مراکز خرید معروف در جهان، مکانی برای خرید، تفریح و حتی اقامت!
0

مراکز خرید امروزه فقط مخصوص خرید نیستند. شما می توانید عملا در آنها تفریح یا حتی اقامت کنید. آنها نه تنها فروشگاه های متنوعی دارند، بلکه حتی بخش های تفریحی نیز دارند، مثل پیست های اسکی در فضای بسته. در این نوشتار بر شگفت‌ انگیزترین مراکز خرید جهان نگاهی خواهیم داشت.

  1. سیام پاراگون

مکان: بانکوک، تایلند

مراکز خرید معروف
مراکز خرید معروف

سیام پاراگون نهمین مرکز خرید بزرگ در آسیا است. این مرکز دارای یک سالن سینما، سالن اپرا، سالن بولینگ، کارائوکه، هتل 5 ستاره، گالری هنر، و یک آکواریوم بزرگ است.

این مرکز که در سال 2005 افتتاح شد، دارای انواع متفاوتی فروشگاه و رستوران و فروشگاه مواد غذایی است. فروشگاه مواد غذایی این مرکز خرید بسیار منحصر به فرد است و 8000 متر مربع مساحت دارد. برندهای مطرح وارداتی و اقلام مختلف مواد غذایی را از کشورهای اروپایی، ژاپن، کره و مالزی در این مرکز می توان یافت. مارک های با کیفیت و فوق‌العاده‌ ای از سری لانکا نیز در این فروشگاه وجود دارد.

 

  1. مال آمریکا

مکان: بلومینگتون مینه سوتا

مراکز خرید معروف
مراکز خرید معروف

این مرکز خرید دارای شهربازی و اتاق ازدواج است، که در آن 5 هزار زوج از زمان افتتاح این مرکز پیمان زناشویی بسته اند. مال آمریکا در سال 1992 افتتاح شد و سومین مرکز خرید بزرگ در آمریکای شمالی است. این مال42 هزار فوت مربع مساحت دارد. در این مرکز خرید هفت ورزشگاه یانکی می توان جای داد!

مال آمریکا با 40 میلیون بازدید در سال، بیش از هر مرکز دیگری در جهان مورد بازدید قرار می گیرد. این رقم هشت برابر جمعیت ایالت مینه‌سوتا است! اگر هر بازدید کننده ده دقیقه برای هر فروشگاه زمان بگذارد، 86 ساعت طول می کشد تا کل مال آمریکا را ببینید. این مرکز خرید دارای سینما، شهربازی نیکلدئون یونیورس، آکواریوم، سالن گلف، شبیه ساز پرواز و سالن کمدی است.

  1. مرکز خرید امارات

مکان: دبی

مراکز خرید معروف
مراکز خرید معروف

اگر چه این مرکز امکانات معمول هر مرکزی را دارد (سینمای دارای چهارده صفحه نمایش، انواع فروشگاه های معمول، و یک سالن تئاتر)، اما این مرکز دارای اولین پیست اسکی سرپوشیده در خاور میانه است و همین باعث شهرت آن شده است.
مرکز خرید امارات با این پیست اسکی که یکی از بزرگترین پیست های جهان است، از ده ها مرکز دیگر که در دوبی یا سایر امارات ها تاسیس شده است، یک سر و گردن بالاتر قرار می گیرد. این مرکز همچنین دارای یک پارک به نام مجیک پلَنت (Magic Planet) است. مجیک پلنت بزرگترین مرکز سرگرمی خانوادگی در فضای سرپوشیده و دارای اولین سینمای 4 بعدی در امارات متحده عربی است.

