چه نوع مبلمانی مناسب طراحی داخلی خانه شماست؟

چه نوع مبلمانی مناسب طراحی داخلی خانه شماست؟|فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام

مبلمان جایگاه بسیار مهمی در اصول طراحی دارد . هنگامیکه دیوارها ، کف ، سقف ، پنجره ها و درها در طراحی معماری ساختمان ، ساخته می شوند ، انتخاب و ترتیب دهی بخش های قابل جابجایی در بین فضاهای ساختمان ، مهمترین کار در طراحی داخلی می باشد . لوازم داخلی با فراهم آوردن آرامش ، کارها را تسهیل می کنند و فضا را قابل زندگی می سازند .

بشر از دیر باز اقدام به ساخت وسایلی نموده است که زندگی او را راحت تر سازد . اولین نمونه های این تلاش ، ساخت ابزارهاست . شاید بتوان ادعا نمود که پس از ابزار ، ساخت وسایل داخل اقامتگاه ، دومین ابتکار و ابداع اوست . بشر مطمئناً کم کم نیاز به محلی مناسب برای نگهداری ابزار خود را احساس نمود که شاید حفره های داخل غارها ، اولین نمونه های این نوع امکانات باشند . اما پس از آن که زندگی شکل متمدن تری به خود گرفت ، انتظار او از وسایل فراتر رفت و او را وادار به ابداع وسایلی نمود که امروزه ، ما آن را مبلمان می نامیم .

مبلمان مناسب طراحی داخلی خانه |فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام
مبلمان مناسب طراحی داخلی خانه |فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام

 

معمولاً طراحان داخلی بین لوازم تجاری و مسکونی تفاوت قائل می شوند . لوازم اداره ها ( سیستم هایی با قطعات مجزا ، صندلی ها ، میزها ) اغلب جزء لوازم خدماتی قرار می گیرند . تفاوت ممکن است در یک شیوه ، دوام و مقاومت حرارتی آن باشد . بعضی از قطعات خدماتی هم در محیط های تجاری و هم در فضاهای مسکونی وجود دارند .

قطعات می توانند به صورت کفی ، مسطح ، حجیم و خطوط آنها به صورت مستقیم ، خمیده ، زاویه دار یا آزاد باشد . آنها علاوه بر ابعاد آزاد می توانند سبک و یا محکم و منسجم باشند . ترکیب آنها می توانند نرم و براق ، نرم وشفاف ، گرم ولوکس یا ناصاف و فشرده باشد . رنگشان در کیفیت ، شفاف یا طبیعی ، سرد یا گرم و یا تیره و روشن است .

نقش مبلمان در طراحی داخلی|فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام
نقش مبلمان در طراحی داخلی|فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام

وسایل با توجه به کیفیت طرحشان می توانند باعث ایجاد و یا صلب رفاه گردند . مانند اینکه اگر صندلی برای بدن راحت نباشد ( خیلی کوتاه و یا خیلی بلند باشد ) برای سیستم بدن نامناسب می باشد . برای بوجود آوردن سودمندی و آرامش در انجام کارهایمان ، لوازم می بایستی برای پاسخ دادن مناسب به نیازهای ما ، با ابعادمان طراحی شوند .

گاهی اوقات کارآیی لوازم بر پایه استفاده صحیح  از آنها می باشد . چیدمان لوازم در داخل اتاق بر اساس چگونگی استفاده از فضا می باشد .

وجود مبلمان ، تا حدودی سطحی از فرهنگ را نشان می دهد . اما داشتن مبلمان به خودی خود ، بر برتری فرهنگی دلالت نمی کند ، بلکه این فرهنگ استفاده از مبلمان است که این گونه بر شیوه زندگی مردم در دوران های مختلف تاثیری متقابل گذاشته است .

مبلمان ممکن است از چوب ، فلز ، پلاستیک و دیگر مواد مصنوعی ، ساخته شود . هر ماده ای دارای نقاط ضعف و قوت می باشد ، که در طراحی می بایستی تشخیص داده شود و قطعات ساختاری مورد استفاده مقاوم ، محکم و پایدار باشند .

مبلمان در طراحی داخلی خانه|فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام
مبلمان در طراحی داخلی خانه|فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام

انواع مبلمان در طراحی داخلی خانه

مبلمان چوبی :

یکی از مواد استاندارد برای اسباب و لوازم ، چوب می باشد . در ساختار چوب ، هنگامیکه در جهت بافت ها فشرده شود ، محکم می شود . اما هنگامیکه فشار عمودی بر بافت وارد شود ، چوب فرو رفته و خرد می شود .

در کشیدگی ، چوب می تواند در مسیرهای بافتی کشیده شود . اما هنگامیکه در زاویه قائمه بافتی  قرار گیرد خرد می شود .

چوب در شکستگی طولی بافت بسیار ضعف دارد .

 

  • مبلمان راحتی|فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام
    مبلمان راحتی|فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام

    مبلمان از جنس فلز :

فلز همانند چوب در برابر کشیدگی و فشار مقاوم است اما رگه های بافتی ندارد .

فلزات اغلب انعطاف پذیرند .

روش های اتصالی فلز همانند چوب می باشد ولی نیم کوب کردن فلز می تواند پیچانده ، چفت و یا پرچ شود  و به جای چسباندن ، جوش داده شود .

  • مبلمان در طراحی داخلی|فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام
    مبلمان در طراحی داخلی|فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام

    مبلمان از جنس پلاستیک :

پلاستیک ماده ای خاص است که می تواند شکل داده شود ، ترکیب شود ، رنگ شود و آنگاه استفاده شود . در نتیجه  امروزه نمونه های فراوان و متغیر مواد پلاستیکی تحت پیشرفت قرار دارند . اما پلاستیک نمی تواند با بکارگیری ترکیب با شیشه ، همانند چوب و فلز مقاوم شود .

جالب آنکه پلاستیک می تواند در فرم های محکم و ساختارهای مقاوم راحت شکل گیرد . به این دلیل است که لوازم پلاستیکی ، اعلب بدون اتصال شامل قطعات مجزا هستند .

مواد مصنوعی جدید که ترکیبی از دوام و انعطاف پذیری هستند بعد از کشیدگی ، ویژگی شکل اصلی شان را به دست می آورند . این ویژگی برای طراحی وسایل جالب می باشند که بدون فشارهای بافتی به عنوان تکیه گاهی برای بدن به حساب می آیند .

بسیاری از لوازم از ترکیب مواد مختلف می باشند مانند صندلی هایی از چوب با چارچوب فلزی و یا نیمکت های پلاستیکی می باشند .

[porto_block id=”17769″ name=”interordecorationrelatedproducts”]

تحریریه به تام