طراحی و دوخت پرده

طراحی و دوخت پرده

اگر به دنبال طراحی و دوخت پرده برای منزل، مغازه، کارگاه یا فروشگاه خود هستید، گروه به تام به عنوان یکی از خدمات خود در این زمینه نیز فعالیت دارد. پرده به عنوان یکی از وسایل چندکاره در فضا به کار گرفته می‌شود که علاوه بر نقش اصلی آن یعنی زیبایی، از ورود نور مستقیم به فضای جلوگیری می‌کند و به نوعی از تأثیر نور آفتاب بر روی وسایل و کهنه شدن آنها محافظت می‌کند. گروه کلینیک ساختمانی به تام با توجه به برخورداری از طراحان دکوراسیون خلاق و همچنین نصاب‌های حرفه‌ای در زمینه‌ پرده تزیینی، امکان طراحی و دوخت پرده را فراهم آورده است.

در ادامه این مطلب روند اجرای طراحی و دوخت پرده توسط گروه به تام را آورده‌ایم و جزئیات کارهایی که انجام خواهیم داد را ذکر می‌کنیم. پس با ما همراه باشید!

 جزئیات طراحی و دوخت پرده

همانند انجام هر خدمات دیگری در کلینیک ساختمانی به تام، اجرای طراحی و دوخت پرده نیز شامل مراحل و جزئیاتی می‌شود که در هر کدام از آنها با هماهنگی صاحب پروژه روند کار را پیش می‌بریم. در این مورد ما از گروه حرفه‌ای تاسیسات و نصاب پرده و همچنین خیاطان حرفه‌ای دوخت پرده کمک می‌گیریم. به طور کلی مراحلی که در این پروژه انجام می‌دهیم عبارتند از:

  • اندازه گیری پنجره و مقدار پرده مورد نیاز از لحاظ طول و عرض
  • انتخاب پارچه با توجه به جنس و رنگ
  • انتخاب چوب پرده با توجه به سبک آن
  • دوخت پرده توسط خیاطان حرفه‌ای
  • انتخاب بین والان یا کتیبه
  • نصب چوب پرده
  • نصب پرده و والان

مطلب پیشنهادی:

دوخت پرده مدرن

طراحی و دوخت پرده

جزئیات طراحی و دوخت پرده

اندازه گیری پنجره و مقدار پرده مورد نیاز از لحاظ طول و عرض

اولین گام در طراحی و دوخت پرده ، اندازه گیری و تعیین ابعاد پنجره و همچنین پرده مورد نیاز آن است. معمولاً با توجه به توصیه‌هایی که توسط گروه طراحی دکوراسیون به تام در زمینه سبک پرده تزیینی ارائه می‌شود، گروه تاسیسات وظیفه اندازه گیری طول، عرض و بخش میانی پرده را بر عهده خواهند داشت.

اندازه گیری در جریان طراحی و دوخت پرده

 انتخاب پارچه با توجه به جنس و رنگ

بعد از اندازه گیری پنجره و مقدار پرده مورد نیاز، نوبت به انتخاب پارچه در طراحی و دوخت پرده می‌رسد که معیارهای مختلفی برای این انتخاب در نظر داریم. معمولاً انتخاب پارچه را با توجه به سلیقه مشتری و همچنین پیشنهاد گروه طراحان انجام می‌دهیم. در جریان انتخاب پارچه به دو عامل مهم توجه خواهیم کرد:

  • جنس پرده: جنس پرده در کیفیت کار و همچنین در سبک اجرای آن اهمیت بسیاری دارد و سعی می‌کنیم که پارچه‌ای را انتخاب کنیم که از لحاظ ماندگاری و کیفیت، در سطح مناسبی باشد.
  • رنگ پرده: رنگ پرده برای هماهنگی آن با دکوراسیون داخلی منزل بسیار مهم است، به همین دلیل در این بخش نظر صاحب پروژه و طراحان دکوراسیون داخلی برای ما اهمیت بسیاری دارد.

