طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه

به احتمال زیاد، تاکنون شاهد چندین مورد طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه در منازل مسکونی یا حتی ساختمان‌های اداری بوده‌اید، اما فرایند اجرای این خدمات می‌تواند تأثیر بسزایی در زیبایی و استفاده مناسب از فضای آشپزخانه داشته باشد. گروه کلینیک ساختمانی به تام با پشتوانه طراحان دکوراسیون حرفه‌ای، گروه تاسیسات، گروه جوشکاری حرفه‌ای، نجاران و کابینت کارهای خبره، امکان اجرای کابینت آشپزخانه در الگو و مدل‌های مختلف فراهم آمده است. در این مطلب ما قصد داریم که روند کلی اجرای این فرایند را به شما نشان دهیم.

مراحل کلی اجرای کابینت آشپزخانه

 طبیعتاً شروع هرکار یا پروژه‌ای، با مطالعه در مورد نحوه انجام کار و قابلیت‌های فضای آن محدود شروع می‌شود. در گام‌های بعدی روند تولید قطعات مختلف و نصب آنها در محل از پیش تعیین شده انجام می‌شود و در نهایت با تأیید کارفرما، پروژه تحویل داده می‌شود.  در جریان اجرای کابینت آشپزخانه ما مراحل زیر را طی خواهیم کرد:  
 • انتخاب مدل کابینت و معرفی به کارفرما
 • طراحی سه بعدی کابینت
 • ارائه طرح به کارفرما و تأییدیه
 • انتخاب متریال مورد استفاده در کابینت آشپزخانه
 • ساخت کابینت آشپزخانه
 • حمل به محل پروژه
 • نصب کابینت آشپزخانه
 •  تحویل پروژه و تأییدیه کارفرما
 

انتخاب مدل کابینت و معرفی به کارفرما

انتخاب مدل کابینت برای اجرای کابینت آشپزخانه را با مشورت کارفرما و با نظر گروه طراحان دکوراسیون خود انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم گزینه‌هایی در اختیار کارفرما قرار دهیم که از لحاظ کیفیت و زیبایی بهترین انتخاب ممکن باشد.  
 • کابینت ممبران: کابینت ممبران نوعی از سبک کابینت کلاسیک به شمار می‌رود که در برخی جزئیات با آنها تفاوت‌های چشمگیری از خود نشان می‌دهد. با وجود اینکه از لحاظ ظاهری اجرای کابینت آشپزخانه ممبران و کابینت کلاسیک ممکن است به هم نزدیک باشند، اما استفاده از دستگاه سیان سی در کابینت ممبران باعث جلوه بهتر آنها شده است.
 • کابینت کلاسیک: کابینت آشپزخانه کلاسیک به عنوان یک سبک ماندگار و آمیخته با فرهنگ کشورهای مختلف معرفی می‌شود که در آنها توجه زیادی به جزئیات و استفاده از چوب صورت می‌گیرد. طراحی این چوب‌ها عمدتاً به صورت منبت کاری بوده و الگوهای متنوع و پیچیده‌ای در طراحی آنها استفاده می‌شود.
 • کابینت مدرن: یکی دیگر از سبک‌هایی که در جریان اجرای کابینت آشپزخانه می‌توان به کار گرفت، کابینت‌های مدرن هستند که طراحی آنها ساده بوده و عمدتاً به صورت تک رنگ ساخته می‌شود. جلای براق در کنار سایه‌های دوست داشتنی و شیک باعث شده است که کابینت‌ممبران برای بسیاری از افراد به عنوان گزینه اول مطرح شود.
 • استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]  

  کابینت آشپزخانه فرامید

  کابینت آشپزخانه فرامید

      [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]  

  کابینت آشپزخانه چوبی

  کابینت آشپزخانه چوبی

      [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]  

  کابینت آشپزخانه سوپر پولیش

  کابینت آشپزخانه سوپر پولیش

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
 

طراحی سه بعدی کابینت

یکی از مراحلی که در فرایند اجرای کابینت آشپزخانه به ما خیلی کمک می‌کند و کارفرما را نسبت به روند کار آگاه می‌سازد، طراحی سه بعدی از کابینت آشپزخانه است که کلیه جزئیات در آن آورده می‌شود و آن را به طور کامل در اختیار کارفرما قرار می‌دهیم. طراحی سه بعدی به صورتی است که کارفرما جزئیات اجرای کابینت را به طور کامل درک کرده و می‌تواند تصور نهایی خود را از اجرای کار داشته باشد.  

