ایده‌هایی برای طراحی کابینت مدرن

ایده هایی برای طراحی کابینت مدرن

کابینت مدرن یکی از مباحثی است که در سالیان اخیر بسیار استفاده می‌شود و بسیاری از افراد بدون آنکه از اصول و فلسفه حاکم بر این نوع دکوراسیون اطلاع داشته باشند، به اظهار نظر در مورد آن می‌پردازند. امروزه طراحان دکوراسیون تمایلی به کنار گذاشتن کامل دکوراسیون کلاسیک و سنتی ندارند و دوست دارند که ترکیب کردن این دو نوع طراحی، کابینت‌هایی خاص و منحصربه فرد ایجاد کنند. طراحی کابینت مدرن به یک سری اصول خاص پایبند است که باعث می‌شود طراحی آشپزخانه از یک الگو مشخص و واضح پیروی کند و بیننده به راحتی این الگو را تشخیص می‌دهد.

برای طراحی کابینت مدرن ایده‌های مختلفی وجود دارد که در برخی از آنها از رنگ، در برخی دیگر از جنس مختلف مواد، و در برخی دیگر از نحوه چینش کابینت‌ها استفاده می‌کنند. به‌هرحال طراحان دکوراسیون تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند که با استفاده از این فاکتورها کابینتی مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی کنند. ایده‌های مختلفی برای استفاده از رنگ، جنس کابینت و نحوه چینش کابینت‌ها وجود دارد که در ادامه این مطلب به معرفی برخی از آنها در طراحی کابینت مدرن خواهم پرداخت. پس با ما همراه باشید!

طراحی کابینت مدرن با کابینت آشپزخانه رنگی

برای داشتن یک کابینت مدرن در آشپزخانه خود، بهتر است کابینت‌های سنتی با رنگ‌های تیره و غلیظ را کنار بگذارید و به استفاده از رنگ‌های مدرن روی بیاورید. کابینت‌های رنگی یک راه عالی برای اضافه کردن یک شخصیت جدید به آشپزخانه هستند و حتی این شانس را به شما می‌دهند که در زمان ایجاد مشکل، با استفاده از یک رنگ خاص، آن‌ها را مجدداً رنگ آمیزی کنید. امروزه کابینت‌های رنگارنگ با رنگ‌های روشن و یا زرد اشباع چندان به دل نمی‌چسبد و ترجیح داده می‌شود که از رنگ‌های خنثی، و تقریباً کلاسیک برای کابینت مدرن آشپزخانه استفاده شود. این رنگ‌ها عبارت‌اند از: خاکستری، آبی، سفید و رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای.

کابینت مدرن آشپزخانه رنگی

استفاده از الگوهای چوبی

چوب همیشه به عنوان یک ماده اولیه مهم در کابینت آشپزخانه شناخته شده است و در هر دو نوع سبک کلاسیک و مدرن استفاده می‌شود. بنابراین برای بروزرسانی آشپزخانه و ایجاد کابینت مدرن، می‌توانید از ورقه‌های چوبی با الگوی جدید استفاده کنید. در نظر بگیرید، الگوی چوبی با طرح درخت‌های جنگلی تا چه اندازه عجیب و منحصربه‌فرد به نظر می‌رسد. این نوع چوب باعث می‌شود که گرمای خاصی به آشپزخانه داده شود و کابینت آشپزخانه نیز از لحاظ بصری در سطح مناسبی باشد.

[irp posts=”16247″ name=”ایده‌هایی برای ایجاد دکوراسیون آشپزخانه مدرن”]

استفاده از الگوی چوبی در طراحی کابینت مدرن

کابینت آشپزخانه های‌گلاس

برای داشتن کابینت مدرن، استفاده از چوب کابینت ‌های­گلاس گزینه بسیار ایده آلی به نظر می‌رسد. این چوب کابینت به شما کمک می‌کند که جلای براقی به آشپزخانه خود ببخشید و نهایت استفاده از نورپردازی آشپزخانه ببرید. از طرفی سطح براق چوب های‌گلاس بدین معنی است که برای نظافت کردن آن مشکل خاصی نخواهید داشت و با یک پارچه پنبه‌ای ساده می‌توانید آنها را تمیز کنید. سطح براق و بازتاب دهنده چوب های‌گلاس به این معنی است که نگهداری از آنها بسیار آسان است.

