانه تکانی عید

شستشوی مبلمان؛ پیچیده و حساس

سرویس مبلمان منزل با توجه به وضعیت مالی و سطح فرهنگی افراد ممکن است از مواد مختلفی ساخته شده باشد و همین موضوع نظافت کردن آنها در جریان خانه تکانی عید را مشکل می‌کند. اگر در منزل خود از مبل‌های با روکش چرمی یا مخمل استفاده می‌کنید، بهتر است با کمک یک برس پارچه‌ای آنها را تمیز کنید و سپس آن را جارو بکشید. اما برای مبلمان چوبی توصیه می‌شود که یک محلول پاک‌کننده طبیعی درست کنید و فرآیند خانه ‌تکانی را کامل کنید.

شستشوی مبلمان در خانه تکانی عید

در مورد ساخت یک شوینده طبیعی می‌توانید نصف قاشق چای خوری روغن زیتون را با یک پیمانه از سرکه یا آبلیمو ترکیب کنید و آنها را در یک ظرف اسپری مخصوص یا ظرف اسپری شیشه شور بریزید. محلول بدست آمده را به خوبی تکان دهید و بر روی سرویس مبلمان بپاشید. در نهایت با استفاده از یک پارچه آنها را تمیز کنید.

تعویض یا شستشوی سرویس بهداشتی

در گام بعدی خانه تکانی باید به سراغ سرویس‌های بهداشتی و حمام بروید. توصیه ما این است که اگر تجهیزاتی مانند سنگ توالت یا سنگ روشویی قدیمی و کهنه شده‌اند بهتر است آنها را تعویض کنید و یک سرویس جدید است. اما اگر احساس می‌کنید که نیازی به این کار ندارید و با یک نظافت معمولی می‌توانید آنها را به حالت اول برگردانید، با استفاده از یک شوینده ملایم قسمت‌های مختلف و مخفی آنها را بشورید و در انتهای کار به سراغ درب و پنجره آنها بروید. با یک آبکشی ساده، یک سرویس بهداشتی تمیز تحویل می‌گیرید.

سرویس بهداشتی در خانه تکانی عید

لامپ‌ها را تمیز کنید

لامپ‌ها یکی از تجهیزات منزل هستند که سالی یک بار و در جریان خانه تکانی عید نظافت می‌شود و معمولاً تا سال آینده به حال خود رها می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود که لامپ‌های یکی از کثیف‌ترین وسایل منزل باشد. با استفاده از یک محلول سرکه معمولی و یک پارچه پنبه‌ای سطح لامپ‌ها را به خوبی نظافت کنید و سپس آنها را خشک کنید. توجه داشته باشید که لامپ داغ نباشد و دستتان کاملاً خشک باشد.

تمیز کردن لامپ در خانه تکانی عید

در نهایت، به سراغ تغییر دکوراسیون بروید!

پس از نظافت تجهیزات مختلف و به پایان رساندن خانه تکانی باید به سراغ چیدمان وسایل بروید و توصیه ما این است که برای ایجاد تنوع بیشتر، هر ساله موقعیت مکانی و دکوراسیون وسایل را تغییر دهید. در مورد نحوه تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن، رختکن لباس و سایر قسمت‌های منزل مطالب متعددی در وب‌سایت به تام وجود دارد که با مطالعه آن‌ها می‌توانید الگوهای مختلفی برای منزل خود پیاده کنید.

تغییر دکوراسیون در خانه تکانی عید

ایده‌ها و روش‌های مختلفی برای انجام دادن خانه تکانی و به پایان رساندن آن وجود دارد و موارد فوق تنها بخشی از آنها هستند که نکات اصلی و طلایی در مورد خانه تکانی را شامل می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت ما مراجعه کنید و برای سفارش محصولاتی مانند دستگیره درب، سرویس بهداشتی، وان و جکوزی و سایر تجهیزات آشپزخانه و دکوراسیون با ما در تماس باشید.

[irp posts=”18011″ name=”ایده‌هایی کوچک و مؤثر برای تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن”]


[porto_block id=”17759″ name=”bigsizeceramicrelatedproducts”]

tamep2