ارائه طرح به کارفرما و تأییدیه

پس از طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه و مهیا شدن آن در قالب استاندارد، گروه طراحان دکوراسیون به تام طرح مورد نظر را در اختیار کارفرما قرار داده و کارفرما می‌تواند نسبت به آن تغییرات دلخواه خود را اعمال کند. با توجه به دسترسی طراحان مدلهای مختلف، در این بخش مشکلی برای تغییر الگوی سه‌بعدی نخواهیم داشت و آن را با توجه به نیاز کارفرما تغییر می‌دهیم.  

انتخاب متریال مورد استفاده در کابینت آشپزخانه

انتخاب متریال به عنوان مهمترین بخش طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه در نظر گرفته می‌شود که در جریان آن مواد اصلی به کار رفته در کابینت با نظر کارشناسان و با تأیید کارفرما انجام می‌گیرد. به طور کلی، متریال های مورد نظر در گروه به تام شامل موارد زیر می‌شوند:  
 • کابینت فلزی: کابینت آشپزخانه فلزی تماماً از فلز ساخته می‌شود و به عنوان اولین و محکم‌ترین نسل کابینت‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این کابینت‌ها به دلیل سروصدای زیاد و سایر مشکلات جانبی، در حال حاضر کمتر استفاده می‌شوند و نمونه‌های استفاده شده موجود نیز عمدتاً از استنلس استیل یا فولاد زنگ نزن ساخته می‌شوند.
 • کابینت چوبی: تفاوت بزرگ کابینت آشپزخانه چوبی با کابینت فلزی به چوب و صفحه استفاده شده در آنها برمی‌گردد. در حقیقت بدنه و پایه اصلی این کابینت‌ها از فلز ساخته شده و با استفاده از صفحات چوبی پوشش داده می‌شود. این کابینت‌ها به دلیل طراحی و رنگ بسیار زیبا به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های اجرای کابینت آشپزخانه معرفی می‌شوند.
 • کابینت ام دی اف: کابینت ام دی اف از لحاظ طراحی و رنگ تفاوت چندانی با کابینت چوبی ندارد و حتی پایه و بدنه اصلی آنها نیز از فلز ساخته می‌شود. در این کابینت‌ها از ام دی اف به عنوان پوشش اصلی استفاده می‌شود و معمولاً تنوع طرح و رنگ آنها بیشتر از کابینت‌های چوبی است.
 • کابینت‌های گلاس: کابینت‌های هایگلاس به عنوان جدیدترین نسل کابینت‌های آشپزخانه شناخته می‌شوند که طراحی آنها به شکل منحصر به فردی بوده و براق بودن و جلای شیشه‌ای به عنوان بزرگترین مزیت آنها شناخته می‌شود. این کابینت‌ها نسبت به کابینت‌های چوبی و ام دی اف از وزن بیشتری دارند، اما از لحاظ طراحی و تنوع از طرفداران بیشتری برخوردارند.
 • کابینت وکیوم: کابینت آشپزخانه وکیوم در واقع همان کابینت‌های چوبی هستند که با استفاده از دستگاه پرس وکیوم، یک لایه pvc یا روکش بر روی آنها قرار گرفته است و باعث تغییر رنگ و طرح آنها شده است. با توجه به روکش استفاده شده در این کابینت‌ها، اجرای کابینت آشپزخانه با این نوع چوب به تنوع بیشتری خواهد انجامید و در طراحی‌های کابینت کلاسیک استفاده می‌شوند.
 • کابینت پلی وود: کابینت پلی وود به عنوان یکی از کابینت‌های سنتزی شناخته می‌شود که از ترکیب چوب با برخی مواد کامپوزیتی به وجود می‌آید و خصوصیات آن نسبت به چوب معمولی بهبود یافته است. طرح و رنگ کابینت پلی وود بیشتر در کابینت آشپزخانه مدرن به کار گرفته می‌شود و در دکوراسیون آشپزخانه مدرن استفاده می‌شود.
 • یراق آلات و دستگیره کابینت: انتخاب یراق آلات و متریال مورد استفاده در جریان اجرای کابینت آشپزخانه فقط به انتخاب چوب و مصالح مرتبط با آن ختم نمی‌شود و مواردی مانند لولا، دستگیره وسایل لوازم جانبی نیز اهمیت دارد که انتخاب آنها با سلیقه مشتری و با نظر گروه طراح دکوراسیون کلینیک ساختمانی به تام انجام می‌دهیم.
 • سوپری و لوازم جانبی: در کنار یراق آلات و دستگیره کابینت، لوازم جانبی و مواردی برای ذخیره سازی فضای کابینت آشپزخانه نیز مورد استفاده می‌گیرد که سبد سوپری یکی از این موارد است که در جریان اجرای کابینت آشپزخانه در بخشی از آن به کار گرفته و برای نگهداری وسایل مختلف استفاده می‌شود.
لازم به ذکر است که قیمت هر کدام از این کابینت‌ها و چوب‌های استفاده شده در آنها متفاوت است و برای کسب اطلاعات در مورد آنها باید با کارشناس گروه به تام در تماس باشید.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]  

کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس

    [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]  

کابینت طرح چوب کلاسیک|فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام

کابینت کلاسیک تمام چوب

    [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]  

کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت آشپزخانه ممبران

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]  

ساخت کابینت آشپزخانه

می‌توان ادعا کرد که در این مرحله فرایند اجرای کابینت آشپزخانه بدون نیاز به طراحان دکوراسیون انجام می‌شود و بیشتر کار توسط تیم تأسیسات به تام صورت می‌گیرد. با توجه به ابزار آلات و تجهیزاتی که در اختیار داریم، الگوی سه بعدی ارائه شده به کارفرما در این مرحله به طور کامل پیاده سازی می‌شود و بخش‌های مختلف کابینت آشپزخانه تولید می‌شود. این بخش‌ها در مراحل بعدی برای نصب به محل پروژه انتقال داده می‌شوند.  

حمل به محل پروژه

همنطور که عنوان شد، مرحله ساخت کابینت آشپزخانه در کارگاه انجام می‌شود و سپس این کابینت‌ها به محل پروژه انتقال داده شده و در آشپزخانه کارفرما نصب می‌شود. حمل و جابجایی کابینت بسیار حساس است و بخش مهمی از فرآیند طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه به نحوه اجرایی مرحله بستگی دارد.  

نصب کابینت آشپزخانه

در آخرین مرحله از فرایند اجرایی و تولیدی، طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه، به نصب آن برمی‌گردد. در مراحل اولیه به بررسی آشپزخانه پرداختیم و با توجه به طراحی آشپزخانه، یک الگوی مناسب برای کابینت در نظر گرفتیم. در این مرحله با توجه به طراحی‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته، کابیت آشپزخانه توسط تیم تأسیسات در محل‌های از قبل پیش‌بینی شده نصب می‌شود. هزینه نصب کابینت آشپزخانه به صورت جداگانه نسبت به ابزارها و یراق آلات استفاده شده محاسبه می‌شود. برای اطلاع از قیمت‌ها با کارشناس مربوطه در تماس باشید.  

 تحویل پروژه و تأییدیه کارفرما

 پس از نصب کابینت آشپزخانه و به پایان رساندن طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه در این مرحله نوبت به تحویل پروژه و تأییدیه کارفرما می‌رسد. این مرحله با کلیه جزئیات پروژه به کارفرما نشان خواهیم داد و در صورت رضایت کارفرما، فرآیند تحویل پروژه به پایان می‌رسد. در صورتی که کارفرما نسبت به اجرای بخشی از کار ایراد داشته باشد، تیم تأسیسات و گروه طراحان به تام می‌توانند ایرادات کار را برطرف کنند.  اگر شما نیز احساس می‌کنید که به نصب و جایگزینی کابینت آشپزخانه خود نیاز دارید، طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه خود را به ما واگذار کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با روند کار با ما در تماس باشید.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]  

گاز رومیزی سرامیکی استیل البرز

گاز رومیزی سرامیکی استیل البرز مدل C -4701

    [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]  

هود آشپزخانه بیمکث مدل B2006U سایز 60

هود آشپزخانه بیمکث مدل B2006U سایز 80

    [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]  

سینک ظرفشویی آشپزخانه استیل البرز مدل 614-R توکار

سینک ظرفشویی آشپزخانه استیل البرز مدل 614-L توکار

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
Fatemeh Golkari