انتخاب پارچه برای طراحی و دوخت پرده

 انتخاب چوب پرده با توجه به سبک آن

انتخاب چوب پرده در طراحی و دوخت پرده بسیار مهم است و معمولاً با توجه به سبکی که اجرا می‌شود، انتخاب صورت می‌گیرد. طراحی پرده ممکن است به یکی از سبک‌های کلاسیک یا مدرن باشد از آویز‌های مختلفی در آن استفاده شود. بنابراین، گروه تأسیسات به تام با توجه به سبکی که طراحان برای پرده در نظر گرفته‌اند و همچنین پیشنهادی که توسط صاحب پروژه صورت می‌گیرد، میله پرده را انتخاب می‌کنند.

انتخاب چوب پرده برای طراحی و دوخت پرده

 دوخت پرده توسط خیاطان حرفه‌ای

طراحی و دوخت پرده به عنوان اصلی‌ترین مرحله کار شناخته می‌شود که تمامی فاکتورها به آن بستگی دارند. انتخاب سبک، رنگ پارچه، جنس پارچه و حتی انتخاب نوع پرده توسط طراحان دکوراسیون، و دوخت آن توسط خیاطان حرفه‌ای انجام می‌گیرد. به همین دلیل ما سعی کرده‌ایم که در این مرحله از کار، از بهترین خیاطان حرفه‌ای برای دوخت پرده کمک بگیریم.

 انتخاب بین والان یا کتیبه

لوازم تزیینی و متعلقات در زیباسازی پرده بسیار مهم هستند ما نیز سعی می‌کنیم در جریان طراحی و دوخت پرده به آنها اهمیت دهیم. دو گزینه پیشنهادی ما برای این بخش، استفاده از والان پرده یا کتیبه پرده است است که هر کدام ویژگی‌ها خصوصیات منحصر به فردی به پرده اضافه می‌کند. نصب والان یا کتیبه توسط گروه تاسیسات انجام می‌شود و انتخاب بین آنها نیز با توجه به سلیقه صاحب پروژه و گروه طراحان دکوراسیون داخلی انجام می‌گیرد.

انتخاب بین والان یا پرده برای طراحی و دوخت پرده

لازم به ذکر است که والان و کتیبه بسیار متنوع هستند و حتی برای اتاق‌ها و بخش‌های مختلف منزل، انتخاب‌های متفاوتی در اختیار طراحان قرار می‌دهند. بنابر این انتخاب مناسب بین آنها کمک می‌کند که روند طراحی و دوخت پرده به شکل بهتری اجرا شود.

                                             محصولات پیشنهادی:

مدل پرده کتان ترک سبز

دسته پرده کتان چاپی

قیمت پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب 

پرده-کتان-طرح-شلوغپرده آشپزخانه

پرده کتان چاپی

پرده نشیمن

 نصب چوب پرده

بعد از آماده سازی و دوخت پارچه پرده، نوبت به نصب چوب پرده می‌رسد که در نگه داشتن آن اهمیت بسیاری دارد. ممکن است نحوه نصب چوب پرده متفاوت باشد و به همین دلیل زمانبندی هایی که توسط گروه به تام ارائه می‌شود، متغیر خواهد بود با توجه به اینکه گروه تاسیسات ما امکان نصب چوب پرده‌های برقی را نیز دارند، انتخاب این مورد بر عهده صاحب پروژه و هزینه‌ای که برای این کار در نظر گرفته است، قرار دارد.

نصب پوب پرده برای طراحی و دوخت پرده

 نصب پرده و والان

آخرین مرحله در طراحی و دوخت پرده شامل نصب پرده و والان آن می‌شود. به هنگام دوخت پرده محل‌های مشخصی برای آویزان کردن و نصب آن بر روی چوب پرده مشخص می‌کنیم و در زمان نصب آن مشکل چندانی وجود ندارد. شاید سخت بودن این مرحله به نصب والان یا کتیبه برگردد، اما با توجه به اینکه گروه تاسیسات ما تجربه بالایی در نصب پرده و متعلقات آن دارند، این مرحله از کار نیز با سرعت بالا انجام خواهیم داد.

نصب پرده و والان در جریان طراحی و دوخت پرده

به همان اندازه که طراحی و دوخت پرده ممکن است برای شما سخت باشد، گروه کلینیک ساختمانی به تام می‌تواند در سریعترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت، این کار را انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در این زمینه با ما در تماس باشید.

tamep2