تخریب 40 هزار واحد مسکونی در زلزله

زلزله و تخریب واحد مسکونی

به گزارش واحد خبری به تام؛ در جریان زلزله اخیر در استان کرمانشاه و سایر شهرهای کشور، بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی تخریب‌شده و بلااستفاده باقی ماندند.

 نقش زلزله و سیل در تخریب واحد مسکونی

درحالی‌که در جریان زلزله چند وقت اخیر بسیاری از واحدهای مسکونی شهر سرپل ذهاب و شهرهای دیگر کشور دچار تخریب یا صدمه شده بود، سیل چند روز پیش نیز مزید بر علت شده و آمار تخریب واحدهای مسکونی را به ۴۰ هزار رساند.

به گزارش مجید جودی، مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن، در حال حاضر به‌طور میانگین حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور تخریب‌شده‌اند که قابلیت استفاده مجدد ندارند.

وی با اعلام اینکه در اکثر این واحدهای مسکونی اقدامات امنیتی و مقابله با زلزله تدارک دیده نشده است، افزود: بعد از انقلاب اسلامی و وقوع جنگ تحمیلی در بسیاری از مناطق کشور وظیفه بازسازی و ترمیم ساختمان‌های کشور بر عهده بنیاد مسکن بود و در جریان زلزله‌های اخیر که در چند استان کشور رخ داد وظیفه این بازسازی به این بنیاد واگذار شده است.

وی همچنین با اعلام اشتباه خواندن آمارهای اعلام شده در مورد میزان تخریب در استان کرمانشاه اعلام کرد که تعداد واحدهای مسکونی تخریب‌شده در این استان در حدود ۲۹ هزار واحد است که 9 شهرستان را تحت تأثیر قرار داده است. وی افزود بازسازی این واحدها به گردش مالی ۵ هزار میلیارد تومانی نیاز دارد.

[irp posts=”15406″ name=”مصالح و مواد ضد زلزله که می‌توانند خسارت زلزله را کاهش دهند”]

tamep2