ساختمان های سازگار با محیط زیست

مایکروسافت اولین شرکت فناوری است که گواهینامه ضایعات صفر را دریافت کرده است.شرکت صدور گواهینامه کسب و کار سبز (GBCI) به تازگی اعلام کرد که پردیس مایکروسافت ردموند، گواهینامه طلایی ضایعات صفر در ایالات متحده را به دست آورده است. همان طور که شرکت صدور گواهینامه مشاهده کرده است، کارکنان مایکروسافت حداقل 90 درصد از ضایعات مواد غذایی، دفتر کار و ساخت و ساز را به جای انتقال به محل های دفن زباله، از طریق برنامه های استفاده مجدد و بازیافت از بین می برند.

پردیس مایکروسافت محل زندگی 44 هزار کارمند، 125 ساختمان، 33 رستوران، 32 کافه اسپرسو و بیش از 500 آشپزخانه است که بیش از 189 میلیون پوند مواد غذایی را از جولای تا دسامبر 2015 تولید و بسته بندی می کنند. مساله شگفت آور این است که بر اساس بیانیه ای از USGBC، 99.5 درصد از زباله ها به محل های دفن زباله منتقل نشده اند.

مدیر ارشد املاک مایکروسافت در بیانیه ای به USGBC گفته است که حفاظت از محیط زیست چیزی است که مایکروسافت و کارکنانش به شدت به آن باور دارند و پیوسته در تلاش به منظور کاهش ضایعات در مقر ردموند می باشند.

تمام مواد غذایی که در آشپزخانه پردیس ردموند مایکروسافت تهیه می شوند، در بسته بندی های قابل بازیافت توزیع می شوند. هزاران گالن روغن مخصوص سرخ کردنی به صورت هفتگی، توسط بازیافت محلی به بیودیزل تبدیل می شود و 100 درصد کارد و چنگال ها از مواد گیاهی ساخته شده اند.

این پردیس تنها با تامین کنندگان دوستدار محیط زیست، کار می کند. به عنوان مثال، فروشندگان مختلف بسته بندی پلاستیکی محصولات غذایی و آشامیدنی را قبل از تحویل به آن ها حذف می کنند و در ظروف بازیافتی تحویل می دهند.

ساختمان های سازگار با محیط زیست
ساختمان های سازگار با محیط زیست

محوطه سازی در این پردیس نیز در تلاش است تا بدون ایجاد ضایعات کار را به انجام برساند. تقریبا 100 درصد از چمن های بریده و پیرایش شاخ و برگ ها به عنوان کود در منطقه استفاده می شوند.

مایکروسافت همچنین برنامه های استفاده مجدد برای تجهیزات اداری، مبلمان و تجهیزات کامپیوتری مقرر کرده است. تجهیزات مازاد مانند کابل برق، لپ تاپ و وایت برد های هوشمند از طریق فروشگاه آنلاین در محوطه خرید و فروش می شوند و مبلمان های بدون استفاده به سازمان های غیر انتفاعی اهدا می گردند./ برق ساختمان

دستیابی به گواهینامه ضایعات صفر با تعهد کارکنان مایکروسافت ممکن گشته است و در آینده، مایکروسافت امیدوار است تا برنامه های از بین بردن زباله ها را به تمام شعب مایکروسافت در سراسر جهان توسعه دهد.