طراحی فضای نشیمن با سرامیک اسلب

سرامیک اسلب و کاربرد آن در حمام و آشپزخانه به خوبی برای همه شناخته شده است؛ اما مزایای متعدد این سرامیک باعث شده است که از آن به عنوان یک گزینه مناسب برای اتاق نشیمن نیز یاد شود. سرامیک اسلب طول عمر بالایی دارد و نگهداری و نظافت آن بسیار آسان است. این می‌تواند کمک کند که از آنها در اماکن با بیشترین ترافیک استفاده شود و کوچک‌ترین سایشی در آنها ایجاد نشود. از طرفی سرامیک اسلب به شکلی ساخته می‌شوند که امکان پوسته‌پوسته شدن، یا نفوذ آب یا هر حادثه دیگری برای آن وجود ندارد و اگر درست نصب شده باشد مشکل خاصی بابت نظافت و نگهداری آن وجود ندارد.

از طرفی بحث طراحی و زیبایی سرامیک اسلب می‌تواند نگران‌کننده باشد و آن را برای اتاق نشیمن مناسب ندانید، اما استفاده از چاپ دیجیتالی باعث شده است که این ضعف نیز پوشش داده شود و سرامیک اسلب با طرح‌های مختلف و متنوع به بازار وارد شود. استفاده از این نوع سرامیک در اتاق نشیمن می‌تواند با مزایای متعددی همراه باشد که شما را از این انتخاب راضی کند. پس با ما همراه باشید!

مزایای استفاده از سرامیک اسلب در اتاق نشیمن

هزینه‌ها

هزینه استفاده از سرامیک در کف اتاق نشیمن یا هر فضای دیگری از خانه شامل دو جزء اصلی می‌شود: قیمت خود سرامیک و هزینه نصب آنها. هنگامی‌که برای خرید سرامیک اسلب به فروشگاه‌های بیرون یا اینترنتی، مانند فروشگاه کلینیک ساختمانی بهتام، مراجعه می‌کنید با قیمت‌های مختلف و متنوعی برخواهید خورد که این تنوع قیمتی به درجه کیفیت کاشی و سرامیک و نوع طرح و رنگ آن برمی‌گردد. با توجه به اینکه شما قصد دارید از سرامیک اسلب استفاده کنید، معمولاً اندازه چندان اهمیت ندارد و می‌توانید از بزرگترین سایز استفاده کنید. معمولاً سرامیک‌های بسیار ظریف و قابل استفاده بین 3 تا 7 دلار قیمت دارند.

هزینه نصب سرامیک اسلب می‌تواند به‌طور گسترده‌ای متفاوت باشد و با توجه به نوع کار، موقعیت مکانی و حتی محلی که ساختمان شما قرار دارد ممکن است متفاوت باشد. حتی وقتی‌که از یک فروشگاه اینترنتی خریداری می‌کنید و از تخفیفات آن‌ها نیز استفاده می‌کنید، باز ممکن است با توجه به محل زندگی شما هزینه کلی خرید و نصب متفاوت باشد. بااین‌حال، یک نظرسنجی ملی در ایالات متحده نشان داده است که برای نصب هر فوت مربع از سرامیک اسلب باید حدود 5 دلار هزینه کنید. اگر هم مایل به نصب سرامیک‌های پرسلان باشید، با توجه به شرایط ساخت متفاوت، ممکن است هزینه نصب سرامیک تا 8 دلار در هر فوت مربع افزایش یابد.

به‌طورکلی استفاده از سرامیک اسلب به دلیل اندازه بزرگتر و سرعت بیشتر در نصب مقرون‌به‌صرفه است و معمولاً در هر پروژه تقریباً کوچک حدود 300 دلار برای شما صرفه‌جویی خواهد داشت.

[irp posts=”6684″ name=”سرامیک ؛ نکات مهم در انتخاب و خرید سرامیک”]

نگهداری و نظافت

سرامیک اسلب یکی از راحت‌ترین کف‌های ساختمان برای نگهداری و نظافت است. سایز بزرگ این سرامیک‌ها باعث می‌شود که درز کمتری در فرایند نصب سرامیک ایجاد شود و فضای بالقوه کمتری برای تجمع مواد آلاینده وجود داشته باشد. این سرامیک‌ها دارای یک لایه لعاب هستند که مانع از نفوذ آب و سایر مواد شیمیایی به داخل آنها می‌شود بنابراین احتمال پوسیدگی آنها کاهش می‌یابد. از طرفی سطح سرامیک اسلب در برابر سایش مقاوم است و در صورت جارو کردن و یا نظافت دچار ساییدگی نمی‌شود.

