زلزله فیروزکوه؛ موج نگرانی در شهر تهران

زلزله فیروز کوه تهران

زلزله ای به بزرگی 4 و 3 دهم ریشتر امروز شهر فیروزکوه استان تهران را لرزاند و باعث ایجاد موج نگرانی و وحشت در اهالی استان تهران شد.
امروز، یعنی دوشنبه 25 دی ماه سال 96 راس ساعت 5 و 20 دقیقه عصر، زلزله ای نسبتاً شدید شهر فیروزکوه و مناطق حومه این شهر را لرزاند و مردم ساکن این منطقه را به خروج از ساختمان مجبور کرد. خوشبختانه در مورد خسارت احتمالی جانی و مالی این زلزله خبری مخابره نشده است و در سطح شهر تهران نیز وضعیت عادی برقرار است.
باوجوداینکه زلزله شهر فیروزکوه را نمی‌توان به گسل های شهر تهران ربط داد، اما مردم با نگرانی از فعال شدن این گسل ها در مورد پس لرزه های احتمالی ابراز نگرانی کردند و احتمال می رود برخی از مردم امشب را نیز در خیابان سر کنند.
فاطمی عقدا، استاد زمین شناسی در مورد اتفاق فیروزکوه اظهار داشت که مردم تهران نگران پس لرزه ها نباشند و این زلزله ربطی به تهران ندارد. وی با بیان اینکه گسل فیروزکوه ربطی به گسل های تهران ندارد اظهار داشت که مردم پایتخت نگران نباشند و هیچ خطری پایتخت را تهدید نمی کند.

[irp posts=”15605″ name=”شیر برقی چیست”]
لازم به ذکر است که پس از حادثه بزرگ زلزله در سرپل ذهاب، شهرهای تهران و کرج چند بار لرزیده اند و حتی در برخی از مناطق مجبور شده اند که شب خود را در خیابان سپری کنند. بعد از این اتفاقات موجی از نگرانی بین اهالی شهر تهران به وجود آمده است و هر لحظه احتمال بحران در این شهر می رود.
لازم به ذکر است که حدود 20 دقیقه بعد از این حادثه، یک زلزله با قدرت 2 ریشتر دماوند تهران را لرزاند که مشکل خاصی ایجاد نکرده است.
کلینیک ساختمانی بهتام ضمن آرزوی سلامتی برای هموطنان عزیز، توصیه می کند که از وسایل خانگی ایمن و با نشان استاندارد استفاده کنند و از خطرات احتمالی بعدی جلوگیری کنند.


 

tamep2