زلزله در تهران؛ اضطراب و نگرانی در دل آلودگی!

زلزله تهران

زلزله ای به بزرگی 5 و 2 دهم ریشتر دیشب حوالی ملارد در حد فاصل بین دو استان تهران و البرز را لرزاند و باعث ایجاد ترس و دلهره در ساکنین این دو استان و استان‌های همجوار شد.

به گزارش واحد خبری کلینیک ساختمانی بهتام، دیشب حوالی ساعت 23 و 27 دقیقه زلزله‌ای به بزرگی 5 و 2 دهم ریشتر بسیاری از شهرهای نزدیک استان تهران و شهر تهران را لرزاند و باعث ایجاد نگرانی و اضطراب در دل مردم شد. خوشبختانه در مورد خسارت احتمالی این زلزله خبر خاصی مخابره نشده است و تنها چند مورد خرابی و مصدم گزارش شده است.

با توجه به قرار داشتن شهر تهران در محل گسل زلزله، همیشه این نگرانی وجود داشته است که احتمال زلزله در این کلان‌شهر وجود دارد. با زلزله دیشب این احتمالات به واقعیت نزدیک‌تر شدند و بسیاری از مردم به هوای این احتمالات از آپارتمان‌های خود خارج شده و به فضای باز پناه برده‌اند.

نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران، ضمن درخواست از مردم و مسئولین در خودداری از شایعه پراکنی، افزود: در حادثه زلزله دیشب تهران 34 نفر در شهر تهران و 56 نفر در شهر کرج مصدوم شده‌اند و 1 مورد مرگ گزارش شده است. وی همچنین با اشاره به ریزش کوه و بسته شدن مسیر چالوس، از مردم درخواست کرده است که به سمت این مسیر حرکت نکنند و از تجمع و شلوغی بیجا دوری کنند.

درحالی‌که در چند روز اخیر شهرهای تهران و کرج به همراه چند کلان‌شهر دیگر کشور به‌شدت تحت تأثیر آلودگی هوا قرار داشتند، با وقوع زلزله دیشب و هجوم مردم به خودروها برای خروج از شهر، مجدداً شاخص آلودگی بالاتر رفته و به 180 رسیده است

کلینیک ساختمانی بهتام ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی هموطنان عزیز، توصیه می‌کند که از پخش شایعات بی‌اساس خودداری کنند و ضمن رعایت نکات امنیتی، برای دریافت اخبار زلزله به اخبار رسمی از منابع معتبر گوش دهند.

کلیدواژه : زلزلهزلزله تهران
tamep2