ازاین‌رو سرامیک اسلب یک انتخاب عالی برای اتاق نشیمن منزل محسوب می‌شود. از طرفی اتاق انتظار بیمارستان و شرکت‌های بزرگ را نیز می‌توان با این سرامیک پوشش داد؛ زیرا این سرامیک در برابر ترافیک بالا مقاوم است و نظافت آنها مشکل چندانی برای پرسنل خدماتی ایجاد نمی‌کند. این سرامیک را می‌توان محبوب والدین نیز دانست، زیرا رنگ‌آمیزی کردن سرامیک اسلب و نوشتن بر روی آن امکان‌پذیر نیست و بدون ایجاد لکه به راحتی تمیز می‌شود.

نگهداری سرامیک اسلب

الگوهای ساده و پیچیده!

سرامیک اسلب قابلیت چاپ دیجیتالی را دارد و امروزه به کمک دستگاه‌های چاپ فلت بد امکان ایجاد الگوهای متنوعی در آنها وجود دارد. شرکت‌های تولیدکننده این نوع سرامیک سعی می‌کنند در کنار خط تولید خود، یک دستگاه چاپ دیجیتالی نیز داشته باشند. این تکنولوژی به آنها این امکان را می‌دهد که به صورت همزمان یک الگوی وسیع بر روی چند سرامیک ایجاد کنند. بنابراین، هنگام استفاده از سرامیک اسلب می‌توان الگوهای مختلفی را انتخاب کرد که با دکوراسیون اتاق نشیمن همخوانی داشته باشد و فضای مناسبی ایجاد کند.

کم شدن مرزها و پوشش آنها!

بزرگ بودن سایز سرامیک اسلب باعث می‌شود که هنگام نصب آنها، مرز کمتری ایجاد شود و جلوه‌ای زیبا و دوست داشتنی به کف می‌دهد. هر چه تعداد و فاصله این مرزها بزرگتر باشد، بدین معنی است که یکپارچگی الگوی کف به خوبی حفظ شده است نمای بهتری ایجاد می‌شود. این می‌تواند در طراحی اتاق نشیمن یک مزیت بزرگ و ستودنی باشد که سرامیک اسلب از آن برخوردار است.

کم شدن مرزها در سرامیک اسلب

معایب سرامیک اسلب!

معایب سرامیک اسلب بسیار کم است و اغلب ایراداتی که به این سرامیک وارد می‌شود به سرد و سخت بودن آن برمی‌گردد. این همان دلیلی است که بیشتر خانه‌های جنوبی از این سرامیک استفاده می‌کنند. استفاده از سرامیک اسلب در اتاق نشیمن هیچکدام از این مشکلات را ندارد. با توجه به اینکه در کف اتاق نشیمن از گلیم یا گلیم فرش استفاده می‌شود و فقط فضای کمی از کف اتاق خالی می‌باشد، می‌توان گفت که سخت بودن کف چندان به چشم نمی‌آید. سختی سرامیک اسلب برای کسانی که بچه خردسال یا افراد سالخورده دارند و در معرض سقوط قرار دارند، می‌تواند نگران‌کننده باشد که با استفاده از فرش یا موکت می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

سرامیک اسلب در مقایسه با سنگ طبیعی!

سنگ طبیعی (Natural stone) به مواد سختی اشاره می‌کند که از کوه‌های اطراف کنده می‌شوند و برای استفاده در کف ساختمان به شکل‌های مربع و مستطیل برش داده می‌شوند. این سنگ‌ها به صورت سرامیک اسلب ساخته می‌شوند و روند نصب آنها با سرامیک و کاشی متفاوت نیست. سنگ‌های طبیعی می‌توانند بسیار معمولی یا حتی بسیار عجیب و غریب باشند، اما معمولاً از سختی و استحکام بالایی برخوردارند و طول عمر خوبی دارند (البته نه در همه آنها).