استفاده از چوب های گلاس در طراحی کابینت مدرن

استفاده چوب کابینت با دو تن رنگی مختلف

اگر به بسیاری از آشپزخانه‌های مدرن سر زده باشید، در اکثر آنها از دو چوب با رنگ‌های مختلف و با تن رنگی متفاوت استفاده شده است. از طرفی ایجاد خلاقیت به شما کمک می‌کند که از داشتن کابینت مدرن با یک رنگ خاص اجتناب کنید و تنوع رنگی جالبی ایجاد کنید. برای این کار می‌توانید از دو الگوی زیر پیروی کند:

  • از دو رنگ متفاوت در کابینت‌ها بالا و پایین استفاده کنید. در این شیوه شما باید دو رنگ متفاوت و متناسب با دکوراسیون آشپزخانه برای کابینت مدرن خود استفاده کنید. این موضوع نه تنها به ایجاد یک نمای تازه و پایدار در آشپزخانه کمک می‌کند، بلکه استفاده از رنگ‌های تکمیلی آن را دلچسب می‌کند. اگر متوجه شدید که یک رنگ را دوست دارید و دوست دارید از خانواده این رنگ استفاده کنید، می‌توانید با تغییر سایه آن در کابینت پایین استفاده کنید و رنگ روشن‌تر آن را در کابینت‌های بالایی استفاده کنید.
  • از دو رنگ با دو تن کاملاً واقعی و متفاوت استفاده کنید. برای داشتن کابینت مدرن، می‌توانید از دو رنگ کاملاً متفاوت استفاده کنید و در این صورت کنتراست بالایی در دکوراسیون آشپزخانه خود ایجاد کنید. یا حتی می‌توانید بین طبقات بالا و پایین تمایزی قائل نشوید و این دو رنگ را در قسمت‌های مختلف مانند داخل و خارج کابینت یا درب آن استفاده کنید.

 

دو رنگ مختلف در کابینت مدرنکابینت مدرن با سبک روستایی

برای برخی از آشپزخانه‌های خاص و با شرایط منحصربه‌فرد، می‌توانید از کابینت مدرن با سبک روستایی استفاده کنید که بسیار دلنشین و مخاطب پسند هستند. این سبک مخصوص کسانی است که هنوز سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه را دوست دارند ولی امکانات جدید شرایط استفاده از آنها را به آنها نمی‌دهد. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید از چوب های­گلاس با پایه‌های فلزی استفاده کنید، از جک و فنر برای کنترل کابینت استفاده کنید، اما رنگ بندی و طرح کابینت را طوری انتخاب کنید که با ایده‌های کلاسیک همخوانی داشته باشد. این شیوه هنوز هم طرفداران بسیاری دارد.

کابینت مدرن با سبک روستایی

استفاده از چوب با رگه‌های سفید

کابینت‌های چوبی با رگه‌های سفید یکی دیگر از تجهیزات آشپزخانه است که در سالیان اخیر به وفور استفاده می‌شوند و این استفاده در کشورهای اروپایی چشمگیرتر است. چوب کابینت با رگه سفید طوری است که می‌تواند با دکوراسیون‌های روشن و تیره به خوبی ست می‌شود و در هر دو نوع سبک کابینت مدرن و کلاسیک کاربرد دارد. بنابراین اگر امکان خرید و انتخاب این مدل کابینت را دارید، با شانس بزرگی همراه هستید.

استفاده از چوب با رگه‌های سفید در کابینت مدرن

استفاده از کابینت آشپزخانه شناور و بالا بردن ارتفاع آنها

شناورسازی کابینت‌های آشپزخانه باعث می‌شود که آشپزخانه شما مدرن به نظر برسد و فضای آن برای شما و مهمان‌ها به یاد ماندنی باشد. کابینت‌های پایین در حالتی که شناور باقی بمانند نسبت به کف آشپزخانه بالاتر قرار می‌گیرند و این شانس را به شما می‌دهند که طراحی کف آشپزخانه را در دکوراسیون آن سهیم کنید. از طرفی اگر این ارتفاع را کمی بیشتر کنید، می‌توانید از لحاظ ارگونومیک فضای خاصی برای خود ایجاد کنید که از لحاظ ذخیره سازی بسیار به سود شما خواهد بود. برای داشتن کابینت مدرن و چشمگیر، می‌توانید در زیر کابینت‌های شناور از نور و لامپ‌های LED استفاده کنید که علاوه بر بهتر کردن فضا، به نورپردازی آشپزخانه نیزکمک می‌کند.

[irp posts=”12680″ name=”ضد اب کردن چوب و کابینت های ام دی اف”]

بالا بردن ارتفاع در کابینت مدرن

از چوب بامبو در طراحی کابینت مدرن استفاده کنید

چوب بامبو یکی از محکم‌ترین چوب‌های کره زمین است و حتی از چوب بلوط محکم‌تر است. کسانی که از این چوب برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند، بیش از هر چیزی به دوام و استفاده ممتد از آن فکر می‌کنند. بنابراین استفاده از چوب بامبو در طراحی کابینت مدرن این شانس را به شما می‌دهد که بدون نگرانی تا چند سال از کابینت استفاده کنید و نیازی به تعویض آنها نداشته باشید.

چوب بامبو در طراحی کابینت مدرن

اگر فکر می‌کنید که طراحی کابینت مدرن به دکوراسیون آشپزخانه شما کمک می‌کند، می‌توانید محصولات ما را در وب‌سایت ببینید و برای دریافت قیمت محصولات و مشاوره در مورد استفاده از آنها با در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.


[porto_product_category title=”محصولات مرتبط” view=”products-slider” category=”کابینت آشپزخانه”]

tamep2