  1. مرکز خرید کیتای گورود

مکان: مسکو، روسیه

مراکز خرید معروف
مراکز خرید معروف

ظاهر این مرکز از بیرون بسیار زیبا و پر زرق و برق است و سقف آن از داخل به صورت نیم دایره و از جنس شیشه است. گام (Gum) نام مدرن مراکز خرید در بسیاری از شهرهای شوروی سابق بوده است. مهمترین گام در روسیه مرکز خرید بزرگی است در کیتای گورود مسکو. گام کیتای گورود مقصدی توریستی برای بسیاری از کسانی است که از مسکو دیدار می کنند. بسیاری از فروشگاه های آن برندهای معروف غربی را به فروش می رسانند. افراد محلی این مرکز را با عنوان “نمایشگاه قیمت ها” خطاب می کنند. دلیل این نامگذاری، قیمت های بالای کالاهایی است که در آن به فروش می رسد. خرید از این مرکز از عهده ی کمتر کسی بر می‌آید.

  1. مرکز آلا موآنا

مکان: هونولولو، ایالات متحده امریکا

مراکز خرید معروف
مراکز خرید معروف

آلا موآنا بزرگترین مرکز خرید فضای باز در جهان است و یکی از بزرگ ترین فودکورت های دنیا را دارد. این مرکز به لحاظ وسعت رتبه ی پانزدهم را در ایالات متحده دارد. آلا موآنا در سال 1959 ساخته شده و هدف آن بازاریابی در زمینه ی توریسم بوده است. آنها حتی بروشورهایی به زبان ژاپنی ارائه می دهند چرا که مراجعین زیادی از کشور ژاپن دارند. بیش از 290 فروشگاه و رستوران در این مرکز وجود دارد، از جمله بوتیک های طراحان معروف مد. در گزارشی که در ماه ژوئن سال 2009 از US News و World Report منتشر شد، آلا موآنا به عنوان دومین مرکز سودآور در ایالات متحده معرفی شد.

 

  1. مرکز خرید ویلاجیو

مکان: دوحه، قطر

مراکز خرید معروف
مراکز خرید معروف

سقف داخل این مرکز و نورپردازی آن باعث می شود که احساس کنید در حال خرید زیر آسمان هستید. زمانی که از خرید خسته شوید، می توانید در رودی که وسط این مرکز است، کمی گندولا سواری کنید! گندولا نوعی قایق ونیزی است که با یک پاروی دست بلند هدایت می شود. ویلاجیو قسمت های مختلفی دارد که اوقات مختلف روز را نشان می دهد. بنابراین شما می توانید، غروب خورشید، شب و روز را تجربه کنید. این مرکز 220 فروشگاه، یک سینمای سه بعد و سالن اسکیت روی یخ دارد. همچنین قرار است در آینده یک رولر کوستر به این مرکز اضافه شود.

  1. وافی سیتی

مکان: دوبی، امارات متحده ی عربی

مراکز خرید معروف
مراکز خرید معروف

این مرکز خرید با الهام از اهرام ثلاثه ی مصر ساخته شده است. وافی سیتی دارای رستوران هایی به شکل هرم و شهربازی است. و هنوز هم به عنوان یکی از عالی ترین مراکز خرید دوبی شهرت دارد.

مجموعه ی وافی سیتی در سال 2001 افتتاح شد و شامل 1000 پارکینگ سرپوشیده است و بیش از 350 فروشگاه دارد. این مرکز خرید شامل بوتیک، مجموعه رستوران (به شکل هرم)، شهربازی، و یک بازار زیرزمینی عربی است.

 

  1. وست ادمونتون مال

مکان: ادمونتون، آلبرتا

مراکز خرید معروف
مراکز خرید معروف

این مرکز خرید به لحاظ وسعت رتبه ی دهم را در جهان دارد و بزرگترین مرکز خرید در آمریکای شمالی است. وست ادمونتون مال دارای بزرگترین پارک آبی است.

این مرکز که در سال 1981 ساخته شد، بیش از 800  فروشگاه و مرکز خدماتی و پارکینگ برای بیش از 20 هزار ماشین دارد. شهربازی این مرکز گلکسی لند نام دارد که دارای رولرکوستر نیز هست. وست ادمونتون همچنین، زمین گلف، یک پارک آبی سرپوشیده، 4 ایستگاه رادیویی و سالن سینما نیز دارد.

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X