با توجه به رنگ و ویژگی‌های منحصربه‌فرد طبیعی و کیفیت طبیعی آنها، اغلب مردم سنگ‌های طبیعی را ترجیح می‌دهند و آن را به عنوان بخشی از دکوراسیون منزل خود استفاده می‌کنند. اما تولیدکنندگان سرامیک اسلب بیکار ننشسته و به کپی گرفتن از این هنر طبیعی پرداخته‌اند؛ این موضوع به تولید سرامیک‌هایی با جلوه‌ای کاملاً طبیعی منجر شده است. اما سنگ‌های طبیعی گران هستند و هزینه نصب آنها نیز بیشتر است. از طرفی فرایند نگهداری و نظافت آنها به یک برنامه مدون نیاز دارد که می‌تواند کمی سخت و وقت‌گیر باشد.

سرامیک اسلب را نیز می‌توان طبیعی نامید، زیرا از مواد طبیعی ساخته می‌شود و فقط فرایند ریخته‌گری و درست کردن نهایی آنها توسط انسان انجام می‌شود. این سرامیک‌ها بادوام‌تر و راحت‌تر از سنگ‌های طبیعی هستند و به راحتی نگهداری می‌شوند؛ زیرا لعاب استفاده شده در این سرامیک‌ها مانع از نفوذ آلودگی به آنها شده و مشکلی بابت نظافت آنها وجود ندارد.

سرامیک اسلب در مقایسه با سنگ طبیعی

سرامیک اسلب در مقایسه با کفپوش چوبی!

کفپوش چوبی بسیاری از مزایای سرامیک اسلب را دارد و مانند آن به سرعت نصب می‌شود، هزینه نصب پایینی دارد، طول عمر خوبی دارد و فرایند نگهداری آن کار چندان سختی نیست. اما سرامیک‌های اسلب پرسلان به این حوزه نیز ورود کرده و سرامیک‌هایی با طرح چوبی طبیعی تولید کرده‌اند که نمایی همانند چوب دارند و فضایی گرم و دل‌نشین به اتاق نشیمن می‌دهند. یکی از تفاوت‌های عمده بین این دو گزینه کفپوش، قیمت آنهاست. سرامیک اسلب نسبت به کفپوش چوبی واقعی بسیار ارزان‌تر است و برای نظافت و نگهداری گزینه مناسب‌تری محسوب می‌شود. سرامیک پرسلان نسبت به آب و آلاینده‌های آبکی مقاوم هستند و همین موضوع آنها را به گزینه بهتری نسبت به کفپوش‌های چوبی تبدیل کرده است.

اما یکی از بزرگترین مزایایی که کفپوش چوبی دارد و سایر کفپوش‌ها ندارند، امکان تعمیر سریع آن است. اگر در اثر اتفاقات فیزیکی یا شیمیایی مختلف قسمتی از کفپوش چوبی خراب شود، می‌توان به سادگی آن را برداشت و با قسمت جدیدی از آن جایگزین کرد. اما در مورد سرامیک اسلب و یا سایر سرامیک‌ها این گزینه مطرح نیست و نمی‌توان از این راه‌حل استفاده کرد.

سرامیک اسلب در برابر کفپوش چوبی

سرامیک اسلب به عنوان یک کف پوش دیوار پوش محبوب مورد استفاده قرار می‌گیرد که مزایای بسیاری دارد و می‌تواند علاوه بر استحکام و طول عمر بالا، زیبایی بالایی به اتاق نشیمن شما ببخشد. برای کسب اطلاع بیشتر می توانید مطلب ایده هایی برای طراحی یک اتاق نشیمن کوچک بخوانید. ما در کلینیک ساختمانی بهتام انواع مختلف سرامیک‌های اسلب در طرح‌های و شکل‌های مختلف قرار داده‌ایم و آمادگی ارائه مشاوره و آخرین تغییرات قیمتی به مشتریان عزیز را داریم. پس با ما همراه باشید.

[irp posts=”7893″ name=”سرامیک یا پارکت کدام گزینه بهتری برای کفپوش خانه یا محیط اداری است ؟”]

tamep2