انواع قفل دیجیتال و کاربردهای آن
0
قفل دیجیتال قفل هوشمند

قفل دیجیتال ( قفل هوشمند ) همزمان با پیشرفت های تکنولوژی در صنایع ساختمانی وارد بازار شد. پیشرفت های تکنولوژیک در ساختمان به دنبال اهدافی مانند ایجاد آرامش، راحتی، دسترسی بهتر به وسایل و همین طور امنیت می باشند.

در حال حاضر این پیشرفت ها به گونه ای است که می توان به راحتی از یک ساختمان کاملا هوشمند صحبت به میان آورد. یکی از مباحث ساختمان های هوشمند، بحث امنیت و ایمنی در آنها می باشد.در جوامع مدرن و امروزی حفظ امنیت ساختمان های مسکونی نیز همچون محیط کار و مراکز تفریحی و ورزشی بیش از قبل مورد توجه قرار گرفته است. از این رو شرکت های مختلف با تولید قفل دیجیتال و درب های ضد سرقت در کنار دوربین های مدار بسته امنیت را به همراه تکنولوژی های روز دنیا ارائه می دهند.

در حوزه امنیت قفل یکی از مهم ترین ابزار ها می باشد. در این زمینه، قفل های دیجیتال توانسته اند بحث امنیت ساختمان را تا حدود زیادی برطرف کنند. این قفل های تنوع بسیار بالایی دارند که هر کدام برای شرایط خاصی مناسب هستند. همچنین شرکت های زیادی محصولات خود را به بازار عرضه کرده اند. بنابراین در هنگام انتخاب، شما محدودیت خاصی نخواهید داشت.

کاربرد های قفل دیجیتال 

از قفل دیجیتال می توان در ساختمان های مسکونی و ساختمان های عمومی مانند بیمارستان ها، ادارات و مدرسه استفاده کرد. می توان تعدادی قفل هوشمند را در سراسر ساختمان در مناطق مختلف و یا در برخی از درب های داخلی برای دسترسی مستقل مراقبین، پرستاران و… نصب کرد . این قفل می تواند یک برای کنترل دسترسی برای مکان هایی با نیاز به امنیت بالا مانند فرودگاه ها مفید باشد، و یا حتی مکان هایی با نیاز امنیتی پایین مانند کمد های ثابت.همچنین قفل های دیجیتال راهی کم هزینه، آسان برای ایجاد امنیت برای ساختمان هایی است که نیاز به یک وسیله قابل اعتماد و کنترل کردن دسترسی دارند، اما به دلیل حجم ورود و خروج افراد در ساختمان دادن کلید به هر فرد دشوار می باشد.

قفل دیجیتال | قفل هوشمند
قفل دیجیتال | قفل هوشمند

سیستم های قفل دیجیتال

قفل دیجیتال دارای سیستم های امنیتی پیشرفته ای می باشند که امنیت محل زندگی و یا کسب و کار شما را افزایش می دهند که عبارتند از:

 1. سیتم ضد سرقت: در صورت اشتباه وارد کردن رمز عبور به صورت مکرر و یا ضربه زدن به درب یا قفل دیجیتال آلارم دستگاه به صدا در می آید.
 2. سیستم ضد شوک: در صورت وارد کردن ولتاژ غیر مجاز به قفل های دیجیتال سیستم الکترونیکی بصورت خودکار برای چند ثانیه خاموش می شود.
 3. سیستم اعلام حریق: در صورت بروز آتش سوزی در محل، دستگاه به شما هشدار می دهد.
 4. مجهز به قفل کودک: این سیستم به شما کمک می کند که دیگر نگران بیرون رفتن کودکان خود از منزل نباشید.
 5. مجهز به قفل امنیتی: با فعال کردن این سیستم دیگر کسی حتی با داشتن کارت و رمز بدون اجازه شما نمی تواند به قفل هوشمند دسترسی داشته باشد.
قفل دیجیتال | قفل هوشمند
قفل دیجیتال | قفل هوشمند

اجزای قفل هوشمند

 1.  کارت هوشمند: این کارت ها به راحتی قابل حمل بوده و فضای زیادی را نخواهد گرفت. به عنوان مثال می توان این نوع کارت ها را بر روی بدنه گوشی خود چسبانده و در هنگام ورود از آن استفاده نمایید.
 2. کیت قفل هوشمند: این کیت برای شناساندن ریموت کنترل به قفل و اضافه کردن گزینه کنترل از راه دور جهت باز و بسته کردن قفل توسط ریموت کنترل مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. مغزی قفل دیجیتال: مغزی در سه نوع تک زبانه، دوزبانه و سه زبانه وجود دارند.
 4. توپی همراه با کلید مکانیکی: در صورت گم نمودن کلید مکانیکی قفل های دیجیتال باید توپی این قفل ها تعویض گردد. این کار جهت تامین امنیت ساختمان ها الزامی می باشد.
 5. ریموت کنترل: اکثر قفل های دیجیتال قابلیت اضافه شدن ریموت کنترل را دارند.
 6. کی تگ: در داخل قفل هوشمند دو عدد از این نوع کارت ها وجود دارد، در صورت گم کردن کارت می توانید به راحتی و بدون نیاز به هیچ فرد متخصص و دستگاه جانبی کارت مفقود شده را از کار بیندازید.
 7. دستگیره بیرونی
 8. شافت دستگیره: این گروه از قطعات دارای اندازه های مابین 4 سانتی متر الی 13 سانتی متر می باشند تا بتوانند انواع مختلف درب با ضخامت های مختلف را پشتیبانی کنند.
 9. برد داخلی: این قطعه مرکز تصمیم گیری های قفل است.
 10. قفل کودک: با فعال کردن قفل کودک دیگر با پایین کشیدن دستگیره، قفل دیجیتال باز نمی شود. باید دکمه ای که بر روی دستگیره است را فشار داد و دستگیره را پایین کشید تا درب باز شود.
 11. درب پشتی
 12. دستگیره داخلی
قفل دیجیتال | قفل هوشمند
قفل دیجیتال | قفل هوشمند

انواع قفل هوشمند به لحاظ نوع دسترسی

 1. رمز و کارت و اثر انگشت
 2. رمز و کارت
 3. رمز و اثر انگشت
 4. رمز و مگنت

انواع قفل دیجیتال به لحاظ نوع دستگیره

 1. pull and push
 2. با دستگیره
 3. بدون دستگیره
 4. مخصوص شیشه سکوریت

دانستها و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید همچنین برای مشاهده محصولات متنوع تر فروشگاه اینترنتی لوازم ساختمانی به تام به صفحه قفل دیجیتال مراجعه کنید

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X