اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ

اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ

اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ

شاید بارها به ذهن شما رسیده باشد که اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ منزل یا مجتمع خودتان را انجام دهید، اما توصیه می‌کنیم که دست نگه دارید و ابتدا این خدمت از گروه کلینیک ساختمانی به تام را مطالعه کنید و سپس در مورد انجام این کار تصمیم بگیرید. بله درست فهمیدید! انجام هر پروژه‌ای نیاز به تخصص و تجربه در این زمینه دارد و شخص نمی‌تواند به صورت سلیقه‌ای و بدون توجه به فاکتورهای مختلف، نسبت به انجام یک کار اقدام کند.

خدمات ساختمانی مختلف و متنوعی در طول فعالیت خود انجام داده‌ایم که اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ نیز یکی از این موارد است و سعی می‌کنیم در این مطلب تمامی فعالیت‌هایی که در یک پروژه انجام می‌دهیم را به صورت یک فهرست در اختیار شما قرار دهیم.

مراحل انجام اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ

زمانی که سفارش انجام یک پروژه یا خدمات به ما در گروه به تام ارائه می‌شود، متخصصین اعضای حرفه‌ای گروه ما به بررسی وضعیت پروژه می‌پردازند و در مورد اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ نیز همین مراحل اجرا می‌شود. در حقیقت، محض تماس کارفرما، به محل پروژه خواهیم رفت و توسط کارشناس ساختمانی و مهندسین سازه به بررسی بخش‌های مختلف آن از لحاظ مالی و از لحاظ زمانی خواهیم پرداخت و نتیجه کار را به صورت یک گزارش در اختیار کارفرما قرار می‌دهید. فهرست زیر، کارهایی هستند که ما در گام‌های اولیه اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ انجام می‌دهیم:

 • بررسی وضعیت پروژه از لحاظ زمانی و مالی
 • ارائه گزارش به کارفرما در مورد مصالح و تجهیزات مورد نیاز
 • تهیه مصالح و انتقال به محل پروژه
 • شروع کار با تسطیح لایه‌های زیرین
 • بتن ریزی و صافکاری
 • تعمیر و رفع مشکلات کف
 • استفاده از روکش اپوکسی برای تکیمل کف سازی و ترمیم کف پارکینگ
 • تمیزکاری، بررسی نهایی و تحویل پروژه به کارفرما

مراحل کامل اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ

بررسی وضعیت پروژه از لحاظ زمانی و مالی

کارشناسان فنی و مسئول بازاریابی و فروش ما در این مرحله به بخش‌های مختلف کف پارکینگ و سایر قسمت‌های آن می‌روند و به بررسی روند انجام کار از لحاظ زمان و همچنین از لحاظ مالی می‌پردازد. انجام این بررسی‌ها در نهایت منجر به یک گزارش می‌شود که در گروه به تام به بحث می‌گذاریم و نتیجه آن در قالب یک گزارش رسمی به کارفرما ارائه می‌دهیم.

ارائه گزارش به کارفرما در مورد مصالح و تجهیزات مورد نیاز

گزارش آماده شده در حال حاضر نسبت به همه شرایط و مصالح و تجهیزات مورد نیاز تکمیل شده است و در حضور کارشناسان گروه، آن را به کارفرما تحویل می‌دهیم. کارفرما نیز ممکن است با توجه به ایده‌هایی که دارد، تغییراتی در گزارش اعمال نمایند و در نهایت کار اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ با مشارکت ما و سلیقه کارفرما شروع می‌شود.

ارائه گزارش از اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ

تهیه مصالح و انتقال به محل پروژه

در مرحله اول لازم است که کلیه مصالح و تجهیزات مورد نیاز تهیه کنیم و به محل پروژه انتقال دهیم. البته خوشبختانه در فروشگاه به تام مصالح مختلف و مورد نیاز برای اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ وجود دارد که عمدتاً از آنها استفاده می‌کنیم. ممکن است به موادی مانند گروت، چسب بتن و مواردی از این قبیل نیاز داشته باشیم که در فروشگاه موجود هستند.

شروع کار با تسطیح لایه‌های زیرین

بعد از انتقال مصالح و تجهیزات به محل پروژه، اگر هدف از انجام کار کف سازی باشد، لازم است که بخش‌های زیرین و عام از لحاظ پستی و بلندی مرتب شده و کاملاً تسطیح شود. بچه‌های گروه تاسیسات با استفاده از تجهیزاتی مانند بیل، کلنگ و مواردی از این قبیل به پستی و بلندی‌های کف ساختمان پرداخته آن را برای انجام مرحله بعد آماده می‌کنیم.

شروع کار اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ با تسطیح لایه زیرین

بتن ریزی و صافکاری

در این مرحله لازم است که بتن مورد نیاز خود را از کارخانه بتن آماده تهیه کنیم و به محل پروژه انتقال دهیم. وظیفه بتن ریزی پروژه کف سازی برعهده گروه تاسیسات به تام است و گروه معماری نیز وظیفه صاف کردن و تنظیم شیوه آن را برعهده خواهند داشت. با انجام بتن ریزی و صافکاری می‌توان گفت که گام مهمی در اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ برداشته‌ایم و باید زمان کافی به آن بدهیم که به طور مورد نظر سفت شود.

تعمیر و رفع مشکلات کف

باید بپذیریم که اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ با یکدیگر متفاوت هستند. مراحل قبل که انجام دادیم، مربوط به کف سازی است و از این لحظه به بعد باید بر روی ترمیم کف پارکینگ متمرکز شویم. ترمیم بیشتر مخصوص کف ساختمان‌هایی که به مرور زمان و یا به دلیل شرایط طبیعی دچار مشکل شدند و مواد زیر برای رفع مشکل آن استفاده می‌کنیم.

 • استفاده از گروت: گروت برای ما یک نعمت محسوب می‌شود به دلیل خاصیت منحصر به فرد خود از آن برای پر کردن ترک خوردگی‌ها و شکستگی‌های بتن استفاده می‌کنیم.
 • استفاده از چسب ساختمانی: چسب ساختمانی را در پروژه‌های به کار می‌گیریم که بخشی از بتن یا مصالحی مانند سرامیک و کاشی شکسته شده باشند از این طریق آنها را به هم می‌چسبانیم.
 • استفاده از پودر بندکشی: از پودر بندکشی برای پر کردن فضای خالی یا ترک خوردگی‌های ایجاد شده بین مصالح ساختمانی استفاده می‌کنیم. اگر از سرامیک برای کف سازی استفاده کنیم، پودر بند کشی برای پر کردن فضای بین آنها مناسب است.

تعمیر کف در جریان اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ

استفاده از روکش اپوکسی برای تکیمل کف سازی و ترمیم کف پارکینگ

اگر در جریان اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ پروژه را به شکلی پیش ببریم که از کارفرما درخواست استفاده از روکش اپوکسی داشته باشد، ابتدا کف مورد نظر را از لحاظ کیفی و سلامت آماده می‌کنیم و سپس به سراغ این مرحله می‌آوریم. اگر پروژه کارفرما فقط کف سازی باشد، از این مرحله به بعد روکش اپوکسی بر سطح بتن کشیده شده و آماده استفاده است. اما اگر مسئله ترمیم کف مطرح باشد، با استفاده از موادی مانند گروت، چسب ساختمانی و پودر بندکشی، مشکلات کف ساختمان را برطرف کرده سپس نسبت به استفاده از روکش اپوکسی برای تکمیل اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ اقدام می‌کنیم.

تمیزکاری، بررسی نهایی و تحویل پروژه به کارفرما

در مراحل فوق می‌توانیم ادعا کنیم که فرایند اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ را به طور کامل انجام داده‌ایم. در پایان کار کارشناسان فنی گروه به تام به بررسی وضعیت اجرای کف خواهند پرداخت و قسمت‌های آن را مورد بررسی قرار می‌دهند. اگر پروژه مورد نظر مشکلی نداشته باشد، کار به کارفرما تحویل داده شده و قرارداد تسویه می‌شود.

بنابراین، همانگونه که در بخش اول این مطلب ذکر شد، بهتر است به جای خریدن دردسر در زمینه اجرای کف سازی و ترمیم کف پارکینگ ، پروژه خود را به ما در کلینیک ساختمانی به تام واگذار کنید و آن را در سریع‌ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت جدید بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت انجام کار و مدت زمان تحویل سفارش، با کارشناسان فنی ما در گروه به تام در تماس باشید.

Fatemeh Golkari